PDA

Zobacz pełną wersję : Ładowarka. Pytanie?



qbanczyk
11-09-2008, 00:59
Szukam jakiegoś zastępstwa w zamian za tą ładowarkę (http://www.fotoexpert.pl/bowens-%A3adowarka-12v-2a-sla-do-travel-pak-pioneer-kamery-cyfrowe-produkt-14680.html#BOWENS-%A3ADOWARKA-12V-2A-SLA-DO-TRAVEL-PAK-PIONEER)
Na allegro są jakieś tanie zasilacze ale nie wiem czy się nadają. Z góry dziękóję za pomoc.

fIlek
11-09-2008, 01:03
Szukam jakiegoś zastępstwa w zamian za tą ładowarkę (http://www.fotoexpert.pl/bowens-%A3adowarka-12v-2a-sla-do-travel-pak-pioneer-kamery-cyfrowe-produkt-14680.html#BOWENS-%A3ADOWARKA-12V-2A-SLA-DO-TRAVEL-PAK-PIONEER)
Na allegro są jakieś tanie zasilacze ale nie wiem czy się nadają. Z góry dziękóję za pomoc.

Generalnie wszystko co daje 12V/2A, tyle, że wtyk musi być odpowiedni i z odpowiednią biegunowością (domyślam się po pytaniu, że przelutowanie kabelka nie wchodzi w grę). Na pewno kupuj coś o cenie powyżej 50zł, unikniesz rozczarowań. Tyle, że jeśli potrzebujesz tego do systemu Bowensa, to masz problem, bo ta ładowarka ma w sobie układy zabezpieczające przed uszkodzeniem baterii. Nie jest zwykłym zasilaczem.

matyjasz
11-09-2008, 09:29
Spróbuj zajrzeć także na www.elektroda.pl, może tam znajdziesz lepsze źródło niż na allegro lub ktoś ci naprawi bądź wykona coś takiego.

Pozdrawiam
Mati

qbanczyk
11-09-2008, 09:31
Kurde "dziękuję" napisałem przez ó :) No właśnie do bowensa potrzebuje, wydawało mi się że ma troche wygórowaną cenę. 500 zł to moim zdaniem lekka przesada.

qbanczyk
12-09-2008, 00:57
Przelutowanie wchodzi w grę. Zastanawiam się tylko czy opłaca mi się ryzykowac, czy możliwośc uszkodzenia tej bateryjki jest aż tak duża. Słabo się orientuję w elektryce, nie wiem na czym polega ten system zabezpieczający. Jeśli ktoś by mógł mi to przybliżyc to był bym wdzięczny. Dla mnie ładowarka to ładowarka :)

matyjasz
12-09-2008, 10:30
Zabezpieczenie to zatrzymanie ladowania, gdy odbiornik osiąga określone parametry. Rozumiem, że problem w kabelku? Jeśli tak i jeśli masz możliwość sprawdzić biegunowosc to niczym nie ryzykujesz robiac to samemu.

Pozdrawiam
Mati

qbanczyk
12-09-2008, 11:20
Dzięki za odpowiedz, kabelek i biegunowośc to nie problem. Zastanawiam się na ile groźne jest takie przeładowywanie baterii. Gdy np. będę miał ją rozłądowaną do połowy ciężko będzie wyliczyc czas jaki ma się ładowac do pełna.

matyjasz
12-09-2008, 13:15
zasadniczo można to stwierdzić tylko teoretycznie. Notorycznie przeladowywana lub niedoladowywana bateria będzie po prostu stopniowo tracić pojemność ergo starczy na coraz krótsza prace.
Jeśli masz zamiar używać takiej bez układu zabezpieczającego to po prostu ja laduj mniej więcej tyle czasu co robiła to oryginalna ładowarka, rozwiązanie końskie ale w przypadku tych samych parametrów nie powinieneś zbyt szybko odczuć zwiekszonego zużycia baterii. Z drugiej strony czy do takiego było nie było porządnego sprzetu nie warto zakupić oryginalnej ładowarki?

Pozdrawiam
Mati