PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia osobiste



Mr.Pietrek
28-08-2008, 14:26
Potrzebne mi łopatologiczne wyjaśnienie jak używać tego dobrodziejstwa :) W instrukcji stoi jak byk:

Aby zapisać kombinację często używanych ustawień, należy wybrać jeden z czterech banków i wprowadzić w aparacie żądane ustawieniawięc:
- wybieram pierwszy z banków,
- dostrajam ustawienia do potrzeb ...

... i jedynym efektem jest to że zaczynam pracować na ustawieniach domyślnych aparatu.

Co robię źle ??

ekonet
28-08-2008, 14:41
Wybierz bank, np. B, wprowadź ustawienia - i jeśli przełączysz się na inny bank, a potem wrócisz do B, powinny być zapamiętane Twoje ustawienia.

Mr.Pietrek
28-08-2008, 14:59
ale z tego co piszesz wynika, że najpierw powinienem zacząć od zresetowania aparatu, a dopiero po tym wybrać bank, ustawić co trzeba, wybrać kolejny znów ustawić ... tak ?? bo z tego co piszesz wnika że nie mogę zacząć od tego by zapisać bieżące ustawienia jako pierwszy z profili

giziol
28-08-2008, 15:03
wchodzisz na bank A (mieszasz ustawiasz)

wchodzisz na bank B (mieszasz ustawiasz)

wchodzisz na bank C (mieszasz ustawiasz)

wracasz do A masz to co ustawiles w A , do B to co masz w B

tu niema nic do tlumaczenia;)

na bankach mzna tylko zapisywac te ustawienia z "menu ustawien osobistych" , nie wiem czemu Nikon nie zrobil zebym na jednym banku zaladowal sobie auto iso a na drugim nie, chyba ze mozna? ale ja nic nie doczytalem i nie zdzialalem

JK
28-08-2008, 15:12
..... nie wiem czemu Nikon nie zrobil zebym na jednym banku zaladowal sobie auto iso a na drugim nie, chyba ze mozna? ale ja nic nie doczytalem i nie zdzialalem
.... więc lepiej doczytaj - instrukcja nie gryzie.

Te cztery banki można traktować jak cztery różne kartki papieru zapisane parametrami. Jeśli któryś z nich jest bieżący (został wybrany) to można go modyfikować (mazać po tej kartce) i zmieniać wartości parametrów. Wybranie innego banku (innej kartki) spowoduje, że ta poprzenia zostanie zapamiętana i pozostawiona tak, jak była zapisana bezpośrednio przed zmianą. Są to więc cztery różne zestawy parametrów. W danej chwili możemy mieć wybrany tylko jeden z nich i tylko w tym wybranym możemy dokonywać zmian. Trzeba jeszcze pamiętać, że parametry zostały podzielone na dwie grupy, każda po cztery banki, czyli bieżące parametry pracy aparatu są jedną z 16 różnych kombinacji zestawów parametrów (banków).

giziol
28-08-2008, 15:41
.... więc lepiej doczytaj - instrukcja nie gryzie.

bije sie w piers i jest mi teraz glupio :) a do instrukcji jeszcze wracam co jakis czas...

manfred
26-03-2013, 11:39
wchodzisz na bank A (mieszasz ustawiasz)

wchodzisz na bank B (mieszasz ustawiasz)

wchodzisz na bank C (mieszasz ustawiasz)

wracasz do A masz to co ustawiles w A , do B to co masz w B

tu niema nic do tlumaczenia;)

na bankach mzna tylko zapisywac te ustawienia z "menu ustawien osobistych" , nie wiem czemu Nikon nie zrobil zebym na jednym banku zaladowal sobie auto iso a na drugim nie, chyba ze mozna? ale ja nic nie doczytalem i nie zdzialalem

Ustawienia osobiste reaktywacja. Mam pytanie o wasze ustawienia, preferencje odnośnie ustawień osobistych co wg Was jest najważniejsze.

popi
30-03-2013, 20:03
Jasne litery/cyfry na ciemnym tle; odwrotnie tchnie pewną amatorszczyzną...

...

Dobra, wygłupiam się - odwrotnie też czasem ustawiam.

...

;)

manfred
30-03-2013, 20:34
Ileś nad tym myslał?

popi
03-04-2013, 22:08
6 sekund. Dziwne, żeś się nie domyślił ;)

A żebyś się zbytnio nie spinał - drogi manfredzie :) - napisz jakie tematy fotografujesz...

manfred
15-04-2013, 09:57
A żebyś się zbytnio nie spinał - drogi manfredzie :) - napisz jakie tematy fotografujesz...
Dobra już mi przeszło ale miałem takie nerwy że hej. Fotografuje dziecko, żonę, góry, śluby i kota. Ustawienia raczej potrzebne do ślubów i kota ;-)