PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc przy restauracji fotografii



Shane
03-09-2008, 18:58
Witam wszystkich,

nie wiem czy to odpowiednie miejsce na taką sprawę, ale bardzo potrzebuje pomocy. Mam pewne zeskanowane zdjecie, które jest dla mnie cenne. Niestety jego jakość jest bardzo zła. Chciałbym sie zapytać czy jest taka możliwość aby "poprawić" tą fotografię? Czy ktoś ewentualnie mógłby spróbować? Moja wiedza na temat obróbki zdjęć jest przeciętna. Jednyne co mi przyszo do głowy filtr high pass i mieszanie warstw na overlay. Ma ktoś jakies inne pomysły?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/my.php?image=zolnierzewyklecioi8.png)

Pozdrawiem!

cypherdid
03-09-2008, 19:33
więcej rozdzielczości nie da się wycisnąć ze skanera?? musisz mieć sporą rozdzielczość..później to już dłuuuga i mozolna obróbka zdjęcia żeby wyostrzyć, wyrównać tony, wyczyścić i ponaprawiać braki

Shane
03-09-2008, 20:05
Nie mam niestety mozliwości mieć tego zdjęcia w większej roździelczości. Mówisz, że raczej żmudny ręczny retusz pozostaje? Chodzi mi głównie w miare możliwości wyraźne twarze.

titus1
04-09-2008, 19:32
Nie ma się co czarować, z kiepskiego materiłu źródłowego ciężko coś wyciągnąć. Zwłaszcza jeśli chodzi o twarze. Fotek nie jasnowidz, nie zgadnie kto tam stoi...

Valdek_Tychy
04-09-2008, 20:05
Chodzi mi głównie w miare możliwości wyraźne twarze.

Zły dział, przenieś zdjęcie do działu "cuda i rzeczy niemożliwe" ;) z niczego nic nie zrobisz

titus1
05-09-2008, 09:01
Hmmm, według mnie to nie jest skan ze zdjęcia, tylko zdjęcie ze "zwisu", czyli aparat nad zdjęciem, nie udało się trafić prostopadle z tąd te uciętepod kątem ramki...