PDA

Zobacz pełną wersję : WIELKI PROBLEM - czyżby migawka??



photoprint
14-09-2008, 03:37
Witam, dopiero co wrocilem zawiedziony z imprezy. d2xs nagle przestal pstrykac foty, wyskoczyl ERROR i robi zdjecia ale niestety trzeba przyciskac spust 2x. No i nie ma mozliwosci zmiany ustawien, czasu i przeslony. Kiedys miale mpodobny problem w Fuji S2pro ale tam bylo widoczne ewidentnie to ze padla migawka bo nawet zaciemnialo kazde zdjecie w roznych fragmentach. A tu zdjecie idealne tylko ERROR i 2 przycisniecia spustu. Co moze byc? Czy to mozliwe ze to migawka? Aparat ma ok 120 tys przebiegu.... Troszke szybko co jesli to wlasnie to?
Prosze o pomoc jesli ktos ma pojecie bo musze szybko zadzialac w temacie. Czy moze wie ktos jakie to koszta?

photoprint
14-09-2008, 11:18
Naprawde nikt nie ma pojecia co moze byc? Musze go chyba rano wyslac do serwisu a myslalem ze bedzie to ostatecznosc bo ten serwis to chyba pomylka... Prosze o pomoc

Janpiot
15-09-2008, 19:06
Tak. To klasyczny objaw padniętej migawki.
Miałem to w swoim D2x.
Koszt wymiany migawki około 1600 zł.
Po wymianie u mnie wszystko chodzi idealnie.

Pozdrawiam

photoprint
15-09-2008, 21:05
Kurka, dziwi mnie tylko fakt ze normalnie naswietla i robi fotki ale trzeba 2x kliknac. To mnie martwi. Jutro zawoze do serwisu i bede moze cos wiecej wiedzial. Szkoda tylko ze niby taki aprat po 116 tys zdjec umiera. To Fuji S2 wytrzymal 3x tyle! Fuji S3 tez podobnie... nie wiem co teraz zrobic tak do konca. Czy kupowac cos nowego czy inwestowac w d2xs liczac ze bedzie dzialal jak kiedys. W jakim serwisie to zlecales? Ile trwalo to czasu??

sirtorpeda
15-09-2008, 21:45
A nie wlaczyles czasem przypadkowo wsepnego podniesienia lustra?

photoprint
15-09-2008, 22:02
a jak to sie wlacza?? nie ukrywam ze stalo sie to w czasie normalnego pstrykania przez pracownika i jesli to miesza sie cos w menu to nie jest mozliwe by to zrobil. Chyba ze rzeczywiscie pomylkowo.....
Wszelkie proby resetowania aparatu nie daly nic.... ALe moze jak wiesz to moze powiedz jak to moglo ewentualnie zostac wlaczone.

Michał Jędrak
15-09-2008, 22:22
Od niedawna masz ten aparat, że nie wiesz jak się to włącza? Po lewej stronie pryzmatu masz takie niby pokrętło (tam gdzie wybierasz zdjęcia seryjne itd). Na samym końcu jest opcja Mup (mirror up) i właśnie ona może być włączona.

photoprint
15-09-2008, 23:22
jak mozna przypadkowo to zrobic?? bo nigdy nie probowalem nic takiego.... a aparat padl w momencie normalnego pstrykania

photoprint
15-09-2008, 23:26
nie jest mozliwe by to sie wlaczylo.... ja aparat mam juz ponad 2 lata... ale sluzy nam do walenia fotek i szczerze nigdy nawet nie experymentowalem z nimi (nimi...) brak czasu niestety... jednak ta mozliwosc odpada chyba.... wciaz mysle ze to migawka... a serwis warszawski to jest bardziej zielony niz ja! Dzisiejsza rozmowa mnie zalamala, termin samej expertyzy 2 tygodnie, i nie wiedza ile kosztuje wymiana migawki... szok

photoprint
16-09-2008, 20:52
aparat polecial do serwisu.... wstepnie to nie migawka tylko jakies "naciaganie lustra" , ciekawe jak bedzie....

artful
16-09-2008, 22:13
ale sprawdziłeś przed wysłaniem do serwisu, czy nie włączyliście przez przypadek wstępnego podnoszenia lustra???

photoprint
16-09-2008, 22:57
Aparat przeszedl pierw przez OKSERWIS w Gdansku i to oni dzwonili do Nikona i poruszali temat. Nie ma mozliwosci by ta funkcja byla odpalona. Aparat nawet kilka razy zaskoczyl w momencie gdy przechodzil proby wstrzasowe... po pierwszym nacisnieciu spustu. Zaskoczyl mnie ten sprzet ogolnie na minus....

yaqb
17-09-2008, 06:52
Aparat przeszedl pierw przez OKSERWIS w Gdansku i to oni dzwonili do Nikona i poruszali temat. Nie ma mozliwosci by ta funkcja byla odpalona. Aparat nawet kilka razy zaskoczyl w momencie gdy przechodzil proby wstrzasowe... po pierwszym nacisnieciu spustu. Zaskoczyl mnie ten sprzet ogolnie na minus....

To że stało CI się coś takiego nie musi oznaczać że musisz źle patrzeć na ta puszkę, bo to dobra puszka. Aparat ma troch wypstrykane więc mogło się coś zepsuć to jest złośliwość rzeczy martwych. D3 też mają nieraz awarie. Więc spokojnie czekaj cierpliwie na puszkę a później ciesz się robieniem zdjęć a przy okazji sprawdzą Ci całą puchę w serwisie.

photoprint
17-09-2008, 11:45
Wlasnie dostalem odpowiedz z serwisu, kompletna migawka wlacznie z wymiana zmiesci sie w 1000 zl. Jednak nie mam jej na stanie w nikon polska. Ma dojsc..... ale juz 3 szt d2xs czekaja w serwisie na migawke. U mnie padlo jakies mocowanie migawki ale niestety wymienic trzeba calosc.
Nie zostalo nic jak czekac i szybko zakupic cos na zamiane... Pozdrawiam

Michał Jędrak
18-09-2008, 00:24
Przyznam szczerze, że jestem bardzo zaskoczony cenami serwisowymi. Spodziewałem się wyłudzania cen sięgających połowy wartości aparatu, a tymczasem 1000zł za migawkę wraz z wymianą... Jesteś pewien, że jednego zera nie pominąłeś?

Janpiot
18-09-2008, 23:11
W nikon Polska. Było to 6 miesięcy przed NPSem. Naprawa trwała około 1 tygodnia.
Moim zdaniem warto. Nikon D2xs to bardzo dobra maszyna.

Pozdrawiam

photoprint
24-09-2008, 20:32
Niestety wciąż czekam.... myślę, że się uda...

Wojt@s!o
24-09-2008, 21:04
W D300 wymiana migawki również kosztuje 1k brutto

mp_
25-09-2008, 23:12
Trudno :/ Nieszczęścia chodzą po ludziach ale jedno mnie zastanawia: po co Ci taka puszka skoro nie wiesz co to jest wstępne podnoszenie lustra?

photoprint
26-09-2008, 08:54
Bo lubię wszystko co najlepsze... hahaha. Przy okazji do komfortowego pstrykania.

wiktor.bakiewicz
26-09-2008, 10:01
W D300 wymiana migawki również kosztuje 1k brutto

orientujecie sie jakie są ceny za migawe d2oo??

JK
26-09-2008, 10:10
Trudno :/ Nieszczęścia chodzą po ludziach ale jedno mnie zastanawia: po co Ci taka puszka skoro nie wiesz co to jest wstępne podnoszenie lustra?


Bo lubię wszystko co najlepsze... hahaha. Przy okazji do komfortowego pstrykania.

Wezmę kolegę w obronę. Jeśli ktoś nie zajmuje się ladszaftami, albo martwą naturą, to może nigdy w życiu nie użyć tego wynalazku z podnoszeniem lustra. To jest bajer, potrzebny tylko nielicznym i dość sporadycznie. Przepraszam - zapomniałem o testerach od FF/BF i ekspertach od ilości pikseli w pikselach. Dla nich jest to funkcja podstawowa. :-D

photoprint
26-09-2008, 14:42
Nie korzystam z tego wszystkiego co moze ten aparat, pewnie wielu nie korzysta. Weekendowi pstrykacze bez ambicji nie maja na to czasu ale jedno jest pewne ze dobry sprzet to podstawa w komfortowej pracy.
Pozdrawiam ambitnych fotografow.