rmgdansk
06-09-2008, 15:10
Może to banalne pytania dla Was, ale ja dopiero zaczynam zabawę z filtrami, w związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy filtr połówkowy niebieski w krajobrazie wygląda bardzo sztucznie, kiczowato? Jakie są Wasze doświadczenia?
2. Nabyłem też filtr hoya hmc cir-pl, czy używanie go na tak nasyconych slajdach, jak velvia, ma sens wg Was i kiedy?
3. Czy filtr połówkowy szary oprócz zrówniania ekspozycji wyciągnie trochę niebo?
4. Czy używaliście filtru polaryzacyjnego w fotografii BW aby wyciągnąć niebo? Ma to w ogóle sens?
serdeczności,
Rafał
1. Czy filtr połówkowy niebieski w krajobrazie wygląda bardzo sztucznie, kiczowato? Jakie są Wasze doświadczenia?
2. Nabyłem też filtr hoya hmc cir-pl, czy używanie go na tak nasyconych slajdach, jak velvia, ma sens wg Was i kiedy?
3. Czy filtr połówkowy szary oprócz zrówniania ekspozycji wyciągnie trochę niebo?
4. Czy używaliście filtru polaryzacyjnego w fotografii BW aby wyciągnąć niebo? Ma to w ogóle sens?
serdeczności,
Rafał