Zobacz pełną wersję : Kroi się nowy Piętaszek...
http://www.canon.com/moon/en/index.html
http://www.canon.co.uk/
No i bardzo dobrze :D Nic tak dobrze nie robi użytkownikom jak konkurencja pomiędzy producentami :D
Hehe - niezłe obie :D
Swoją drogą mogliby go już pokazać, to skończyłoby się spekulowanie.
Podobno...
5D Mark II
21.1 MP 1.0x
DIGIC IV
ISO 100-6400 L:50 & H:12800
5 FPS
3.2" High Resolution Screen (LCD)
19 point AF
HDMI Out
Liveview
HD Movie Mode
Viewfinder: 100% Coverage
Full weather sealing
EF Lenses only
robin102
05-09-2008, 13:25
Czyli Canon jak się spodziewałem huknął z grubej rury :)
Za jaki kesz te cudo będzie na rynku ?
Pawel Pawlak
05-09-2008, 16:15
Jeżeli to info o 21mpix w następcy 5D się sprawdzą a jego cena będzie jak do tej pory u canona - niezbyt wygórowana, to może lepiej nikon nich nie pokazuje drogiego d3x z 24mpix matrycą tylko niech wsadzi ją w korpus d700 i sprzedaje po konkurencyjnej cenie ;) bo znając życie, najpóźniej na wiosnę zobaczymy w takim przypadku smarka4 z całkiem kosmiczną ilością pikseli ;)
Podobno...
5D Mark II
(...)
HDMI Out
Liveview
HD Movie Mode
(...)
No to się zacznie... :twisted:
No to się zacznie... :twisted:
...i już nie skończy. :twisted:
Adam Trzcionka
05-09-2008, 17:08
bo znając życie, najpóźniej na wiosnę zobaczymy w takim przypadku smarka4 z całkiem kosmiczną ilością pikseli ;)
zobaczymy ;-)
Na CB zaczyna ostro przyrastać watek o następcach 5D. Ten watek to jest tam chyba rekordowy:-D. To była ankieta zakładana w maju 2007 czy następca piatki będzie w sierpniu 2007:mrgreen:. Potem się nabijano, że to chyba chodziło o sierpień 2008, ale i on minął bez następcy :-D
Ale na poważnie - u canona będą nowe body i z ich wyglądu canonierzy powysnuwali parę wniosków.
Body będą chyba dwa, bo w sieci są zdjęcia zarysu body z gałką obok pryzmatu i inne - gdzie tej gałki brak (jak w jedynkach) i to body pewnie będzie miało wyczekiwane uszczelnienia.
Adam Trzcionka
05-09-2008, 17:20
Na CB zaczyna ostro przyrastać watek o następcach 5D. Ten watek to jest tam chyba rekordowy:-D. To była ankieta zakładana w maju 2007 czy następca piatki będzie w sierpniu 2007:mrgreen:. Potem się nabijano, że to chyba chodziło o sierpień 2008, ale i on minął bez następcy :-D
Ale na poważnie - u canona będą nowe body i z ich wyglądu canonierzy powysnuwali parę wniosków.
będą! nareszcie :)
Trzeba będzie przeprosić się ze skarbonką.
jakby byla opcja z uszczelnieniami - byloby super. Byloby to cos czego tam brakuje.
trzeba bedzie sie mocno zastanowic, 5 nocy nie przespac i dokonać wyboru ! :P hehe
trzeba bedzie sie mocno zastanowic, 5 nocy nie przespac i dokonać wyboru ! :P hehe
Przechodziłem to, narazie nie żałuję.
whatsilenceknows
05-09-2008, 19:24
Faktycznie, ciekawe są te plotki o dwóch body, które krążyły jakiś czas temu. Jedno - następca pełną gębą, a drugie - lekka poprawka; odpowiednio wycenione. Konkurencja dla D700 i antycypowanego D900. ;-)
cos czuje, ze chyba zbankrutuje ;]
badi tak patzre na twoja stopke to masz niezly start na nowego Kwanona, ja na swoim D300 jzu jestem w plecy 2,5k co mnei boli niemiłosiernie!
robin102
05-09-2008, 21:13
Piotrze ! te wszystkie piękne zdjęcia ślubne za darmo robiłeś ? chyba nie więc po co ten ból i zgryzota :)
Na D700 pewnie już nim zarobiłeś.
badi tak patzre na twoja stopke to masz niezly start na nowego Kwanona, ja na swoim D300 jzu jestem w plecy 2,5k co mnei boli niemiłosiernie!
niby tak, ale wiesz man wtedy rezygnuje z 1 z body i kazde, to juz wtopa. czesciowo sie zwrocily, wiec nie jest zle. problem w tym, ze juz szkielko do mnie za chwile rybie poleci i z chlopakami do studia siadamy... a tu zmiana puchy... to nie ludzie, to szatany sa!
Piotrze ! te wszystkie piękne zdjęcia ślubne za darmo robiłeś ? chyba nie więc po co ten ból i zgryzota :)
Na D700 pewnie już nim zarobiłeś.
nie o to chodzi , po prostu boli serce jak w 5 miesiecy tak leci cena na pysk, dlatego d700 nie kupilem z pierwszego miotu ;)
Pawel Pawlak
07-09-2008, 10:04
jeśli zapowiadany canon zgodnie z oczekiwaniami będzie miał 21mpix to zaboli tych co niedawno kupili smark3 ;)
a może nie piątaszek
http://img119.imageshack.us/img119/4117/mobile0167c453c01373975ay3.jpg
Adam Trzcionka
07-09-2008, 11:04
a może nie piątaszek
http://img119.imageshack.us/img119/4117/mobile0167c453c01373975ay3.jpg
to fake. krązy w sieci identyczny, ale z 16.7 mpix.
Adam Trzcionka
07-09-2008, 11:06
jeśli zapowiadany canon zgodnie z oczekiwaniami będzie miał 21mpix to zaboli tych co niedawno kupili smark3 ;)
znaki czasów, idzie nowe, nie gorsze. d700 zabolał posiadaczy d3? chyba nie, to jednak kastrat. podobnie pewnie nowy piętaszek ( :lol: ) nie powinien boleć smarkowców, chyba, że będzie miał obrazek znacznie lepszy. w końcu to i 50d ma o połowe pikseli więcej niż 1dmk3, iso podejrzewam porównywalne, a zmieniał raczej nikt nie będzie.
..d700 zabolał posiadaczy d3? chyba nie, to jednak kastrat. podobnie pewnie nowy piętaszek ( :lol: ) nie powinien boleć smarkowców, ...
oj niektórych zabolał.
1. dla wielu osób liczy się obrazowanie, a opakowanie mniej (i do kogo ja to pisze? :-D do pracującego na 5D ze względu na ?... :-D ).
2. D700 nie nazwałbym kastratem, bo to praktycznie identycznie to samo co D3, szczególnie po podpięciu gripa. Te kilka tys niektórzy woleli by jednak sobie zostawić/kupic szła itd. Podobnie będzie z częścią posiadaczy 1Ds, którym by wystarczył 5D Mk2.
3. część fotografów nie ma 1ds mk3 bo ich nie stać, a na 5D Mk2 będzie.
Pawel Pawlak
07-09-2008, 12:23
znaki czasów, idzie nowe, nie gorsze. d700 zabolał posiadaczy d3? chyba nie, to jednak kastrat. podobnie pewnie nowy piętaszek ( :lol: ) nie powinien boleć smarkowców, chyba, że będzie miał obrazek znacznie lepszy. w końcu to i 50d ma o połowe pikseli więcej niż 1dmk3, iso podejrzewam porównywalne, a zmieniał raczej nikt nie będzie.
Adam to chyba nie tak...
D700 jest innym aparatem niż d3 - część wybierze go dlatego że jest bardziej uniwersalny - kosztem trwałości, inni dlatego żę jest tańszy. Sporo agencji dla reporterów nadal będzie kupowało d3 dlatego żę to korpus wybitnie reporterski a różnica w cenie między d700 jest na poziomie 1000-1500$ po dokupieniu gripa i porządnego zasilania kurczy się jeszcze bardziej.
Ale to co zanosi się u canona to killerstwo dla smarka który kosztuje 7800$ a chyba nikt nie zakłada że następca 5D będzie kosztował 6200-6800$ ? Natomiast większość spodziewa się że że będzie obrazował lepiej niż smark3 - ta sama ilość pikseli, więskszy zakres użytecznych iso, być możę 16bitowa głębia kolorów, podobna prędość, pełne uszczelnienia itp...
Porównanie 1dmark3 i 50D chyba nie jest za bardzo trafione. Jeśl jako znawca sprzętu canonai porównujesz jakość korpusów 50D (czy podobnego do 40D) do 1d w kategoriach sprzętu reporterskiego, to chyba jednak przeceniałem jakość jedynek...
Adam Trzcionka
07-09-2008, 12:59
Dość swobodna interpretacja mojego "porównania" ;) Coś nie nie najlepiej odczytujesz ironię Pawle. A miałem cię za speca od tych spraw ;)
Pawel Pawlak
07-09-2008, 13:00
Dość swobodna interpretacja mojego "porównania" ;) Coś nie nie najlepiej odczytujesz ironię Pawle. A miałem cię za speca od tych spraw ;)
;)
Ale to co zanosi się u canona to killerstwo dla smarka który kosztuje 7800$ a chyba nikt nie zakłada że następca 5D będzie kosztował 6200-6800$ ? Natomiast większość spodziewa się że że będzie obrazował lepiej niż smark3 - ta sama ilość pikseli, więskszy zakres użytecznych iso, być możę 16bitowa głębia kolorów, podobna prędość, pełne uszczelnienia itp...
to nie killerstwo. Canon się podłożył nie spodziewając się D3 i D3x (jeśli w końcu się pokaże). Inaczej mówiąc sam Canon załatwił cwaniactwem smarka i on juz jest dead. Dzieła dokończyło A900 (już jutro). W lutym będzie nowy smark, lub może w ogóle połączona seria 1, której 5dmk2 zupełnie nie zagrozi.
Szkoda, że jak Wy nie znam specyfikacji nowych FF od Canona ;-) Skoro już wiecie, że następca 5D będzie kilerem 1Ds'a III oraz znacie przybliżoną premierę 1Ds Mk IV, to czy molibyście się podzielić bardziej szczegółowymi informacjami nt nowości Canona? :-)
Pawel Pawlak
07-09-2008, 18:50
Szkoda, że jak Wy nie znam specyfikacji nowych FF od Canona ;-) Skoro już wiecie, że następca 5D będzie kilerem 1Ds'a III oraz znacie przybliżoną premierę 1Ds Mk IV, to czy molibyście się podzielić bardziej szczegółowymi informacjami nt nowości Canona? :-)
Nie wiem czy doczytałeś, ale w mojej wypowiedzi pojawiło się magiczne "jeśli".
Aliści bardzo to być może, że Canon wyj.... z grubej rury. Poczuli ostatnio na dupsku pieczący oddech konkurencji i może to ich skłonić do głębszej refleksji. Tym bardziej, że Nikon raczej będzie kontynuował swój atak, plan sprzątania na rynku foto mają bodaj dość ambitny i na 10 lat naprzód (marzą im się huczne obchody 100-lecia firmy)
Skoro sobie gdybamy ;-) Uszczelnione body przypominające stare 5D, specyfikacja zbliżona do 50D, a matryca z 1Ds MkIII tylko o rozszerzonym ISO, a wszystko za cenę wpisującą puchę między D700 i D3. Ciekawe jak zareagowałby rynek na coś takiego ;-)
Krzysiek29
07-09-2008, 21:15
Skoro sobie gdybamy ;-) Uszczelnione body przypominające stare 5D, specyfikacja zbliżona do 50D, a matryca z 1Ds MkIII tylko o rozszerzonym ISO, a wszystko za cenę wpisującą puchę między D700 i D3. Ciekawe jak zareagowałby rynek na coś takiego ;-)
..pewnie kolejną wędrówką ludów..:)
no to dobrze niech będzie nowy Canon :)
znów 5D stanieje :)
robin102
08-09-2008, 20:58
no to dobrze niech będzie nowy Canon :)
znów 5D stanieje :)
A nowy model ile ma kosztować ?
jakieś przecieki macie ?
A nowy model ile ma kosztować ?
jakieś przecieki macie ?
A Ty Robin co taki zainteresowany? W innym wątku pisałeś, że jednak wybrałeś Nikona, na wieki, wieków... :-P
nie no... to akurat jest bardzo PKP. albo mi mikolaj na 1 listopada przyniesie stare 5D albo nowe.
stare juz teraz kraza w okolicach 1k EUR (caly czas za duzo jak za ten korpus) a nowe moga
wyladowac w okolicach 2k EUR co, o ile beda sympatycznie wyfiuczerowane, jest do przemyslenia...
zyc nie umierac, w sumie...
robin102
09-09-2008, 10:32
A Ty Robin co taki zainteresowany? W innym wątku pisałeś, że jednak wybrałeś Nikona, na wieki, wieków... :-P
Ano ciekawski jestem :) poza tym Canon wcale nie gryzie. Miałem 5D na weekend, leżał obok Nikona w torbie, a potem w szafce i w ogóle się nie poszarpały. Z Nikonem ślubu nie brałem pewnie chodziło Ci o Pawła P.
Używam tego sprzętu bo go lubię i na razie spełnia moje oczekiwania, choć zawsze chciało by się lepiej. Czy Canon to te lepiej ? nie jestem do tego przekonany. Wszystko z czym miałem styczność od Canona czyli kopiarka w firmie, drukarka w domu, małpka dla dziecka z rodziny psuły się niemiłosiernie. Pożyczony 5D na szczęście nie i piękne foty z niego wyskakiwały :)
Może mnie ten Canon nie lubi :mrgreen: ?
Piąteczka wszystkim!
Dosłownie i w przenośni :D
Ciekawe, czy jak wejdzie nowe mk2 5D, to czy stare mk1 5D dużo stanieje, bo jeśli tak, to mk1 będzie wtedy ciekawym kąskiem z FF.
cena 1Ds mk3 tez spadnie, tym bardziej, że następca 5D ma mieć podobną (21 MPx) matrycę, a podobno czai się 1Ds Mk4. Ten MK3 zły nie jest ... :-D a jak jeszcze stanieje?
17 września wiele się może wyjaśnić, przynajmniej tak sądzą tutaj (http://www.eos-numerique.com/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=19)
Cena: 2600 Euro :-D
Ktos na dpr mowil, ze premiera bedzie 15tego bo bedzie pelnia :D ale to poniedzialek, a ten dzien tygodnia nigdy chyba nie byl dniem premierowym... wiec pewnie bedzie to wyzej zapodany 17ty ;)
robin102
11-09-2008, 11:45
to może być pozamiatane
24 MP, to ile RAW będzie zajmował?
shaddixx
11-09-2008, 11:55
24 MP, to ile RAW będzie zajmował?
wole nie wiedziec....
Pawel Pawlak
11-09-2008, 12:11
24 MP, to ile RAW będzie zajmował?
Jakie to ma znaczenie, skoro mniejsze rozdzielczości nie będą się już nadawały nawet do galerii internetowej ? :twisted:;)
Bez obaw, producenci pamięci flash i HDD ciężko pracują aby to nowe wypasione RAW'y przyjąć. Procki nowe też będę. Innymi słowy - się wymieni i będzie OK. :)
24 MP, to ile RAW będzie zajmował?
pewnie tyle samo co NEF z D3x
Sandisk jest już gotowy na nowe matryce :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotopolis.pl/obrazki/SanDisk-CF-Extreme-III-32GB.jpg)
Ktos na dpr mowil, ze premiera bedzie 15tego bo bedzie pełnia :D
hehehheheh!! dokładnie ;)
Sandisk jest już gotowy na nowe matryce :)
32GB... Kurcze, jeszcze nie tak dawno dyski twarde miały takie wielkości :mrgreen:
Ktos na dpr mowil, ze premiera bedzie 15tego bo bedzie pelnia :D ale to poniedzialek, a ten dzien tygodnia nigdy chyba nie byl dniem premierowym... wiec pewnie bedzie to wyzej zapodany 17ty ;)
Taa - koniunkcja planet sprawi, że ten dzień nie będzie dobry na premierę.
Piąteczka wszystkim!
Stawiasz?
32GB... Kurcze, jeszcze nie tak dawno dyski twarde miały takie wielkości :mrgreen:
Świat pędzi. :)
32GB... Kurcze, jeszcze nie tak dawno dyski twarde miały takie wielkości :mrgreen:
Jeszcze niedawno dyski twarde miały wielkość szafy, napęd hydrauliczny i pojemność 2MB.
Jeszcze niedawno kupowałem swą pierwszą pecetę z dyskiem twardym 120MB i był to wtedy taki wypierd, że koledzy przychodzili popatrzeć (normą było 40, w porywach do 80MB).
Zastanawiam się - jak wogóle mógł człowiek na czymś takim pracować, dołożyłem parę tygodni temu kolejny dysk pół tera i już jest do połowy zawalony...
Ja sam zaczynalem od 40mb... teraz 2TB to malo...
Szkoda, ze wieksza karta nie gwarantuje wiekszej ilosci dobrych zdjec ;) Chyba, ze wezmiemy pod uwage taka sytuacje - na karte wlazi 8gb 100 fot, wiec 101, ktora byla by dobra juz nie wejdzie - na 32gb mamy 4x wieksza szanse, ze dobra fota sie zmiesci ;)
Na canonrumors.com pojawila sie informacja, ze wszyscy mowia o 16 wrzesnia jako dniu premiery [oprocz EOS Numerique, ktory mowi o 17 - link do tej informacji gdzies tu fruwal wyzej]. Ale dalej nikt nie wie, czy bedzie to 1 pucha czy 2 [21mpx fajne i 16mpx mniej fajne ;)].
Kolekcjoner
11-09-2008, 23:17
(....)
Zastanawiam się - jak wogóle mógł człowiek na czymś takim pracować, dołożyłem parę tygodni temu kolejny dysk pół tera i już jest do połowy zawalony...
Łoj "pół tera" to tera ;) straśnie mało :D.
Te dane z francuckiej strony http://www.chassimages.com/accueil/Sommaire.xml?info=1267 wydają się dość wiarygodne ;).
Zeby sie nie okazalo, ze ten Eos Numerique to cos pokroju muller photo service ;) Ja wierze tylko Chasseur d'Images ;) przy okazji -> http://www.chassimages.com/accueil/Sommaire.xml?info=1267
teraz 2TB to malo...
o...
W takim razie ja mam bardzo małe zapotrzebowanie na pojemność dysku...
btw. Niedługo powszechnie wejdą dyski SSD i trochę spadnie średnia pojemność w laptopach.
Jeszcze niedawno dyski twarde miały wielkość szafy, napęd hydrauliczny i pojemność 2MB.
Jeszcze niedawno kupowałem swą pierwszą pecetę z dyskiem twardym 120MB i był to wtedy taki wypierd, że koledzy przychodzili popatrzeć (normą było 40, w porywach do 80MB).
Zastanawiam się - jak wogóle mógł człowiek na czymś takim pracować, dołożyłem parę tygodni temu kolejny dysk pół tera i już jest do połowy zawalony...
Ja się tylko zastanawiam gdzie jest granica i czy w ogóle jest? :)
Na przykładzie choćby plików graficznych z aparatów. Czy wyścig na mpx kiedykolwiek się zatrzyma? Gdzieś chyba musi być granica...
o. dzisiaj bardziej odsloniety jest na tej stronie canona aparacik :)
SSD sa bardzo najs na postawienie systemu ale moze niedlugo sie to zmieni i SSD zawita u wszystkich w domu jako podstawowy dysk do danych ;)
[b]prz3mo, granica to chyba tylko aktualna technologia lub aktualny stan ludzkosci .
[b]Kyo, faktycznie jakby mocniej ksiezyc zaswiecil... moze naprawde celuja w pelnie?:D
prz3mo, granica to chyba tylko aktualna technologia lub aktualny stan ludzkosci [bo jak bedzie koniec swiata to wyscig sie zatrzyma :D].
Ale chodzi mi też o granice potrzeb. Przecież nie będzie się drukowało kiedyś zdjęć wielkości 1km x 1km ;)
Moim zdaniem przyszłość to jakieś urządzonko przy oku, sprzęgnięte z naszym mózgiem. Idę sobie ulicą, spoglądam na coś, myślę, że chcę tego fotkę z przybliżeniem i małą GO.. i takowe zdjęcie się robi i zapisuje "gdzieś". Przychodzę do domu, przykładam palec do jakiegoś czytnika w kompie i zdjęcia są zrzucane ;)
A jak ktos bedzie chcial billboard na ksiezycu zawiesic?:mrgreen: Lepiej nie pisz takich rzeczy:
Przecież nie będzie się drukowało kiedyś zdjęć wielkości 1km x 1km bo wielu pisalo podobnie [chocby sam Bill Gates i jego slawne 640kb pamieci operacyjnej ;)] i wiemy jak to wszystko sie skonczylo ;) :D
Jeszcze niedawno dyski twarde miały wielkość szafy, napęd hydrauliczny i pojemność 2MB.
Należy dodać, że programy instalowało się z tasiemki, a spirytus należało mieć pod ręką również w celu przetarcia lusterka będącego ważnym elementem pozycjonowania głowicy. :)
Jeszcze niedawno kupowałem swą pierwszą pecetę z dyskiem twardym 120MB i był to wtedy taki wypierd, że koledzy przychodzili popatrzeć (normą było 40, w porywach do 80MB).
Późno kupowałeś peceta, stąd w ogóle miałeś dysk twardy na początku i w dodatku taki ogromny. :) Czy to było niedawno? W zeszłym wieku :)
Zastanawiam się - jak wogóle mógł człowiek na czymś takim pracować, dołożyłem parę tygodni temu kolejny dysk pół tera i już jest do połowy zawalony...
Kto teraz kupuje takie małe dyski ;) :)
Należy dodać, że programy instalowało się z tasiemki, a spirytus należało mieć pod ręką również w celu przetarcia lusterka będącego ważnym elementem pozycjonowania głowicy. :)
A propo zapisu na taśmie magnetycznej.. Pamiętam jak na "jamniku" (to taki wypasiony sprzet grajacy o mocy miliona watt ; ) "przegrywałem" programy i gry do C64 :) Eeeehhhh.... piękne czasy :)
A propo zapisu na taśmie magnetycznej..
Zapomniałem dodać, że mi chodziło o taką papierową z dziurkami ;) :)
Świat pędzi. :)
Spokojnie jeszcze troche i się skończy: Największa pojemność kart CF to 48 MB. Tak przynajmniej podaje: http://pl.wikipedia.org/wiki/Compact_Flash. :)
A jak ktos bedzie chcial billboard na ksiezycu zawiesic?:mrgreen: Lepiej nie pisz takich rzeczy:
bo wielu pisalo podobnie [chocby sam Bill Gates i jego slawne 640kb pamieci operacyjnej ;)] i wiemy jak to wszystko sie skonczylo ;) :D
Jakby to miało się rozwijać analogicznie (ponoć błędnie przypisuje się Billowi to stwierdzenie, no ale niech będzie że to rok 1981) to za 30 lat lustrzanki będą miały około 24mpix * 3 000 000 000/640 = 112500000 mpix, czyli 112500 gpix, czyli 112,5 tpix, co daje nam plik wynikowy 12990381x8660254, a przy druku 300dpi dostajemy nieinterpolowaną odbitkę 108253x72169. Eee tam, to wcale tak dużo nie jest. Odbitka 108m x 72m to jakaś lipa. Na księżyc za mała. :D
Spokojnie jeszcze troche i się skończy: Największa pojemność kart CF to 48 MB. Tak przynajmniej podaje: http://pl.wikipedia.org/wiki/Compact_Flash. :)
Jak 48MB to powinno sie skonczyc dawno temu ;) 48GB raczej ;) Pretec wypuscil taka karte na poczatku roku http://www.compactflash.org/pr/080131.pdf
Jakby to miało się rozwijać analogicznie (ponoć błędnie przypisuje się Billowi to stwierdzenie, no ale niech będzie że to rok 1981) to za 30 lat lustrzanki będą miały około 24mpix * 3 000 000 000/640 = 112500000 mpix, czyli 112500 gpix, czyli 112,5 tpix, co daje nam plik wynikowy 12990381x8660254, a przy druku 300dpi dostajemy nieinterpolowaną odbitkę 108253x72169. Eee tam, to wcale tak dużo nie jest. Odbitka 108m x 72m to jakaś lipa. Na księżyc za mała.
Spoko, powiekszy sie ksiezyc :mrgreen:
Ale dobra nie robmy OT - niech gadka trzyma sie nowej 5tki bo nas Czornyj ubije ;)
Zapomniałem dodać, że mi chodziło o taką papierową z dziurkami ;) :)
Haaa.. pamiętam to :) Mojego taty kolega przynosił mi ze Stilonu takie składanki z dziurkami, z tych dziurek były utworzone postacie z bajek np. myszka miki :)
A nieeee, pomyłka .... to było zadrukowanie znakami i z nich tworzyły się te obrazy :)
24 MP, to ile RAW będzie zajmował?
Tyle co un-14 z D3. Dlatego Canon musi zapodać niżej obsługę UDMA.
Właśnie zostałem z 350D, szlag trafił resist...teraz jeszcze tylko 35II i Quad-eL gotowy.
Pytanie pozostaje bez odpowiedzi: proteza czy luty...
BTW: jakby się komuś nie spieszyło
http://tinyurl.com/2y5pf3
Nowka 5D ;) wrzucil bym na CB ale nie chce sie tam rejestrowac :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/09/canon30d-3.jpg
źródło (http://img.photobucket.com/albums/v408/g60/misc/canon30d.jpg)
Ten obrazek ma z miliard lat, za kare musisz sie zarejestrowac na CB.
:) mowisz pokuta ;) nie przezyje tego
Przyciski "Sex" i "Money" umieszczone nieergonomiczne . :(
Nowka 5D ;) wrzucil bym na CB ale nie chce sie tam rejestrowac :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/09/canon30d-3.jpg
źródło (http://img.photobucket.com/albums/v408/g60/misc/canon30d.jpg)
pare lat temu byl sobie czlowiek na forum CB o pieknie brzmiacym ( dzwieku ) nicku BONK ktory wlasnie stworzyl tego fake ! :)
No i wszystko jasneeeeee!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/09/2851409124_0594d97614_o-2.gif
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3077/2851409124_0594d97614_o.gif)
:mrgreen:
shaolin: to ma być ewolucja a nie cofanie się do tyłu :-)
jak ty tak, to ja tak.. to ma być ewolucja a nie rewolucja:-D:wink:
jak ty tak, to ja tak.. to ma być ewolucja a nie rewolucja:-D
tej rewolucj jestem bardzo ciekaw:-)
shaolin: to ma być ewolucja a nie cofanie się do tyłu :-)
a cofałeś kiedyś do przodu?
a cofałeś kiedyś do przodu?
jasne, wielokrotnie :-)
Kolekcjoner
12-09-2008, 21:35
To ja mam wersję bardziej tajemniczą ;).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.postyourimage.com/images/UZjQYiFNJNK41220610860.jpg)
Z kazdym dniem coraz wiecej swiatla -> http://www.canon.com/moon/en/index.html?9152 teraz juz widac napis Canon w calosci ;)
Wszystkie znaki na niebie i ziemi mowia o 17tym jako dniu premiery, czyli pewnie zobaczymy jutro czy wszystko sie sprawdzilo...
Adam Trzcionka
16-09-2008, 19:48
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1032&thread=29343631
gość ma calkiem niezłe info ;-)
http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1032&thread=29343631
gość ma calkiem niezłe info ;-)
Adamie, bierz od razu - wykopiesz videofilmowców z branży, bo przy okazji zdjęć trzaśniesz film :mrgreen:
Mam nadzieję, że chociaż z filmami dadzą sobie spokój :)
Adam Trzcionka
16-09-2008, 20:20
Adamie, bierz od razu - wykopiesz videofilmowców z branży, bo przy okazji zdjęć trzaśniesz film :mrgreen:
Mam nadzieję, że chociaż z filmami dadzą sobie spokój :)
no, zawiodę cię :lol: full HD - 30 min, z zewnętrznym mikro stereo ;-)
Pawel Pawlak
16-09-2008, 21:06
jeśli ta szybkość się sprawdzi, to standardowo całkiem inna półka niż d700 - typowy konkurent a900 - sądzę że pomimo mniejszej rozdzielczości, jednak lepszy...
Przy okazji ponawiam pytanie do fotografów ślubnych: Co was tak rajcuje w matrycach powyżej 20mpix ?
Pawle robisz slubniaki? Jezeli nie to po co wnikac... ;)
Adas, jezeli bedziesz krecil takie filmy jakie robisz zdjecia to kupuje od Ciebie kazdego vhsa, ktorego wydasz :mrgreen:
Na dpr juz zalozyli temat pt - kto z Was dzisiaj nie bedzie spal w oczekiwaniu na 5d II?:D
Adam Trzcionka
16-09-2008, 21:11
jeśli ta szybkość się sprawdzi, to standardowo całkiem inna półka niż d700 - typowy konkurent a900 - sądzę że pomimo mniejszej rozdzielczości, jednak lepszy...
Przy okazji ponawiam pytanie do fotografów ślubnych: Co was tak rajcuje w matrycach powyżej 20mpix ?
ta szybkość się potwierdzi. no i sprawdzi, nie ma wyjścia :lol:
co mnie kręci w takiej matrycy? cropowanie z większych, sytuacyjnych reporterskich scen + zapas rozdzielczości do ew. resajzu i zysku na jakości po odszumieniu
a już całkiem po ludzku - mnie szalenie rwie ilość detalu :mrgreen:
u licha, czy za przebranżowienie na foto-video się coś płaci? :lol:
zapowiada sie fantastyczna pucha do ślubów. wierzę, że obrazek mnie nie zawiedzie. reszta parametrów absolutnie mi odpowiada.
Niedzwiedz
16-09-2008, 21:17
w duzej ilosci mpx jeszcze lagodne przejscia tonalne no i DETAL !!!!!!!
no idzie gwiadka D3 juz na gwiadke rok bedzie mial czas zmienic system ;)
Pawel Pawlak
16-09-2008, 21:20
Adamie, zakładałem że profesjonaliści Twojej klasy nie potrzebują aż takiej nadwyżki pikseli do cropowania... Jakie teraz wielkości odbitek ślubnych obowiązują ?
robin102
16-09-2008, 21:20
jeśli ta szybkość się sprawdzi, to standardowo całkiem inna półka niż d700 - ?
Czyli tradycyjnie modele rozmijające się. D700 będzie najtańszym FF dla "ludu" i zastąpi na tym miejscu wysłużonego 5D. A ileż było durnowatych sporów który lepszy 5D czy D700.
I po co było się Nam zadymać i napinać, że D700 lepszy od 5D :) wiadomo było, że Canon przywali z grubej rury bo to po prostu kanon jest.
Adam Trzcionka
16-09-2008, 21:23
Adamie, zakładałem że profesjonaliści Twojej klasy nie potrzebują aż takiej nadwyżki pikseli do cropowania... Jakie teraz wielkości odbitek ślubnych obowiązują ?
nie ma kanonów (nomen omen) Pawle, co do wielkości odbitek. ale powiedz, nawet w kontekście ptaków, czy mając wybór - nie wolałbyś mieć więcej, niż mniej? tym bardziej, że równocześnie miałbyś i mniej w świetnej jakości, a już w drugą stronę to nie działa ;-)
Pawel Pawlak
16-09-2008, 21:24
Czyli tradycyjnie modele rozmijające się. D700 będzie najtańszym FF dla "ludu" i zastąpi na tym miejscu wysłużonego 5D. A ileż było durnowatych sporów który lepszy 5D czy D700.
I po co było się Nam zadymać i napinać, że D700 lepszy od 5D :) wiadomo było, że Canon przywali z grubej rury bo to poprostu kanon jest.
Robin, chyba nie do końca... D700 nada zostanie puszką w dużej mierze reporterską... tam 12mpix to często aż za dużo, a inne zalety d700 będą docenione.
Adam Trzcionka
16-09-2008, 21:26
Robin, chyba nie do końca... D700 nada zostanie puszką w dużej mierze reporterską... tam 12mpix to często aż za dużo, a inne zalety d700 będą docenione.
naturalnie, i nie sądze, że 5d2 podskoczy mu w kontekście zadań reporterskich. nie mam za to wątpliwości, że podskoczy w kontekście obrazka, a w sumie przy tych parametrach, które 5d2 będzie miał (ja akurat uszczelek nie potrzebuję, megaturbo AF tez nie do końca) - będzie to dla mnie puszka marzeń. no, ale na razie plotkujemy, bo oficjalnie nikt nie wiem nic.
Adamie, zakładałem że profesjonaliści Twojej klasy nie potrzebują aż takiej nadwyżki pikseli do cropowania... Jakie teraz wielkości odbitek ślubnych obowiązują ?
dzisiej oddawałem 2 szt 70 na 100
Niedzwiedz
16-09-2008, 21:28
Adam dobrze prawi, jak duza ilosc pislow i szumy na niskim poziomie na 6400 np to wwole taki obrazek niz to samo z 12 mpx , kiedys w d70 bylo 6 mpx absolutnie wystarczajaca ilosc , potem 10 sie pokazalo i te 6 jakies mydlo bylo potem 12 FX i te 10 z DX jakies mydlo , co teraz 20mpx i te 12 mpx bedzie takie mydlane :(
duzo pikseli to jest to
I po co było się Nam zadymać i napinać, że D700 lepszy od 5D :) wiadomo było, że Canon przywali z grubej rury bo to po prostu kanon jest.
bo D700 jest lepszy. To zdanie wskazuje na jakieś kompleksy. Niepotrzebnie. 5D Mk2 będzie pod kilkoma względami lepszy. Potem wyjdzie D3x i będzie lepszy. Potem wyjdzie 1DsMk4 i będzie lepszy i tak do końca świata ... albo połączenia firm :mrgreen:
robin102
16-09-2008, 21:30
Najbardziej docenione będzie, że to Nikon wraz z cechami klasycznego Nikona jest i, że za przystępną kasę będzie dla wielu fotografów. Niedostatki zrekompensuje cena tego modelu. Niedostatków ma mało więc relacja jakość cena już jest na BDB poziomie, chyba :) bo apartu nie znam tyle co czytam i oglądam, łapki zacieram i patrzę z niedowierzaniem na zwałkę cenową. 12mPX wystrczy do ślubnych zdjęć przynajmniej dla mnie :) nawet jak włączył bym w nim zooom cyfrowy :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jacku przyjacielu mój serdeczny ja nie twierdzę, że gorszy. Oczywiście uważam, że D700 jest lepszy od 5D dla mnie to bezdyskusyjne, trochę tylko z przymróżeniem oka patrzyłem na forumowe zmagania zwolenników jednego i drugiego modelu będąc przekonany, że Canon potrafi porządnie piardnąć i wypuśćić po kilku latach naprawdę porządny korpus. Dyskuje trąciły absurdem, że już po D700 to nic lepszego być nie może. 5D będzie pewnie dopracowany i przemyślany przynajmniej na papierze jak tego użytkownicy oczekują. No i mają koledzy Kanoniarze fajny apart i My mamy fajny, a może za niedługo następny fajny będzie u Nikona i co znów mamy udowadniać, że jest lepszy od 5DMKII :) dobrze, że nie daje się już w to wkręcać :)
Pawel Pawlak
16-09-2008, 21:32
nie ma kanonów (nomen omen) Pawle, co do wielkości odbitek. ale powiedz, nawet w kontekście ptaków, czy mając wybór - nie wolałbyś mieć więcej, niż mniej? tym bardziej, że równocześnie miałbyś i mniej w świetnej jakości, a już w drugą stronę to nie działa ;-)
Adam, prawda jest taka żę ptaki w więkoości przygotowuję do A3+ na błyszczący papier. I 12mpix nawet po lekkim corpowaniu wygląda w takij wielkości świetnie.
Nie wiedziałęm takiej wielkości albumu fotografii ślubnej....
Co do mnie, nadal będę tewierdził że dla mnie d700 bije na głowę 5D (przy podanej specyfikacji) bo Z MOJEJ PESPEKTYWY te 12mpix w zupełności mi starczają, a ważniejsza jest przewaga szybkościowa 8 vs 3.9fps.
Rozumiem, że ktoś inny ma inne preferencje i możę uważać że 5D jest lepszy - dla niego. Ale jeśli ktoś uważa że canon bezwzględnie lepszy bo ma więcej mpix to w moim przekonaniu jest literalnie rzecz biorąc ograniczony.
Adam Trzcionka
16-09-2008, 21:33
12mPX wystrczy do ślubnych zdjęć przynajmniej dla mnie :) nawet jak włączył bym w nim zooom cyfrowy :)
Robin, a tak z ciekawości - robisz zdjęcia ślubne, czy zamierzasz zacząć?
bo D700 jest lepszy. To zdanie wskazuje na jakieś kompleksy. Niepotrzebnie. 5D Mk2 będzie pod kilkoma względami lepszy. Potem wyjdzie D3x i będzie lepszy. Potem wyjdzie 1DsMk4 i będzie lepszy i tak do końca świata ... albo połączenia firm :mrgreen:
Raczej do ogłoszenia upadłości Niedźwiedzia. :wink: Cekawe jak żona znosi te ciągłe zmiany systemów. :-D
Adam Trzcionka
16-09-2008, 21:41
Adam, prawda jest taka żę ptaki w więkoości przygotowuję do A3+ na błyszczący papier. I 12mpix nawet po lekkim corpowaniu wygląda w takij wielkości świetnie.
Nie wiedziałęm takiej wielkości albumu fotografii ślubnej....
Co do mnie, nadal będę tewierdził że dla mnie d700 bije na głowę 5D (przy podanej specyfikacji) bo Z MOJEJ PESPEKTYWY te 12mpix w zupełności mi starczają, a ważniejsza jest przewaga szybkościowa 8 vs 3.9fps.
Rozumiem, że ktoś inny ma inne preferencje i możę uważać że 5D jest lepszy - dla niego. Ale jeśli ktoś uważa że canon bezwzględnie lepszy bo ma więcej mpix to w moim przekonaniu jest literalnie rzecz biorąc ograniczony.
tak szczerze - niezbyt znam się na fotografii ptaków. w ogóle na fotografii przyrodniczej. jeśli coś mnie w niej zachwyca (prócz zimorodków kubamana :lol: ) to na pewno zdjęcia Juzy, który nie używa karabinków 12 mpix a 21 mpixowego żółwia 1ds3. Juza, Pawle, robi wspaniałe zdjęcia zwierząt, także ptaków.
równie szczerze - znam sie trochę na fotografii ślubnej. dwóch fotografów, którzy imponują mi najbardziej: yervant zanazanian i jeff ascough uzywają nie szybkostrzelnych uzi 12 mpix, a tychże samych co Juza 21 mpixowych słoni. Oni, Pawle, robią wspaniałe zdjęcia ślubne.
ci powyżej w swoich dziedzinach biją nas na głowe efektami, techniką, świadomością i .. możliwościami. wybrali jak wybrali. to tylko tak w kwestiach ogólnych, o ograniczeniach, przekonaniach i takich tam ;-)
robin102
16-09-2008, 21:43
Robin, a tak z ciekawości - robisz zdjęcia ślubne, czy zamierzasz zacząć?
Robię od paru lat, a wcześniej od 20 lat, ale niech będzie, że zamierzam zacząć bo ciągle mi się wydaje, że zaczynam i tak w kółko :)
Śpij spokojnie Adamie. Robię zupełnie inne zdjęcia dla innych klientów i nie stanowimy dla siebie konkurencji :)
Paweł, najważniejsze co dostaniemy z tej puszki to ilość detalu i jakość odwzorowania kolorów i tonów. 5D, ten stary generuje obrazek słabszy pod względem szumów od D700 jednak nawet on daje obraz lepszy na niskich ISO o większej ilości detali od D3 czy D700. Nie wierzę, że jako ptasiarz nie chciałbyś mieć więcej detalu, mega zarąbiście pięknych kolorów i przejść. 5dmk2 daje obraz o dwie działki lepszy od 5D a przy okazji dwa razy więcej detalu. Człowiek który to testował twierdzi, że obrazek jest kosmicznej jakości. I ja mu wierzę.
BTW, oczywiście D700 jest szybki. I ma bdb af. Co z tego skoro ja i tak kupię 5dmk2 bo radziłem sobie ze spokojem starym 5D przy zdjęciach zimorodków w locie. Może nie komfortowo, ale coś za coś. A nowy piętaszek będize jednak nieco szybszy. Z AF lepszym sporo od 40D którym robię wszystkie swoje foty. Ptaki to jednak nie reporterka, jakość zdjęcia jest najważniejsza.
bo D700 jest lepszy. To zdanie wskazuje na jakieś kompleksy. Niepotrzebnie. 5D Mk2 będzie pod kilkoma względami lepszy. Potem wyjdzie D3x i będzie lepszy. Potem wyjdzie 1DsMk4 i będzie lepszy i tak do końca świata ... albo połączenia firm :mrgreen:
Jacku tylko trzeba przecież czymś żyć... prawda? Jedni żyją planowanymi wycieczkami w jakieś piękne miejsca, a inni kolejnymi puszkami. Nie ma się co na to zrzymać. Ważne, by coś w życiu kręciło inaczej ciężko się zasypia nie mając o czym marzyć.
Fakt, że troszkę śmiesznie, gdy 30-50-cio letni facet zasypiając uśmiecha się na myśl o przyszłych modelach aparatów, ale jak mawiają kobiety "w każdym facecie jest trochę dziecka" ;-)
Pamiętam jak swego czasu nie mogłem zasnąć, bo miałem dostać rower... Wigry3. Tylko mama musiała jeszcze całą noc z niedzieli na poniedziałek przestać w kolejce, bym mógł się nim cieszyć. Kochana matula. Rower dostałem... cholera jak ja go pucowałem. Tylko dętek nie można było do niego dostać :-( Zresztą jak i opon :mrgreen:
Oby Wam chłopaki te nowe zabawki dostarczyły tyle radości, co mi wówczas ten Wigry3. Szczerze Wam tego życzę.
cze.c4mel.project
5dmk2 daje obraz o dwie działki lepszy od 5D a przy okazji dwa razy więcej detalu. Człowiek który to testował twierdzi, że obrazek jest kosmicznej jakości. I ja mu wierzę.corwin? nawet na CB uważają go za połączenie wróżki z działm PR, ale konkretów u niego brak zupełnie.
2x więcej Mpx to nie jest 2x więcej detalu, więc go tyle więcej być po prostu nie może, nie uwierzę tez w szumy o 2 EV lepsze od 5D, najwyżej tyle będzie po resize do 12 Mpx. Ale tak to bym się cieszył, gdyby na 21 Mpx szumy były takie same, bo zwiększenie (tak duże) ilości MPx nie wróży nic dobrego. Zapowiedzi zapowiedziami - sony wypuścił A900 i teraz się muszą tłumaczyc czemu nie jest tyle lepiej ile miało być, czekaja na konwertery RAW, bo może PS cos z RAWa wyciągnie.
corwin? nawet na CB uważają go za połączenie wróżki z działm PR, ale konkretów u niego brak zupełnie.
Jacku, taki sensowny człowiek z Ciebie a przypuszczałeś, ze tester prototypów Canona będzie pisał na forum ogólnym o detalach i spostrzeżeniach w czasie gdy obowiązuje embargo?
:twisted:
Adam Trzcionka
16-09-2008, 21:56
corwin? nawet na CB uważają go za połączenie wróżki z działm PR, ale konkretów u niego brak zupełnie.
oj, mylisz się Jacku :)
Niedzwiedz
16-09-2008, 21:57
Robię od paru lat, a wcześniej od 20 lat, ale niech będzie, że zamierzam zacząć bo ciągle mi się wydaje, że zaczynam i tak w kółko :)
Śpij spokojnie Adamie. Robię zupełnie inne zdjęcia dla innych klientów i nie stanowimy dla siebie konkurencji :)
a jacy to sa inni klienci ?
Pawel Pawlak
16-09-2008, 21:57
Paweł, najważniejsze co dostaniemy z tej puszki to ilość detalu i jakość odwzorowania kolorów i tonów. 5D, ten stary generuje obrazek słabszy pod względem szumów od D700 jednak nawet on daje obraz lepszy na niskich ISO o większej ilości detali od D3 czy D700. Nie wierzę, że jako ptasiarz nie chciałbyś mieć więcej detalu, mega zarąbiście pięknych kolorów i przejść. 5dmk2 daje obraz o dwie działki lepszy od 5D a przy okazji dwa razy więcej detalu. Człowiek który to testował twierdzi, że obrazek jest kosmicznej jakości. I ja mu wierzę.
BTW, oczywiście D700 jest szybki. I ma bdb af. Co z tego skoro ja i tak kupię 5dmk2 bo radziłem sobie ze spokojem starym 5D przy zdjęciach zimorodków w locie. Może nie komfortowo, ale coś za coś. A nowy piętaszek będize jednak nieco szybszy. Z AF lepszym sporo od 40D którym robię wszystkie swoje foty. Ptaki to jednak nie reporterka, jakość zdjęcia jest najważniejsza.
Kurcze Kuba... Perpsektywa przeszłego (tylko jeszcze nie wiadomo kiedy ;)) spotkania w plenerze, każe mi zakończyć polemikę z Tobą - po co mamy sięprzekomarzać o takich pierdołach jak sprzęt... pogadamy o ptakach, technice, o zdjęciach... :)
robin102
16-09-2008, 21:59
a jacy to sa inni klienci ?
Normalni zwykli ludzie którym się podobają moje zdjęcia :)
ale to chyba nie grzech ?
No, ale to nie wątek o zdjeciach ślubnych, chyba taki ostatnio na forum się pojawił to tam można pogadać.
Ja tylko wtraciłem, że dla mnie do ślubniaków nawet do kadrowania 12 MPX w praktyce wystarcza to i tak szleństwo w porównaniu do 5MPX które miałem z olympusa E-1.
każdy ma inne doświadczenia.
Jacku, taki sensowny człowiek z Ciebie a przypuszczałeś, ze tester prototypów Canona będzie pisał na forum ogólnym
oj, mylisz się Jacku :)
ale ja mogę sie odnieść tylko do tego, co jest na otwartym forum, jestem więc jak najbardziej usprawiedliwiony w swoich poglądach :).
sami wiecie jak wygląda sprawa pierwszych sampli z jakiejkolwiek puszki. Brak nowego ACR do PS, jpg z puszki, testerom się ręce trzęsły, robią zdjęcie w dziwnych warunkach oświetleniowych, na dziwnych obiektywach i przysłonach 16 :-D. Tak naprawdę to puszke można ocenic po miesiącu jej bytnosci w sklepach, jak jest dużo róznego materiału zdjeciowego w necie. Może jestem zbyt ostrożny z ocenianiem, ale wolę rzetelnie zamiast szybko.
Kurcze Kuba... Perpsektywa przeszłego (tylko jeszcze nie wiadomo kiedy ;)) spotkania w plenerze, każe mi zakończyć polemikę z Tobą - po co mamy sięprzekomarzać o takich pierdołach jak sprzęt... pogadamy o ptakach, technice, o zdjęciach... :)
mam nadzieję, że wyjdą z tego dobre foty. A czym zrobione? To można po fakcie przy piwku obgadać :D
Niedzwiedz
16-09-2008, 22:05
Normalni zwykli ludzie którym się podobają moje zdjęcia :)
ale to chyba nie grzech ?
no nie nie grzech , ale zeby odrazu dzielic klienta na klienta dla Adam lub dla Ciebie ? :)
Kolekcjoner
16-09-2008, 22:09
corwin? nawet na CB uważają go za połączenie wróżki z działm PR, ale konkretów u niego brak zupełnie.
(....)
Jacku corwin pewnie pisze, bo bardzo chciałby coś napisać, a z drugiej strony nie może, bo mu głowę urwą. Wychodzi rzeczywiście dość dziwnie ale intencje chłop ma dobre :D. Co do puszki to wszystko masz/będziesz miał na CB :D.
Tak naprawdę to puszke można ocenic po miesiącu jej bytnosci w sklepach, jak jest dużo róznego materiału zdjeciowego w necie. Może jestem zbyt ostrożny z ocenianiem, ale wolę rzetelnie zamiast szybko.
co powiesz na zdanie zawodowca, który męczył puszkę 6 miesięcy ?
mam nadzieję, że nie będzie miał przez nasze z Adamem paplanie kłopotów..
:mrgreen:
Niedzwiedz
16-09-2008, 22:13
Kubaman, Kolekcjoner, Habakuk - templariusze Canona
niedzwiedz - dziwka systemowa :)
jacek_Z, JK, i jeszcze wielu by wymieniac - fundamentalisci nikona
generalnie mnie się takie towarzystwo bardzo podoba. Wszyscy wymienieni (wliczając nieskromnie mnie :) ) coś niecoś na omawiany temat wiedzą :D
Czyli jutro planeta na której żyjemy juz nie będzie się zwała Ziemia lecz Canon :mrgreen: Tak się zastanawiam, co to bedzie jak się okaże, że nie będzie jednak poprawy o 2EV względem 5D, a detalu nie przybędzie dwukrotnie. Cóż będzie jeśli tego detalu nie będzie więcej niż w A900. Chyba nic się nie wydarzy...
Jednak się coś wydarzy. Narodzi się dualizm postrzegania. Jedni będą widzieć te 2EV poprawy i dwukrotnie więcej detalu, a inni przeciwnie. Dziwne są te człowieki... patrzą, a każdy widzi co innego.
co powiesz na zdanie zawodowca, który męczył puszkę 6 miesięcy ?
mam nadzieję, że nie będzie miał przez nasze z Adamem paplanie kłopotów..
:mrgreen:
jakie kłopoty ? :-D
myslałem, że jak wam na CB ciągnięcie corwina za język nie wyjdzie, to choć któryś tutaj farbę puści :mrgreen:
pewnie wsród mnóstwa postów któreś podaje prawdziwe parametry, ale które to? chyba te ostatnie: 21 Mpx 3,9 fps , 9 pol AF - wygląda prawdopodobnie. filmy HD - no proszę :-D
jacek_Z, ...- fundamentalisci nikona
ja siebie tak nie odbieram, widzę wady u nikona (podstawowa - brak puszki studyjnej, czyli dla mnie najistotniejsza sprawa) :-D jestem kilkusystemowy, ba, nawet minolty do niedawna coś miałem (światłomierz :mrgreen:) mam coś canona (filtr UV na nikkorze - poważnie :mrgreen: , a tak jeszcze powazniej - miałem A1, dawne czasy), mam Mamiye, że innych kolekcjonerskich aparatów nie wymienię. O, mam nokię z zeissem :mrgreen:
filmy HD - no proszę :-D
Na cb wyśmiewano za filmy D90... zobaczymy jak bedzie z 5D mk2 :mrgreen:
nie wszyscy się naśmiewali. Przeczuwano, że to kolejna sprawa, następstwo LV. Ja to popieram, chciałbym full HD. Dla zabawy.
nie wszyscy się naśmiewali. Przeczuwano, że to kolejna sprawa, następstwo LV. Ja to popieram, chciałbym full HD. Dla zabawy.
Nie wszyscy, ale wiele osób...
Pawel Pawlak
16-09-2008, 23:41
ja też bym nie protestował gdybym w d300 i d700 miał filmiki. Albo choć notatki głosowe...
ja też bym nie protestował gdybym w d300 i d700 miał filmiki. Albo choć notatki głosowe...
Moim zdaniem także fajna sprawa :)
głównie się naśmiewano z 50D, że tego nie ma. Choć to imho równie ważne jak zakres brakcetingu WB ;)
Tak się zastanawiam, co to bedzie jak się okaże, że nie będzie jednak poprawy o 2EV względem 5D, a detalu nie przybędzie dwukrotnie. Cóż będzie jeśli tego detalu nie będzie więcej niż w A900. Chyba nic się nie wydarzy...
Bawiłem się obrazkami z imaging-resource. ISO3200. Obrazek z 1Ds MK III (21mpix) odszumiłem, resampel w dół, rozjaśniłem (bo był za ciemny). Zobaczcie w zestawieniu z D700:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img295.imageshack.us/img295/9360/d700vs1dsvp3.jpg)
21mpix z Dsa daje taki zapas detalu, że nie ma się co bać o następcę 5d, jeśli nawet dostanię matrycę po 1Ds bez usprawnień. A jak coś poprawią, to 2EV jest realne :-)
Kurde dlugo jeszcze trzeba czekac bo spac mi sie juz chce ;) Dobrze ze jutro chociaz mam wolne :)
Bawiłem się obrazkami z imaging-resource. ISO3200. Obrazek z 1Ds MK III (21mpix) odszumiłem, resampel w dół, rozjaśniłem (bo był za ciemny). Zobaczcie w zestawieniu z D700:
21mpix z Dsa daje taki zapas detalu, że nie ma się co bać o następcę 5d, jeśli nawet dostanię matrycę po 1Ds bez usprawnień. A jak coś poprawią, to 2EV jest realne :-)
Ciekawe co na to fundamentaliści Nikona?! Jeśli jest tak jak piszesz, to rzeczywiście robi wrazenie obrazek z 1Ds.
to jest wątek o następcy 5D. Nie porównujmy zastępczo plików z 1Ds, bo to nie musi być to samo co 5DMk2. Rozumiem niecierpliwość, ale bez przesady.
Adam Trzcionka
17-09-2008, 01:15
to jest wątek o następcy 5D. Nie porównujmy zastępczo plików z 1Ds, bo to nie musi być to samo co 5DMk2. Rozumiem niecierpliwość, ale bez przesady.
ee tam, więcej cierpliwości Jacku :)
porównanie Miłosza celnie koresponduje z wcześniejszą dyskusją n.t. pożytku z dużej ilości mpix i osobiście sądzę, że jest zdecydowanie bardziej w temacie niż niektóre uwagi, które tutaj padają :-)
Mamy oficjalne informacje:
http://www.dpreview.com/news/0809/08091705canon_5dmarkII.asp
Chłopaków informacje okazały sie bardzo dookładne :-)
To moze zamknijcie ten temat bo ktos zalozyl nowy o 5dmkII [albo tamten przyklejcie tu] bo nie wiem gdzie wrzucac linki :D
http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos5dm2/eos5dm2_sample-e.html <- na razie tylko dwa obrazki i oba na iso100...
Mnie sie wydaje, ze mozna ten zamknac. Tu byly spekulacje, a tam jedziemy na podstawie oficjalnych danych :)
Ojej! Co to będzie? Co to będzie? ;) ;) ;)
robin102
17-09-2008, 09:21
Mamy oficjalne informacje:
http://www.dpreview.com/news/0809/08091705canon_5dmarkII.asp
Chłopaków informacje okazały sie bardzo dookładne :-)
Uuuuuuuuuuuuuuuuu
no to pojechali, tylko za jaki kesz
2,5tys EUR. Czyli w PL ok. 8,5tys na starcie. Nie jest źle :D
Dyskusja przeniosła się tu: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=72203
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.