PDA

Zobacz pełną wersję : amerykanska gwarancja w polsce



conik
08-06-2006, 08:54
witam,
przepraszam ze tu ale jakos zadna kategoria mi nie podpasowala
mam pytanie....mianowicie znajomy chce sobie w stanach zakupic D200
jakie jest oficjalne stanowisko nikona w temacie amerykanskiej gwarancji w polsce
(jakosc polskiego serwisu przemilcze) czy jest realizowana ew czy istnieje mozliwosc wykupienia jakies gwarancji obowiazujacej w naszym kraju?
niestety dodzwonienie sie czy domajlowanie do jakiejs kompetentnej osoby w nikon polska nie udalo mi sie stad kieruje pytanie do was
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Conik

pebees
08-06-2006, 09:06
Nie ma w Polsce na ten sprzęt gwarancji.

c2h5oh
08-06-2006, 09:56
Nie ma w Polsce na ten sprzęt gwarancji.

i nie ma mozliwosci dokupienia europejskiej. kupujesz w usa = cos sie zwali to placisz za naprawe albo slesz do usa na swoj koszt.

Wozik
08-06-2006, 09:57
Nie ma w Polsce na ten sprzęt gwarancji.

i nie ma mozliwosci dokupienia europejskiej. kupujesz w usa = cos sie zwali to placisz za naprawe albo slesz do usa na swoj koszt.

Oczywiście, że jest możliwość wykupienia europejskiej gwarancji.

c2h5oh
08-06-2006, 10:01
Oczywiście, że jest możliwość wykupienia europejskiej gwarancji.
Tak? to podaj szczegoly prosze.
Jak rozwazalem zakup D70 w usa nawet mailowalem w tej sprawie do sklepu i dowiedzialem sie ze absolutnie takiej opcji nie ma. Na kogos nowego w Adoramie trafilem, czy cos nowego weszlo?

Wozik
08-06-2006, 10:19
Oczywiście, że jest możliwość wykupienia europejskiej gwarancji.
Tak? to podaj szczegoly prosze.
Jak rozwazalem zakup D70 w usa nawet mailowalem w tej sprawie do sklepu i dowiedzialem sie ze absolutnie takiej opcji nie ma. Na kogos nowego w Adoramie trafilem, czy cos nowego weszlo?

W ubiegłym roku, gdy kupowałem SB-600 w Ritzu, sprzedawca proponował mi gwarancję "international". Oczywiście za dodatkową opłatą.

c2h5oh
08-06-2006, 10:27
mozliwe ze jakies wewnetrzne cos sklepowe - wypadaloby zbadac.

Smurf
08-06-2006, 16:45
Oczywiście, że jest możliwość wykupienia europejskiej gwarancji.
Tak? to podaj szczegoly prosze.
Jak rozwazalem zakup D70 w usa nawet mailowalem w tej sprawie do sklepu i dowiedzialem sie ze absolutnie takiej opcji nie ma. Na kogos nowego w Adoramie trafilem, czy cos nowego weszlo?

W ubiegłym roku, gdy kupowałem SB-600 w Ritzu, sprzedawca proponował mi gwarancję "international". Oczywiście za dodatkową opłatą.
Sprzedawca moze proponować, a Nikon Europe nie uzna. Gwarancja "światowa" ważna jest na analogi, na cyfraki nie.

Wolski
11-06-2006, 05:45
Zagladnij na strone www.mackcam.com. Kupujac w B&H mozesz wykupic gwarancje internationl za 7lat zaplacilem 30usd .
Nie jestem piewien czy ta gwarancja obejmuje rowniez Polske.

Powodzenia :)

Smurf
11-06-2006, 09:06
Zagladnij na strone www.mackcam.com. Kupujac w B&H mozesz wykupic gwarancje internationl za 7lat zaplacilem 30usd .
Nie jestem piewien czy ta gwarancja obejmuje rowniez Polske.

Powodzenia :)
Nie doczytałeś chyba wszystkiego - jest to gwarancja firmy Mack Camera and Video Service, a nie gwarancja światowa producenta.

mad_mark
11-06-2006, 14:25
Smurf, ale naprawiac ma autoryzowany serwis producenta. tak wiec w polsce bedzie to nikon polska.

Smurf
11-06-2006, 14:45
Smurf, ale naprawiac ma autoryzowany serwis producenta. tak wiec w polsce bedzie to nikon polska.
A gdzie to jest napisane?
Nigdzie nie ma nic na ten temat. Naprawiać ma serwis autoryzowany przez Mack Camera and Video Service, a nie autoryzowany przez Nikona i na 100% nie bedzie to w Polsce Nikon Polska.
Nikon Polska nie uznaje zadnych światowych gwarancji na aparaty cyfrowe.

maciey75
11-06-2006, 15:09
wybadalem temat u zrodla, czyli zadalem pytanie przez swoje konto na stronie nikona. gwarancja swiatowa obejmuje wszystko z wyjatkiem....aparatow cyfrowych :shock: . To Ci polityka :) normalnie chyba klony w tym maczaly paluchy :lol: jesli ktos bedzie chcial szczegoly to moge je wkleic. dla mnie osobiscie jest to bez sensu.

Wolski
11-06-2006, 15:14
powiem szczerze ze nie czytalem bo mieszkam w ny i jakos mnie to nie dotyczy, ale przepraszam za pomylke :D

Władca Pixeli
11-06-2006, 17:01
Zagladnij na strone www.mackcam.com. Kupujac w B&H mozesz wykupic gwarancje internationl za 7lat zaplacilem 30usd .
Nie jestem piewien czy ta gwarancja obejmuje rowniez Polske.
Gwarancja Mack Camera daje tylko dobre samopoczycie kupującemu.
Poważniejsze naprawy odsyłają do Nikona. Przy mniejszych naprawiają sami, a to powoduje, że sprzęt wraca bardzo często do właściciela w gorszym stanie niż był wysłany.

Przykładowy wątek.
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=17493909
Jest tego dużo więcej. Podobnie jest na innych forach.

Wolski
11-06-2006, 22:30
dobrze wiedziec na przyszlosc dzieki

mad_mark
12-06-2006, 09:11
Smurf, wyczytalem to tu:
http://www.mackcam.com./repairs_center.html

"Repairs must be completed at a manufacturer authorized service center in your area."

a czy tak bedzie faktycznie to juz inna bajka.

Smurf
12-06-2006, 21:46
Smurf, wyczytalem to tu:
http://www.mackcam.com./repairs_center.html

"Repairs must be completed at a manufacturer authorized service center in your area."

a czy tak bedzie faktycznie to juz inna bajka.
Napisz e-mail do Nikon Polska czy uzna taka "gwarancję"
:mrgreen:
Jest pytanie czy owo autoryzowane centrum serwisowe dla Polski nie znajduje w np Nowym Jorku - przecież firma Mackcam nie podaje na ile cześci podzielila swiat i gdzie jest nasz region :lol:
Dla Amerykanów najczęściej istnieją tylko dwa regiony swiata - USA i cała reszta.

mad_mark
13-06-2006, 09:15
Smurf, mysle ze jak im ktos za ta naprawe zaplaci to naprawia i w NP. w tym przypadku koszty naprawy pokrywa gwarantujący.

Smurf
13-06-2006, 17:29
Smurf, mysle ze jak im ktos za ta naprawe zaplaci to naprawia i w NP. w tym przypadku koszty naprawy pokrywa gwarantujący.
To sie mylisz - zadzwon do NP. :lol:

lopez68
31-08-2006, 18:27
a ja sie zastanawiam nad zakupem obiektywu w usa i mam ten sam problem, co z ta gwarancja :?

KECIF
31-08-2006, 19:16
a ja sie zastanawiam nad zakupem obiektywu w usa i mam ten sam problem, co z ta gwarancja :?

a będziesz kupował osobiście czy przez ineta :?:

KSIĘŻAK
01-09-2006, 10:00
tydzień temu kupiłem w Stanach Nikkora 17-55 f 2,8 z 5 letnią gwarancją za cenę około 1200 zetów mniejszą niż w IV RP. I Tak sobie myślę że ta kwota to bonus na naprawę . Nikon polska na szkła daje ! ROK, a za każdy następny zażądali by chyba ze trzy stówki W sumie to dało by kwotę równą połowie zakupu następnego obiektywu.. Jak masz kwity ze stanów tak jak ja to nie jest problem wysłać do naprawy To tylko parę godzin lotu

pozdrawiam

lopez68
02-09-2006, 11:24
ja bym kupowal przez znajomego znajomego :)