PDA

Zobacz pełną wersję : D2h czy D70



Anonymous
30-12-2004, 15:15
W newsach na stronie stowarzyszenia czytam o wycofaniu z produkcji superszybkiego Nikona D2h... ceny w zwiazku z tym juz spadly a pewno jeszcze pojda w dol.
A moje pytanie do Was jest takie - gdyby ceny byly porownywalne... D70 i D2h... to co byscie wybrali???? z pewnoscia D2h bedzie drozszy ale na przyklad roznica 300 dolarow za body nie jest juz tak wielka jak byla wczesniej...
Ciekaw jestem opinii...

pozdrawiam serdecznie i powiem tylko, ze mimo iz nie posiadam Nikona to wasze Forum i cala idea stowarzyszenia a takze atmosfera tutaj panujaca, powoduje ze wracam w to miejsce od kilku dni bardzo czesto :)

pietruh57
30-12-2004, 15:24
Nawet bym się nie zastanawiał - D2H zdecydowanie !
Egronomia, wykonanie, szybkość, niby mniejsza matryca ale czy gorsza ? Tu bym się spierał... Mój wybór - D2H ! A mam D70 i też się CIESZĘ !


Pozdrawiam

__________________________

Piotr

D70 | F90X | 35-70/2,8 | 80-200/2,8 |300/4 | MF 80-200/4,5 | SanDisk ULTRA II 1 GB
SUNPAK 5000AF | stary Olek 2500L

ddMON
30-12-2004, 15:28
Myślę, że większość z nas gdyby pozwalała na to kasa, z pewnością wskazałaby na D2H.
Też mam D70 i też się cieszę - pewnie jeszcze bardzo bardzo długo! :wink:

Anonymous
30-12-2004, 15:33
coz, Ci ktorzy jeszcze nie nabyli sprzetu maja na prawde okazje... w stanach za chwile bedzie mozna dostac D2h w podobnych cenach...

adik
30-12-2004, 20:22
Taaaaaaaa.I co z tego.Wiesz generalnie to ja mysle ze sprzedam teraz D70...Poczekam z rok i kupie za cene dzisiejszego D2H na luzie albo moze doloze i D2X.Tylko co z tym rokiem???Fotki w nim robione.Totalny problem wiekszosci.Czekac czekac czekac.NIgdy w zyciu.Pozatym gdzie taka mala roznica miedyz D2h a D70 w cenie jest????300 dolarow???Ehhh.

Piteerek
30-12-2004, 21:49
nikt Ci nie mowi ze masz sprzedac swoj aparat czekac i kupowac D2H czy D2X... Mi osobiscie jest to zupelnie obojetne... Co do roznicy w cenie to juz mowa na forum o tym byla...

aldus
30-12-2004, 22:03
Chciałbym mieć D2H, ach jakbym chciał... I może nawet, po sprzedaniu D70, dałbym finansowo radę. Ale cóż... uczę się dopiero fotografowania i ciągle jeszcze D70 mnie przerasta. Czy mając dziś D2H zrobiłbym lepsze zdjęcie niż D70? Myślę, że nie.

ALF
31-12-2004, 01:50
Chciałbym mieć D2H, ach jakbym chciał... I może nawet, po sprzedaniu D70, dałbym finansowo radę. Ale cóż... uczę się dopiero fotografowania i ciągle jeszcze D70 mnie przerasta. Czy mając dziś D2H zrobiłbym lepsze zdjęcie niż D70? Myślę, że nie.

skoro pieniądze podobne, to zadam pytanie w odwrotną stronę...czy mając D2H będziesz robił gorsze zdjęcia? :wink: ...a będziesz miał solidniejszą puszkę :P

adik
31-12-2004, 01:54
Ta....I tak 99,9% uzytkownikow stad dotyka kazda fotke czyms cyfrowym :P...Wiec wiecie.D2H to ja se w 3 minuty przed monitorem robie.Przy okazji sie ucze:>

admin
31-12-2004, 03:13
czy mając D2H będziesz robił gorsze zdjęcia? ...a będziesz miał solidniejszą puszkę

Wiesz Jacku, 2 mpx mniej wymagaja bardziej przemyslanego kadru. Znacznie mniej mozna uciec w kadrowanie ;)

ALF
31-12-2004, 03:20
czy mając D2H będziesz robił gorsze zdjęcia? ...a będziesz miał solidniejszą puszkę

Wiesz Jacku, 2 mpx mniej wymagaja bardziej przemyslanego kadru. Znacznie mniej mozna uciec w kadrowanie ;)

czyli wychodzi na moje, bo w ten sposób uczę się choć trochę, a nie wszystko zwalam na kompa i psuja...to dodatkowy zysk... :wink:

aldus
31-12-2004, 12:14
Gdyby ceny D2H i D70 były faktycznie porównywalne (czyli różniące się nie więcej niż 20%, co zważywszy na różnicę klas tych aparatów byłoby rewelacją), wybór jest oczywisty - D2H. To tyle w kwestii pytania postawionego przez Gościa.
Do takiego spłaszczenia cen jednak moim zdaniem nie dojdzie. Stąd dla kogoś takiego jak ja, kto jest na etapie fotograficznego elementarza, zakup D2H nie ma żadnego uzasadnienia. Jest całkiem możliwe, jak sugeruje Admin, że w tej sytuacji zrobię gorsze zdjęcie. I wtedy nie pomoże żaden komp ani wyrafinowany soft.
Pozdrawiam, Włodek

kacperek
26-02-2005, 21:55
Ktoś może mi powiedzieć jaka jest teraz cena D2H ??

aldus
26-02-2005, 22:11
Na Allegro stoi wystawiony za ok. 7,5 kzł.

Anonymous
07-04-2005, 22:01
B&H w Nowym Yorku: 1995,- USD - az ciezko sie opanowac..

Saint
07-04-2005, 22:32
proponuje cos optymalnego D1x :) osobiscie mam duza ochote na ten korpus jako drugi kosztuje 1000$ tylko dobrze trzeba poszukac zeby nie byl zjechany.

lenek
08-04-2005, 07:58
Cena D2H jest 2-krotnie wyższa niż cena D70 i nie ma szans na jej obniżenie. Na rynku już jest niewiele D2H.

mpriest
08-04-2005, 18:46
Kup chlopak taki aparat na jaki dzisiaj pozwalaja Ci
pieniadze i ktory mieszczac sie w nich spelni Twoje wymagania.
Zacznij myslec o kadrach, a nie o sprzecie :)

Chilon
08-04-2005, 18:51
Zanij myslec o kadrach, a nie o sprzecie :)

Święte słowa!
Ale myślę, że każdy musi przejść przez fascynacje i rozterki nad stroną sprzętową zanim zrozumie, że nie sprzęt decyduje o tym czy zdjęcia będą dobre...

Pawel Pawlak
08-04-2005, 19:24
Jeśli ktoś się zastanawia nad zdjęciami sportowymi/przyrodniczymi to D2h to chyba lepszy wybór. Śledzenie szybko poruszającego sie obiektu czy zjęcia seryjene w D70 pozostawieją wiele do życzenia (wszystkie body w tym segmencie mają te ograniczenia).
Przy pozostałych dziedzinach fotografii, zwłaszcza amataorskiej D70 jest lepszym wyborem. Za 1995$ można mieć body + porządny obiektyw(lub kilka prostszych), poza tym 6mpix pozwoli lepiej poprawić amatorski kadr przed wywołaniem...

krzysztof jot
08-04-2005, 21:40
proponuje cos optymalnego D1x ...

to samo chodzi mi po glowie - i tylko czaje sie na okazje - wprawdzie
95 na 100 beda od profi wyjechane na maxa, ale pozostaje te 5 :)
od bogatego amatora ktory kupi D2X i bedzie sprzedawal za grosze stara puszke.
A jak nie to spokojnie skladam na d2x i koncze zabawe z tyraniem całe zycie
na sprzet foto, audio, tv.... :)

Marcin Jakubowski
08-04-2005, 22:01
moim bardzo skromnym zdaniem jezeli ktos zadaje sobie takie pytanie to powinien kupic d70

pozdrowienia

Spinner
08-04-2005, 22:37
Jeśli ktoś się zastanawia nad zdjęciami sportowymi/przyrodniczymi to D2h to chyba lepszy wybór. Śledzenie szybko poruszającego sie obiektu czy zjęcia seryjene w D70 pozostawieją wiele do życzenia (wszystkie body w tym segmencie mają te ograniczenia).
Przy pozostałych dziedzinach fotografii, zwłaszcza amataorskiej D70 jest lepszym wyborem. Za 1995$ można mieć body + porządny obiektyw(lub kilka prostszych), poza tym 6mpix pozwoli lepiej poprawić amatorski kadr przed wywołaniem...

Zapomniales, ze dla kilku osob wazne sa jeszcze inne rzeczy - feeling np :D Lubie czuc porzadny korpus w reku, patrzec przez normalny wizjer a nie taki jak ma D70 :lol: Dlatego bez watpienia wybralbym D2H... BTW - co Wy z tym kadrowaniem :lol: Kadruje sie robiac zdjecie a nie w kompie :mrgreen:

Anonymous
08-04-2005, 22:47
jako gadżeciarz odpowiem, ze D2H :):) Jako fotograf - F90x :):)
A jako milosnik aparatow - Mamiya 6

Pawel Pawlak
08-04-2005, 22:54
Jeśli ktoś się zastanawia nad zdjęciami sportowymi/przyrodniczymi to D2h to chyba lepszy wybór. Śledzenie szybko poruszającego sie obiektu czy zjęcia seryjene w D70 pozostawieją wiele do życzenia (wszystkie body w tym segmencie mają te ograniczenia).
Przy pozostałych dziedzinach fotografii, zwłaszcza amataorskiej D70 jest lepszym wyborem. Za 1995$ można mieć body + porządny obiektyw(lub kilka prostszych), poza tym 6mpix pozwoli lepiej poprawić amatorski kadr przed wywołaniem...

Zapomniales, ze dla kilku osob wazne sa jeszcze inne rzeczy - feeling np :D Lubie czuc porzadny korpus w reku, patrzec przez normalny wizjer a nie taki jak ma D70 :lol: Dlatego bez watpienia wybralbym D2H... BTW - co Wy z tym kadrowaniem :lol: Kadruje sie robiac zdjecie a nie w kompie :mrgreen:

Przeca zaznaczyłem że "fotografii amatorskiej". Myślisz że amator idealnie kadruje przed wyzwoleniem migawki ?
Co do wyższości D2h nad D70 akurat mnie nie musisz przekonywać :) Ale jeśli miałbym tylko ta 2000$ na sprzęt to raczej nie postawiłbym na porządne body bez obiektywu ;)

mpriest
08-04-2005, 23:02
A jako milosnik aparatow - Mamiya 6

A ja jako .. ja .. mowie - d70 do pstryknia i
Mamiyka AFD645 do pracy.

Spinner, mam nadzieje ze feeling tylko jako
czucie w lapach, a nie "jak sie dobrze wyglada z profi sprzetem" : )

Spinner
09-04-2005, 00:42
A jako milosnik aparatow - Mamiya 6

A ja jako .. ja .. mowie - d70 do pstryknia i
Mamiyka AFD645 do pracy.

Spinner, mam nadzieje ze feeling tylko jako
czucie w lapach, a nie "jak sie dobrze wyglada z profi sprzetem" : )

Dokladnie - szpanowanko z "duzym aparatem i duzym zoomem" to nie dla mnie :lol: