PDA

Zobacz pełną wersję : 'za jasne zdjęcia'



arturjb
18-09-2008, 09:37
Chodzi mi o obróbkę a dokładnie o robienie wszytkiego w tzw. hi-key'u. Tendencję do rozjaśniania wszytkiego co się da rozjaśnić zauważyłem już dawno temu, nawet za tą modą podążam. Wczoraj byłem na prezentacji zdjęć studiówkowych i w jednej z klas uczennica zapytała czy jest możliwość by ją troche przyciemnić a nie tak rozjaśniać, gdyż chciała by na zdjęciach uwidocznić swoją opaleniznę; chce mieć na zdjęciu skórę brązową a nie jasnokremową.
A może to ja coś źle robię?

pokazałem i takie zdjęcia:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://arturjb2.republika.pl/s2.jpg)

a może powinno być tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://arturjb2.republika.pl/s1.jpg)

?

jacek.gold
18-09-2008, 09:44
no nr 2 zdecydowanie klienteli bardziej odpowiada
ludzie lubią barwy nasycone kolorem a nie świetliste postacie :)
a ja lubię jak jest jasno tylko co z tego? klient płaci :)

arturjb
18-09-2008, 09:46
(...)tylko co z tego? klient płaci :)

o tempora! o mores!

;)

sevenoo
18-09-2008, 10:02
dla mnie jedyneczka ciut za jasno faktycznie , ale naprawde ciut ...
2 hmm IMHO za czerwono jakos

arturjb
18-09-2008, 10:15
na papierze 1 wygląda naprawdę przyzwoicie, szkoda, ze nie można pokazać, imo zdecydowanie lepiej niż 2 ;)

mishieck
18-09-2008, 10:33
"Naś klijent, naś pan" ;)

sevenoo
18-09-2008, 11:01
arturjb: co ty sie przejmujesz :) zrob tak jak dziewczyny chca i juz :) nikt Ci tego w portfolio klasc nie kaze:)

arturjb
22-09-2008, 15:55
dzis bylem w nastepnej klasie i to samo! klasa podzieliła się na dwie rowne polowki... no... i tlo sie nie podobalo, bo 'za jasne'

ehh...

trud
22-09-2008, 19:25
Jeżeli robisz na zlecenie to wiesz co.
Jeżeli chcesz robić Hi-Key to poczytaj o tym, bo to pierwsze jest dalekie od poprawności.

Dorian
22-09-2008, 21:12
Ja też wolę jaśniejsze. ;) Ale wiesz jak to jest... Niestety musisz robić tak, jak im się podoba. :/

ftd
22-09-2008, 22:45
Canon ładnie sobie radzi z takimi scenkami. Z tych dwóch żadne nie jest naprawdę dobre. Drugie za czerwone.