PDA

Zobacz pełną wersję : Test nikkor 50 1.8 vs nikkor 85 1.8



Gamling
03-01-2005, 11:02
Wczoraj w wolnej chwili popelnilem taki szybki test, fotografowalem ze statywu pudelko z tej samej odleglosci zeby pokazac roznice w kacie widzenia obiektywow. Generalnie baaaardzo ciezko wskazac zwyciezce, oba obiektywy spisaly sie zgodnie z przewidywaniami. Do f2.8 mieciutko ale przyjemnie do zastosowan portretowych, przy wiekszym domknieciu zyletki. Jesli ktos ma troszke miejsca na serwerze to chetnie umieszcze tam nefy coby kazdy sam mogl wyciagnac sobie wnioski. Chyba zeby wstawic na ftpa stowarzyszenia? W wolnej chwili przeprowadze dalszy tescik w ktorym chcialbym pokazac wykozystanie obu szkiel w portrecie, poniewaz ten test ktory zrobilem dotyczy praktycznie wylacznie ostrosci a przeciez nie sama ostroscia obiektyw "zyje"

Bogdan
03-01-2005, 11:47
ciekawy temat; myslalem kiedys o 85 bo go nie mam; chetnie popatrze na zdjecia testowe

pzdr :)

Gamling
03-01-2005, 14:15
Mam ten obiektyw ledwie 4 dni i nie mialem jeszcze czasu blizej sie z nim zapoznac ale juz mi sie bardzo podoba. Jak dorwe gdzies troche miejsca na serwerze to dam Ci znac bo nefy raczej nie przejda przez poczte.