PDA

Zobacz pełną wersję : oryginalna batria w D200



kordian
06-06-2006, 17:08
Witam.

Mam pytanie dotyczące oryginalnej baterii dołączonej do D200. Interesuje mnie ile zdjęć w formacie jpg przy max rozdzielczości oraz zewnętrznej lampie SB-800 można wykonać? …biorąc również pod uwagę okresowy podgląd zrobionych zdjęć:

Proszę o odpowiedzi dla trzech wariantów:
1. Świeżutka bateria prosto z pudełka (podejrzewam jakieś 10% mocy)
2. Po pierwszym ładowaniu
3. Po drugim ładowaniu

Skąd pytanie? Najprawdopodobniej w czwartek z rana będę miał u siebie to cudo (D200 +17-55/2.8 + SB-800). Niestety w ten dzień (czwartek po południu) mam przewidzianą również sesję plenerową, z której zamierzam przynieść 100-150 zdj.(max 200). Da radę?
A tak w ogóle to, jakiej jest ona pojemności? Nigdzie nie mogę się doczytać.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi zwłaszcza posiadaczy D200.

Kordian

JK
06-06-2006, 17:29
kordian, jak nie chcesz mieć problemów z zasilaniem D200 to kup gripa MB-D200. Będziesz miał wygodniejszy uchwyt, pionowy spust, dodatkowe kółka, dodatkowy definiowany przycisk i zapomnisz o problemie akumulatorów. Kupujesz ładowarkę, 6 AA (a jeszcze lepiej 12 AA) i masz spokój. Z oryginalnego akumulatora zrezygnowałem już dawno, bo jest to lekkie nieporozumienie.

vuki
06-06-2006, 20:53
pojemnosc 1500, stracza raczej na 200-300 zdjec za pierwszym razem
rekordzisci robia potem ponad 1000 zdjec

tez sie zastanawiam nad rozszerzeniem zasilania:
- grip 600 zl (lepszy uchwyt, mniej miejsca w torbie, drozsze rozwiazanie)
- 2 aku 200zl (gorrszy uchwyt, wiecej miejsca, taniej)

no i nie wiem co zrobic, moze jakis element zastepczy sie pokaze niebawe?

admin
06-06-2006, 22:08
Rozwiazanie jest jak zwykle znacznie bardziej skomplikowane. Oto bowiem najlepiej miec dwa aku i grip. Na szczescie tenze korzysta z jednego akumulatora, drugi pozostawiajac w odwodzie. System w aparacie podaje ile zdjec zostalo wykonane i jak duzo energii (procentowo) pozostalo. 200 zdjec wykonasz na pierwszej sesji.

kordian
06-06-2006, 22:44
Jeszcze jakieś doświadczenia posiadaczy D200? Bardzo proszę o wszelkie opinie i dzięki za powyższe.

K

eclipse
06-06-2006, 23:01
jeszcze jakies? no coz, pozostaje poczekac na zamiennik, z moich informacji za 6 tygodni bedzie w sprzedazy, okolo 70 zyli za sztuke, ale niestety bedzie to tylko ogniwo, wiec zapomnij o informacji procentowej :( ja osobiscie zdecydowalem sie na rozwiazanie grip + 1 aku + 6AA, jak pojawi sie zamiennik to wtedy kupie jedna sztuke, i wloze w gripa tak aby najpierw ciagnal z zamiennika, jak zamiennik padnie to bedzie szlo z oryginalnego i wtedy bede wiedzial ile czasu mi zostalo ;)

Jacek_Z
06-06-2006, 23:36
ciekawe czy ten zamiennik bedzie chodził poprawnie z oryginałem. bo jak nie ma info o naładowaniu?
D200 bierze prąd najpierw z bardziej rozładowanego aku, wykańcza go do 0 i przechodzi na naładowany w pełni aku. A jak nie wiadomo czy aku zamiennik jest bardziej czy mniej naładowany od oryginała to co? z którego bierze najpierw?

co do moich praktycznych uwag po kilkunastu naładowaniach. za 1 razem - zrobiłem 200 zdjęc, za 2 i 3 po około 400 - 450. potem kupiłem VR i byłem na sesji w plenerze, gdzie dużo podglądałem na wyświetlaczu. ilośc zdjęc spadła do nieco ponad 200 !!!
i tak jest do teraz. jak dużo podgladam i robie z uzytym VR - czyli w plenerze - to robie koło 200-250 zdjęc, a jak w studiu, bez VR i z rzadkim podgladem - to ponad 400.

a teraz rewelacja: skończył mi się aku, a musiałem w studiu dalej robić sesję. Nie mialem naładowanych aku, nigdy przedtem nie korzystałem z koszyczka na baterię. Kupiłem w kiosku - 15 m obok mnie - 6 szt baterii alkalicznych GP za 14 zł i zrobiłem na nich uwaga: 18 zdjęć!!! prąd mi wyszedł prawie 1 zł za zdjęcie!!! baterie dały sie potem używać w lampie błyskowej, ale nie chciały uciągnąc aparatu.
domyśłnie w body jest ustawione, ze w koszyczku sa baterie AA, wiec przypadkowo miałem dobrze, bo o tym że to sie ustawia w body wczesniej nie wiedziałem.
dzisiaj robiłem na 6 szt aku 1500 mAh i chodziło to równie dobrze jak na oryginalnym aku - w studio zrobiłem prawie 500 zdjęc.

eclipse
07-06-2006, 00:02
ciekawe czy ten zamiennik bedzie chodził poprawnie z oryginałem. bo jak nie ma info o naładowaniu? D200 bierze prąd najpierw z bardziej rozładowanego aku, wykańcza go do 0 i przechodzi na naładowany w pełni aku. A jak nie wiadomo czy aku zamiennik jest bardziej czy mniej naładowany od oryginała to co? z którego bierze najpierw?

no tak, o tym nie pomyslalem, na szczescie bede mial mozliwosc sprawdzenia jak to dziala ;) jak cos bede wiedzial to dam znac od razu... a na te chwile pozostaja mi akumulatorki w zapasie...

kordian
07-06-2006, 00:28
Jacku_Z...dzięki za info. O takie szczegóły mi chodziło.

Jak radzicie? Po rozładowaniu tego fabrycznego stanu aku jak długo należy ładować (1 ładowaanie) aby wyciągać potem max z tej baterii.

K.

admin
07-06-2006, 00:34
Mowi sie o 12 godzinach, choc opinie sa jak zwykle podzielone...

gmoszkow
07-06-2006, 01:41
Jadąc trochę dalej za granicę zaopatrzyłem się w sumie w 4 accu (znaczy 3 dodatkowe) no i gripa.

Prądu mi nie zabrakło... :-)

Teraz mi się nie chce nosić i zmieniać baterii więc pilnuję by mieć naładowane 2 accu w gripie - na jeden raz nawet jeśli długa imprezka i tak mi starcza.

Grzegorz

Marcin Jakubowski
07-06-2006, 07:55
jako małą ciekawostkę dodam, że sygnalizowany przez userów wzrost "wydajności" tej baterii po kilku ładowaniach ma także związek z tym, że przestaje ona dawać prąd na ładowanie wewnętrznej baterii d200

pozdrawiam