PDA

Zobacz pełną wersję : MYCIE FILTRÓW



anorektus
03-06-2006, 10:13
Witam, za cholerę nie mogę doczyścić filtra uv hoya super , robią sie ciągle jakieś smugi, proszę o radę w tej sprawie.Pozdrawiam

zhao-zhuxi
03-06-2006, 10:57
A czym czyścisz?

bugdi
03-06-2006, 11:02
kup sobei pln so czyszczenia optyki
ja kupilem kiedys zestaw taki z pendzelkiem, bibulkami i plynem

najpierw kropelke moze dwie puszczam na bibulke pozniej jezdze po filtrze i pozniej druga suchą wycieram do suchanie ma zadnych smug, bibulki sa mojm zdaniem najlepsze bo sa jednorazowe i nie wcierasz brudu spowrotem.

anorektus
03-06-2006, 11:17
dokładnie takiego samego zestawu używałem, jeżeli chodzi o obiektywy to jest ok ale z filtrem nie mogę sobie poradzić

M.Szabelski
03-06-2006, 12:40
A po co kupiłeś ten filtr? Bo ja właśnie po to żeby nie przejmować się czystością przedniej soczewki:) Jak nie jest strasznie brudny, to lepiej nie czyścić na mokro. A jak jest trochę brudny, to najlepiej chuchnąć i przetrzeć szmatką z mikrofibry. Przecież to tylko filtr!

Antonina
03-06-2006, 12:52
A po co kupiłeś ten filtr? Bo ja właśnie po to żeby nie przejmować się czystością przedniej soczewki:) Jak nie jest strasznie brudny, to lepiej nie czyścić na mokro. A jak jest trochę brudny, to najlepiej chuchnąć i przetrzeć szmatką z mikrofibry. Przecież to tylko filtr!

Czyszczenie soczewki w porównaniu z niektórymi filtrami to bajka :wink:

anorektus wyczyścisz alkoholem izopropylowym ja mam podobne problemy ale z B+W MRC. Najlepsze jakie do tej pory miałam w czyszczeniu to Marumi wystarczyło chuchnąć i przetrzeć szmatką

anorektus
05-06-2006, 10:33
dzięki antonina