PDA

Zobacz pełną wersję : practica BCS electronic i lampa Braun 320 BVC



marmajgabin
01-09-2008, 09:54
czy ktoś z Was kiedyś używał czegoś takiego? są to stare sprzęty mojego taty i gdzieś się instrukcje podziały, a on dawno już ich nie używał, więc nie wszystko pamięta, zależy mi bardziej na obsłudze lampy, jeśli ktoś posiada jakąś instrukcję lub wiedzę na temat użytkowania tego sprzętu i zechce się nią podzielić, będę bardzo wdzięczny:)
pozdrawiam

Jatin
04-09-2008, 16:26
Obsługa jest prosta masz 2 programy (zielony czerwony) i manual a zasada jest taka: ustawiasz program z w zależności od odległości z jakiej będzie fota (czerwony 0.4-3m zielony 1.1-8m) dalej manual potem na lampie ustawiasz czułość filmu (iso) następnie ustawiasz ostrość i odczytana odległość (z obiektywu) porównujesz z tabelka na lampie i na tej podstawie (wypadkowa czułości i odległości) ustawiasz w aparacie przesłonę.

marmajgabin
05-09-2008, 12:13
a w trybie manual? wyzwalam pełną moc lampy? czy to służy do jeszcze czegoś innego?

mam jeszcze jedno pytanie: czy używał ktoś kiedyś tego aparatu i wie jaki system mocowania jest przy obiektywie? niestety nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć, a chciałbym dokupić coś szerokiego.
Pozdrawiam Marcin

superkomornik
22-01-2009, 21:39
Mocowanie Praktica B. Możesz dokupić Pentacona 29/2.8. A 50/2.4 Pentacona widziałem za 20zł nowe :D

Jacek S
23-01-2009, 15:46
Mocowanie Praktica B. Możesz dokupić Pentacona 29/2.8. A 50/2.4 Pentacona widziałem za 20zł nowe :D

Dokładnie to własny bagnet Prakticy, nie jest kompatybilny z innymi systemami.

marmajgabin
25-01-2009, 20:35
dzięki bardzo, a może mi ktoś zdradzić czemu w wizjerze widzę różne kółeczka, one są też na matówce, to pewnie ma pomagać w ustawianiu ostrości, ale nie mam pojęcia jak i czy to do tego jest.

dwl
25-01-2009, 22:43
dzięki bardzo, a może mi ktoś zdradzić czemu w wizjerze widzę różne kółeczka, one są też na matówce, to pewnie ma pomagać w ustawianiu ostrości, ale nie mam pojęcia jak i czy to do tego jest.

Dokładnie one służą do ustawiania ostrości. W każdym kółku możesz stwierdzić czy już wyostrzyłeś. Najdokładniej jest w tym środkowym. Zdaje się, że klin to się nazywa. Musi obraz w obu jego połówkach zgrać się ze sobą bez żadnych przesunięć. Jeśli coś pomyliłem to niech ktoś poprawi. Dawno nie miałem w ręku mojej zasłużonej BX20.
Obiektywy z mocowaniem PB są teraz za grosze. Sam jeszcze mam w domu kilka, w tym legendarny Carl Zeiss Jena 50/1,4.

marmajgabin
26-01-2009, 19:46
dzięki, a teraz mam jeszcze jedno pytanie, przy pokrętełku, które steruje czasem otwarcia migawki mam 4 tryby: "auto" "check" "B" "60", nie mam pojęcia do czego służy "check" pomóżcie

marmajgabin
27-01-2009, 22:36
może ktoś mi pomóc? chodzi mi o "check" na pokrętle zaraz obok spustu migawki, do czego to służy?

marmajgabin
08-03-2009, 23:37
w jakiś dziwny sposób zaciął mi się naciąg kliszy, nie mogę przewinąć kliszy, ruszyć tą dźwigienką, wie ktoś gdzie można coś takiego dobrze w Warszawie zrobić? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

marmajgabin
10-03-2009, 21:26
jest ktoś w stanie mi pomóc? bardzo zależy mi na tym aparacie i chciał żeby znów zaczął działać, o ile to oczywiście jest jeszcze możliwe