PDA

Zobacz pełną wersję : lampy studyjne i sabinki jak to zmusić do dzialania?



kmdf
09-06-2006, 20:48
Drodzy Forumowicze
Mam pytanie i liczę na wasza pomoc w tej kwestii. Kombinuje jak osioł pod górkę i nic! Staram się zmusić lampy studyjne marki Marko flesz do tego by błysnęły razem z lampami SB 800 i SB 600. do tego karkołomnego procesu używam kabelka SC 17 Lampe SB 800 ustawiam jako prowadzącą i ustawiam ja na M ( manual – by wykluczyć przedbłyski) a jako B ustawiam SB 600 tez na M i dobieram wymagana moc błysku analogicznie jak w Sb 800) i szlak mnie trafia bo na logikę powinno być ok. a nie jest nadal widzę, że lampy się nie mogą zgrać. Ciekawe jest to ze jak używam lampki w aparacie do wyzwalania lamp studyjnych ustawiając ja na manual 1/16 wszystko chodzi jak masełko. Jak tylko kombinuje z Sabinami wszystko szlak trafia. Może któryś z Was widzi jakiś błąd w tym całym zbiorze

sailor
09-06-2006, 23:28
a po co az tak sie meczysz?? obie lampy w manual i w su-4 i po probelmie beda pracowac z MF ja zloto (hmm nie pamietam czy sb 600 ma fotocele ale jesli nie to ja na aparat jako wyzwalajaca i ew dopalajaca). musi zadzialac :)

kmdf
09-06-2006, 23:33
no coz 800 sie wstrzeli ale 600 juz nie stad kombinowanie z ustawianiem jej za posrednictwem 800 wkoncu tam masz ladnie pokazane co i jak ustawiasz ale jednak nie.. nic chce. masz pomysl?

turbo
10-06-2006, 13:39
Na aparacie SB-600. W manualu (bez przedbłysków!!)
SB-800 gdzieś tam sobie leży tryb działania SU-4
Lampy studyjne ustawione tak jak podczas wyzwalania, wbudowaną.

i po kłopocie :)

kmdf
10-06-2006, 17:01
he od tej strony nie kombinowalem, prawde mowiac to bez sesnsu nie wykorzystywac lampy sb 800 jak tam masz jak na dloni piekna funkcje do sterowania lampami widac nikon wcele nie mial zamiaru ulatwiac ludziom zycia ale sprzedac caly system strzelajacych sabinek w systemie:)
ale dzieki sprubuje pojsc tym tropem podlacze 600 pod aparat a 800 su4 hmm zaraz bede sprawdzal dzieki :D

turbo
10-06-2006, 21:44
kmdf, mylisz trochę pojęcia. Sterowanie lampami to CLS polega na emitowaniu przez lampę serii przedbłysków które wyzwalają lampe zdalną. Problem w tym ze jeśli przez SB-800 wyzwolisz tak SB-600 to lampy studyjne błysną na przedbłyski (za wcześnie) a nie na błysk właściwy (równoczesny z otwarciem sie migawki).

kmdf
10-06-2006, 23:30
no i dokładnie tak jest.:) ale dzieki Tobie juz wszytsko ejst jasne i widze wszytskie 4 lampy jest super dzieki i pozdrawiam