PDA

Zobacz pełną wersję : Plener w Karkonoszach 11.06.2009.



ALF
18-09-2008, 12:38
Zgodnie z obietnicą zorganizowania pleneru karkonoskiego, ruszam z akcją organizacyjną. już...jestem po pierwszych ustaleniach z obsługą schroniska i mogę podać wstępne info:

Data: 11-14.06.2009
Miejsce: schronisko górskie Strzecha Akademicka


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img519.imageshack.us/img519/7305/hampelbaudekolorturycins3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img381.imageshack.us/img381/1796/kleineteichhampelbaudeplg0.jpg)

Warunki:
pokój 1 osobowy - 37 zł
pokój 2 osobowy - 35 zł
pokój 4 osobowy - 27 zł
pokój wieloosobowy - 25 zł
pokój z łazienką - 50 zł
pościel - 7 zł
opłata klimatyczna - 1,70

pierogi ruskie - 8 zł
kwaśnica na baraninie - 8 zł
żurek - 8 zł
kurczak po karkonosku (zestaw) - 15 zł
bigos - 7 zł
ser smażony (zestaw - frytki + surówka) - 22


BARDZO WAŻNE!!!

Kochani, bo jakoś nie wszyscy zaskoczyli...ten plener nie jest zwykłym plenerem, to jest plener GÓRSKI!
To nie tak jak w Zakopcu, gdzie knajpy w pobliżu i swoboda pełna, a góry w tle...będziemy mieszkać na wysokości 1258m.n.p.m.! - do Śnieżki tylko 350m Wokół tylko góry, dzika przyroda, niestabilna pogoda, szlaki prowadzą w pobliżu przepaści, po trudnym kamienistym terenie, a gdzieniegdzie leży jeszcze śnieg Uprzedzam więc wszystkich potencjalnych spożywców c2h5oh - nie zabiorę na trasy nikogo pod wpływem środków znieczulających.
Przypominam również o przygotowaniu odpowiedniego stroju.
Przygotowujemy kilka niespodzianek, ale o tym napiszę jak plan pleneru zaakceptuje zarząd NKP.

Walory: schronisko przepięknie położone, wszędzie blisko (Śnieżka, Samotnia, Kotły itp), więc idealne miejsce do wyżywania się w fotografii krajobrazowej, a ogromne i przestronne pomieszczenia schroniska umożliwią spotkanie nawet dużej grupy ludzi...

Plener jest przeznaczony dla wszystkich forumowiczów! Członkowie NKP mają pierwszeństwo przy rezerwacji, ale mogą brać udział wszyscy forumowicze w miarę wolnych miejsc.

LISTA UCZESTNIKÓW:
2. ALF +1
4. jacekmarysienka +1
6. Jarek76 +1
7. pinio
8. Imago
9. Gr33nY
10. rxb
12. gdasteve +1
13. xMAREKx
14. PrzeMoon
15. Guancho
16. december
17. MałaMi
18. pinokio
20. Kundzior + Magda
22. enix +1
24. robren +1
26. Sawi + manaika
27. Remol71
28. cloned
30. jery +1
32. cialat +1
33. elix
35. jajacek44 +1
37. ostrytux +1
39. talpini +1
41. Megazordon +1
43. wilk325 +1
45. bartos +1
46. Mikie_001
47. perfektcom
49. bart_i +1
51. lapolaca +1
54. Wojteksw +2
55. Zoidberg
57. axer +1
59. yoora +1
60. Xathloc
61. shaddixx
62. tecron
64. Piter + serwus
65. em.wol
66. Joa
67. Książkiewicz
68. nysander
70. blezeje +1
71. glisek
72. Artur
74. andre84 +1
76. pilon +1
77. PaulinaB
78. LuCaS
79. Angarel
80. S_Works
81. Picy
82. g00ma
83. Valush
84. DominikS

Razem: 84 potwierdzonych osób.

ALF
30-01-2009, 20:34
I w ten sposób ZAMYKAMY LISTĘ UCZESTNIKÓW PLENERU. Następni chętni będą wprowadzani na listę rezerwową i informowani przez PW. Wieczorem wyczyszczę wątek i od dzisiaj będą w nim wyłącznie wiadomości techniczne. Dyskusje przenosimy do wątku w Cafe.

ALF
30-01-2009, 22:58
Samochody - rozważamy kilka opcji, ale nie musicie się martwić, albo załatwimy parking strzeżony dla wszystkich aut, albo inne rozwiązanie równie bezpieczne.

Wyposażenie - Mocno apeluję aby wszyscy dobrze przygotowali się do pleneru:
1- Plecak - żadnych toreb do ręki - najlepiej aby obie ręce były wolne.
2- Strój - ciepła bielizna i kurtka niezbędne! Pogoda w górach może się zmieniać w ciągu kilkunastu minut. Mimo, że to czerwiec możemy nawet śnieg zobaczyć.
3- Słońce operuje w górach znacznie mocniej niż nad morzem, więc dobrze jest zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem i nie lekceważyć tego bo grozi poparzeniami przy długim pobycie na słońcu.
4- Buty - najlepiej o twardej podeszwie ponieważ będziemy chodzili po kamieniach i skałkach. Oczywiście najlepsze byłyby trekingowe, ale jeśli ktoś nie ma takowych, to byle były wystarczająco sztywne. przydadzą się również sportowe, albo kapciochy/klapki - po schronisku wygodniej i odpoczynek dla stóp :)
5- Przydadzą się rękawice, niekoniecznie grube, ale zawsze warto je mieć w torbie - zwłaszcza przy zdjęciach nocnych.
6- Latarka...planujemy zdjęcia nocne, więc przyda się na pewno - również w schronisku może być przydatna.

FOTO:
1- Statyw obowiązkowy, przy zdjęciach nocnych, ale również dla panoram, krajobrazów itd. proszę pamiętać, że będziemy na grani, a tam wije mocniej i częściej niż na nizinach :)
2- Filtry ND i połówkowe - obowiązkowo, przypominam o silnym słońcu.
3- Najlepszy byłby plecak, ale torba na ramię też nie będzie zła, jeśli nie zapakujemy jej 10kg sprzętu ;)
4- Warto mieć pilota.
5- Zapas bakterii i akumulatorków...może ładowarkę :)

ALF
19-03-2009, 01:01
Powiem szczerze...wnerwiłem się...na liście miałem ok 120 osób, Joa wysłała do wszystkich PW z prośbą o potwierdzenie, odpowiedziało 78 osób, część odpowiedziała odmownie, ale do cholery, dlaczego ja wcześniej o tym nie wiedziałem???
Dlaczego, jeśli już ktoś podjął decyzję, że nie jedzie, nie dał od razu info w wątku lub na PW do mnie? Kurczę, moje dzieciaki z kółka zachowują się poważniej.
Jak mamy coś planować jeśli zachowujecie się w taki niepoważny sposób? Przecież zawieramy jakieś umowy, dogadujemy się w sprawie noclegów, parkingu itd, blokujemy komuś udział...ehhhh...ręce opadają :(

hesja
19-03-2009, 01:08
Jacku nie nerwuj sie
nie ma sensu bo takie jest zycie i takie sa realia zlotowe
tym bardziej, ze zaczales akcje tego zlotu baaaardzo wczesnie
plany sie zmieniaja bardzo szybko i czesto
widze to po sobie niestety
zazdroszcze tym, ktorzy moga sobie zaplanowac przyszly rok/miesiac
ja nawet nie wiem co bede robil za tydzien
tyle spraw na glowie a te WAZNE czasem wyskakuja nieoczekiwanie

zupelnie szczerze Ci przyznam, ze i tak jestem pod wrazeniem ze tyle osob potwierdzilo juz swoj udzial
to naprawde jeszcze sporo czasu jest

Zasada jest taka: najpierw wszyscy na hurrra sie zapisuja
potem realia sprawiaja, ze dosc spora czesc rezygnuje
ale... przed Zlotem samym bedzie kolejna fala tych, ktorym sytuacja jednak pozwala jechac
i zaczyna sie "dopisywanie".
Przerabialem to juz tyle razy i co gorsza... doskonale te osoby rozumiem.

Od czasu jak oglosiles ten Zlot wydarzylo sie tak duzo (swiat, kraj, forum, nkp), ze nie sposob wymieniac :)
Wiec nie dziw sie, strzel pifko i pomysl o tych super 78 ktorzy juz wiedza!
Ci są najwazniejsi (w temacie Zlotu)
To naprawde sukces :)

ALF
24-05-2009, 21:43
UWAGA!!! INFO!!!


PARKING - mamy zagwarantowany parking na 40 samochodów, dozorowany całodobowo, koszt 20zł/doba (płatny indywidualnie po przyjeździe).
Parking znajduje się blisko wyciągu oraz wyjścia żółtym i czarnym szlakiem w góry.
Na parkingu będzie ktoś z organizatorów mniej więcej od 9;00 do godziny 18;00 i będzie przyjmował bagaż do transportu. O godzinie 18;15 wyjeżdża ostatni transport bagaży - proszę więc tak zaplanować trasę aby dotrzeć na miejsce przed 18;00. Dojazd jest prosty - kierujemy się na hotel Orlinek, skręt w lewo na rondzie Biały Jar. Postaramy się pokazać to na zdjęciu.

TRANSPORT BAGAŻY - Mamy zgodę na wjazd do KPNu, więc informuję, że będziemy mogli zabrać max po 1 torbie - ważne aby była opisana jakąś karteczką z nickiem i nazwiskiem oraz odpowiednio zabezpieczona.
Hesja...torby z artykułami NKP poza licznikiem