PDA

Zobacz pełną wersję : Czy do naprawy gwar wystarczy sam dowod zakupu?



phantomek
04-09-2008, 09:33
Krotkie pytanko jak w tytule.
W d3 af sie rozregulował. Potrzebuje to szybko zrobic, lecz niestety do gwarancji nie mam dostepu, jest z wszystkim pudelkami w Sandomierzu, a w ciagu najblizszych dni nie mam jak sie dostac do tego, ale mam przy sobie fakture.
Aparat kupiony w polsce, z dystrybucji Nikon PL.

Czy sama faktura wystarczy zeby dac to na gwarancji? Slyszalem ze to przechodzi, ale wole sie upewnic ;)

JK
04-09-2008, 10:45
A masz numer seryjny wypisany na fakturze? Jak nie masz, to pozostaje tylko dobra wola serwisu i świadomość, że wszystkie D3 są jeszcze na gwarancji.

fotone
04-09-2008, 11:18
Mając dowód zakupu możesz skorzystać nie tyle z gwarancji co z ustawy konsumenckiej tylko wtedy musisz kontaktować się ze sklepem w którym kupiłeś aparat i oni do serwisu wysyłają.

phantomek
04-09-2008, 12:33
A sie okazało że naprawa to groszowa sprawa, wiec obejdzie sie bez gwarancji ;)

dzieki



musisz kontaktować się ze sklepem w którym kupiłeś aparat i oni do serwisu wysyłają.

Na takie dzialania to ja nie mam niestety czasu, bo bez aparatu to jak bez reki :)

Michał Jędrak
04-09-2008, 14:22
A ile kosztuje taka 'groszowa sprawa'?

No i czy to częste takie problemy? Bo wpadam na forum a tu ciągle jakiś eRR wyskakuje, albo AF nie działa... Zaczynam się obawiać czy jakiegoś bubla nie kupiłem...

max_xm
04-09-2008, 15:51
Byłem we wtorek w serwisie do wymiany kompletu gum w D3 oraz 24-70 nie spytali mnie nawet o gwarancje i dowód zakupu ale to jedyna miła rzecz jaką mogę powiedzieć o serwisie.

tzk
04-09-2008, 17:38
Mając dowód zakupu możesz skorzystać nie tyle z gwarancji co z ustawy konsumenckiej tylko wtedy musisz kontaktować się ze sklepem w którym kupiłeś aparat i oni do serwisu wysyłają.

Ustawa konsumencka jak nazwa mówi odnosi się do konsumentów. Jak ktoś kupił na fakturę to wg mojej wiedzy raczej konsumentem nie jest.

phantomek
04-09-2008, 18:22
A ile kosztuje taka 'groszowa sprawa'?

No i czy to częste takie problemy? Bo wpadam na forum a tu ciągle jakiś eRR wyskakuje, albo AF nie działa... Zaczynam się obawiać czy jakiegoś bubla nie kupiłem...


Regulacja AF - 90 zł
jutro w południe mam odebrac puszke

kabanos
04-09-2008, 18:39
ale pewnie nalężysz do NPS dlatego tak szybko

phantomek
04-09-2008, 18:58
Nie naleze jeszcze, nie potrzebne mi jakies wodotryski i karty czlonkowskie :)

fotone
04-09-2008, 21:56
Ustawa konsumencka jak nazwa mówi odnosi się do konsumentów. Jak ktoś kupił na fakturę to wg mojej wiedzy raczej konsumentem nie jest

Racje masz, nie doczytałem, że faktue.

ale mam przy sobie fakture

Choć z drugiej strony faktura nie koniecznie = na firmę, może przecież być faktura na osobę fizyczna i wtedy dalej chroni ustawa konsumencka.

tzk
05-09-2008, 09:08
Choć z drugiej strony faktura nie koniecznie = na firmę, może przecież być faktura na osobę fizyczna i wtedy dalej chroni ustawa konsumencka.

I tu masz rację :)

danielo
14-09-2008, 20:30
Sprawa wygląda tak:
1. jeżeli ktoś nabywa rzecz jako przedsiębiorca wówczas może skorzystać z
- rękojmi określonej w art.556 i następne kodeksu cywilnego - rękojmia wynosi zasadniczo 1 rok od daty sprzedaży
alternatywnie można skorzystać z
- gwarancji: która jest w znaczeniu prawnym umową między gwarantem i kupującym - może być w zasadzie dowolnie kształtowana wszystko zależy od umawiających się stron
2. jeżeli ktoś nabywa rzecz na cele nie związane z działalnością gospodarczą wówczas może skorzystać z :
- gwarancji: uwagi jak powyżej
ewentualnie z
- Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)
istotną sprawą jest okres ochrony na podstawie tej ustawy który zasadniczo wynosi 2 lata

pozostałe uwagi:
- faktem jest, że zazwyczaj kupując "na firmę" wystawiana jest faktura ale nie jest ona ostatecznym dowodem bowiem znaczenie ma nabycie rzeczy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, w kodeksie cywilnym są definicje konsumenta i przedsiębiorcy i nie ma w nich mowy o fakturze - także uważajcie
- co do uprawnień wynikających ze wspomnianych ustaw są one dość podobne ale diabeł tkwi w szczegółach np. uprawnienia z rękojmi dają prawo kupującemu do żądania odstąpienia od umowy gdy rzecz ma wady nawet jeśli te wady są nieistotne !!! mało kto o tym wie choć sprzedawca - właśnie on a nie producent może się temu przeciwstawić wymieniając bądź naprawiając rzecz niezwłocznie może się tak bronić tylko jeden raz chyba że następnie zgłoszone wady nie są istotne
- to co opisałem jest bardzo generalne i nie należy na podstawie tego określać własnej sytuacji prawnej ponieważ występują bardzo różne odstępstwa i wyjątki np. rękojmia może być umownie wyłączona itd