PDA

Zobacz pełną wersję : prośba do posiadacza D3 / a znajacego D300 ?



krzysztof jot
30-08-2008, 23:23
witam.
mam taką prosbę - troche nietypową , no ale... pracuje na D300 i tu wiem wszystko (prawie), prawdopodobnie będe miał D3 na kilka dni do pracy, ale dostanę go na dzień przed rozpoczęciem "roboty" i boje się, że mogę wszystkiego nie dać rady załapać - głownie chodzi mi o takie ustawienia, które mogą mieć ewentualnie wpływ na jakość materiału, a o których człowiek dowiaduje się jak już jest "musztarda po obiedzie" :) - na co zwrócić uwagę. Sesja - to reporterka, i to częśc materiału do szybkiej wysyłki wiec RAW będzie tu tylko do archiwizacji, a podstawą pracy JPG, aby szybko obrobić na laptopie i wysłać. Jak macie jakieś sprawdzone uwagi triki - chetnie poczytam...poznam - no i z góry dzieki bardzo :)

stig
31-08-2008, 18:07
Krzysiu... Przeciez to Nikon -- czego masz nie opanowac w 1 dzien? :D Ustawiasz sobie RAW + JPG (np. wkladajac do slotow karty 8 i 4 GB i ustawiajac opcje: RAW w 1 banku, JPG w drugim) i woila.

philig
31-08-2008, 19:17
Niepotrzebnio imho się stresujesz ;)

Zwróć uwagę na kompresje, na odpowiedni zapis na kartach (tu masz dwie, dopilnuj żeby odpowiedni materiał trafiał na odpowiednią kartę).

I chyba nie muszę mówić, że szkła dxowe będą chodziły tylko w cropie...nic nie piszesz o szkłach więc taka uwaga, może niepotrzebna.

A reszta intuicyjna i do opanowania.

krzysztof jot
31-08-2008, 22:08
dzieki za podpowiedzi, zwłaszcza te na PM.
Stres nie stres, biore też swoje trzysetki więc wiem, że zadanie wykonam OK, ale liczę że obiecane D3 z Nikorem 14-24 da mi troche fajnych kadrów, a robota taka, że zabardzo nie ma kiedy tego analizować - TourDePologne. Cały dzien praca z aparatem w terenie, potem szybko w pressroomie aby wysłać tam gdzie należy, do hotelu, ledwo na kolacje i znowu rano start itd.... przez siedem dni, a podgląd na laptopie, więc nie chciałbym potem w domu, jak to dam na dobry monitor dostać zawału :)

corckie
31-08-2008, 23:00
Nie wiem czy to dobry pomysl, tydzien z D3 a potem powrot do D300 sprawi, ze zachorujesz na syndrom D3 na ktory nie ma odtrutki :mrgreen:

krzysztof jot
01-09-2008, 09:51
Nie wiem czy to dobry pomysl, tydzien z D3 a potem powrot do D300 sprawi, ze zachorujesz na syndrom D3 na ktory nie ma odtrutki :mrgreen:

tego sie obawiam, ale... od czego są pieniądze :) teraz kończy mi sie sezon, i nie ma sensu inwestować w sprzet na zime, ale zawsze przyszły rok można zacząc z D3 ... :)

sokrates
05-09-2008, 10:59
Nie wiem czy to dobry pomysl, tydzien z D3 a potem powrot do D300 sprawi, ze zachorujesz na syndrom D3 na ktory nie ma odtrutki :mrgreen:

jest odtrutka... zakup D3 :-)