PDA

Zobacz pełną wersję : (glupie pytanie)AF area illumination



Siupes
03-01-2005, 05:01
problem dotyczy D70 oczywiscie
Wiem ze na pewno jest zastosowanie do tej funkcji, ale jak na razie nie jestem w stanie wyjsc z czymkolwiek :(
Mam tez maly problem z ustawieniami ISO (w sumie jest to blad operatora, ktory kosztowal mnie sylwestrowe zdjecia na ISO 1600 :( )
czy jest opcja ktora po wylaczeniu aparatu zmienia na domyslne, np ISO200, czy to co bylo to zostaje ?? (jak ostatni aparat mi resetowal to mnie strasznie denerwowalo, ale teraz jak nie resetuje to tez mam z tym problem, chyba mozna powiedziec ze ten typ tak ma :)


pozdr.
Andrzej.

@nia
03-01-2005, 09:29
zrób w menu Automatyczne ustawianie na ISO - na OFF...
ustaw ręcznie na 200 i problem z głowy...

Siupes
03-01-2005, 09:42
@niu
wiem ze to jest AZ tak proste, ale z nadmiaru emocji i nadwyzki funkcji do przestawiania juz raz udalo mi sie zapomniec :(
nie pozostaje mi nic innego nie PAMIETAC, kwestia praktyki :)

szkoda ze ISO nie jest wyswietlane jako informacja przy robieniu zdjecia.
Z kazdym dniem znajduje jakies drobne niedociagniecia, ale nadal KOCHAM moje d70 :)

czy myle sie twierdzac ze autoWB jest troche kiepskie?
na szczescie przestawienie na odpowiedni WB skutecznie rozwiazuje ten problem w moim przypadku:)

pozdr.
Andrzej

dufus
03-01-2005, 09:45
no niestety obawiam się, że nie z głowy, bo D-70 zapamiętuje ostatnio ustawioną wartość i z nią się zawsze zgłasza, a to chyba był problem zgłaszany przez Andrzeja, trzeba pamiętać żeby najlepiej przed wyłączeniem aparatu przestawić sobie z powrotem na ulubioną wartość, wtedy włączając na szybko aparacik nie ma problemu ze zbyt wysoką wartością, a co do AF area illumination to system ten podświetla ci aktywny w danym momencie punkt (obszar) AF, w osobistym menu można tylko dodatkowo włączyć funkcje która odpowiada z a podświetlanie na czerwono na czarnym (ciemnym) tle lub na czarno na jasnym...


ps. ISO jest wyświetlane na wyświetlaczu lampy SB-800 i to fajnie pomaga, niestety warunkiem tutaj jest posiadanie takowej...

ps2. AutoWB jest kiepskie... :(

Siupes
03-01-2005, 16:08
Dobra rada z przestawianiem ustawien po zakonczeniu fotowania, dzieki :)
SB-800 zdecydowanie bede musial nabyc, na razie wbudowana lampka jest wystarczajaca, ale w sumie ciesze sie D70 od paru dni, a w miare jedzenie apetyt rosnie :)
A AF area illu. nadal nie znajduje uzytecznym, za szybko gasnie i za duzo podswietla z moim grid wlaczonym
Pomimo kiepskiego WB nadal kocham d70, majac na pamieci zeby jednak w miare mozliwosci przestawiac to recznie.
mam nadzieje ze nawyk przyjdzie z czasem:)

Dufus-
czy nie zalujesz wyboru N70-300G? wlasnie jestem na etapie kupowania nowego szkielka i nadal sie wacham (jednak cena w stosunku do w sumie bardzo pozytywnych opini juz mnie przekonala).

pozdr.
Andrzej -- piszacy zawsze 100 mysli w jednym zdaniu :)

dufus
03-01-2005, 18:48
Dufus-
czy nie zalujesz wyboru N70-300G?

nie będe ukrywał, że też przekonała mnie cena, a może tzw. korzystny stosunek :oops: ceny do możliwości. Wem że opinie o tym szkiełku (czy może plastiku) są różne, ale tak sobie myślę, że na pierwsze wpraki z dłuższą tubą jest ok, więc nie żałuję. Może jak się rozsmakuję troszkę w foceniu i nabiorę wprawy i uzbieram funduszę to zmienię na coś bardziej "szklanego", ale na razie mi wystarczy. Jak obrobię to wrzucę parę fotek z niego robionych z Sabinką (SB-800 dla nie wtajemniczonych, hi, hi, hi.... :) ).

ps. fotki 2, 3, 6, 7 i 8, które zamieściłem w
Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum. są właśnie z tego szkiełka, tylko nie sugeruj się ich ogólną jakością, to są wprawki.... :roll:

MaciejKa
03-01-2005, 19:03
problem dotyczy D70 oczywiscie
Wiem ze na pewno jest zastosowanie do tej funkcji, ale jak na razie nie jestem w stanie wyjsc z czymkolwiek :(

To ja właśnie w tej sprawie. AF area illumination powoduje krótkotrwałe podświetlenie matówki na czerwono. Ma to zastosowanie zwłaszcza przy słabym świetle i wybranym programie z automatycznym doborem pola AF. Na matówce aktywne pole AF jest zaczerniane i bardzo wyraźnie widoczne zwłaszcza przy dobrym świetle i jasnym obiekcie. Podświetlenie pozwala dostrzec, które z pól jest aktywne właśnie przy słabym świetle lub ciemnym obiekcie.

Krakus
03-01-2005, 20:21
To ja właśnie w tej sprawie. AF area illumination powoduje krótkotrwałe podświetlenie matówki na czerwono. Ma to zastosowanie zwłaszcza przy słabym świetle i wybranym programie z automatycznym doborem pola AF. Na matówce aktywne pole AF jest zaczerniane i bardzo wyraźnie widoczne zwłaszcza przy dobrym świetle i jasnym obiekcie. Podświetlenie pozwala dostrzec, które z pól jest aktywne właśnie przy słabym świetle lub ciemnym obiekcie.Niestety, tak w moim, jak i w jeszcze jednym egzemplarzu D-70 świecąca na czerwono cała matówka uniemożliwia zobaczenie czegokolwiek, a aktywnych pól autofocus-a w szczególności.

dufus
03-01-2005, 21:59
"Jak obrobię to wrzucę parę fotek z niego robionych z Sabinką (SB-800 dla nie wtajemniczonych, hi, hi, hi.... )"

wrzuciłem, zgodnie z obietnica....


Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.

Siupes
03-01-2005, 22:34
U mnie, tak jak i w przypadku Krakusa, swieci sie jak nie cala, to co najmniej 70% matowki, co w polaczeniu z szybkim czasem tego calego wydazenia zdecydowanie robi ta funkcje nieprzydatna (jak na razie i w moim przypadku), zdecydowanie wole czerwone kropki z 300D (co w polaczeniu z ISO 100 i lekko tanszymi szkielkami ze stabilizacja zamyka pozytywy tego aparatu).

pozdr.
Andrzej

Chris
29-04-2006, 13:20
Czesc! od Kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem D50 ( wreszcie :):) ) moje pytanie dotyczy właśnie podświetlania na czerwono aktywnego pola ostrości. Czy w D50 to jest normalne, że na czerwono zapala się nie tylko aktualnie wybrane pole ostrości, ale wszystkie pięć, w dodatku tylko na momencik.. z dyskusji powyżej wynika, że tak jest w przypadku D70 - czy w D50 ma być dokładnie tak samo, czy powinienem zacząć się przejmować..?? :?: :?:

aries.mehehe
29-04-2006, 17:33
Chris, dokładnie tak samo... Jak Ci się akumulator rozładuje częściowo i będziesz miał o tym info w wizjerze, to też będzie się podświetlało...

Chris
29-04-2006, 17:49
aries.mehehe, dzięki za odpowiedź.. już zaczynałem mieć wątpliwości, czy wszystko jest wporządku, ale się uspokoiłem..jeszcze raz wielkie dzięki :) :)

Siupes
02-05-2006, 13:16
chcialo by sie byc rok mlodszym i miec takie problemy jak kiedys ;)