Zobacz pełną wersję : Jak ustawić dłuższy czas niż 30 sekund ?
Damianus
02-06-2006, 11:43
Wiem że można ustawić BULB i trzymać migawkę ale chciałbym uniknąć poruszenia i ustawić czas np 2 minuty i żeby sam się właczył i wyłaczył po określonym czasie .Dla włączenia używam trybu samowyzwalacza ale nie umiem ustawić dłuższego czasu .
Damianus
02-06-2006, 12:14
No pilota niestety nie posiadam :(
Temat pilotów poruszany wielokrotnie - weź dowolny uniwersalny.
Nikoforumowicz
02-06-2006, 12:55
sprobuj Nikon Camera Control Pro. Ma tę opcję.
Damianus
02-06-2006, 13:54
sprobuj Nikon Camera Control Pro. Ma tę opcję.
A gdzie tego szukać ?
Żeby tego uzyć musisz miec aparat podłączony do komputera - w terenie bieganie z laptopem jest trochę niewygodne.
Nikoforumowicz
02-06-2006, 16:22
sprobuj Nikon Camera Control Pro. Ma tę opcję.
A gdzie tego szukać ?
Nikon Polska.
Do latania po polu się jednak nie nadaje.
aries.mehehe
03-06-2006, 18:59
Pilot UCR22B lub pochodne (na allegro poniżej 7zł) i odpowiedni kod (182). Nawet jak kupisz bardzo drogie baterie, to 20zł nie przekroczysz ;)
Damianus
06-06-2006, 20:04
Pilot UCR22B lub pochodne (na allegro poniżej 7zł) i odpowiedni kod (182). Nawet jak kupisz bardzo drogie baterie, to 20zł nie przekroczysz ;)
No dobra kupiłem to cudo i mam kolejne pytania
1.Czy aparat musi mieć włączony jakiś specjalny tryb ?
2. Jak ustawić to diabelstwo żeby działało :)
3.Postąpiłem zgodnie z instrukcją tzn wprowadziłem kod 182 ale żadnej reakcji nie widzę
aries.mehehe
06-06-2006, 20:15
Damianus, -naciśnij w aparacie guzik samowyzwalacza dwa razy -pokaże się pilot na górnym LCD. Potem pokrętłem ustaw czas BULB czy jakoś tak... (za czasem 30s).
Aha -w menu jest do ustawienia czas po jakim tryb pilota sie wyłączy (oczywiście nie wyłączy się jak masz otwartą migawkę) -ustaw sobie jakieś 5 minut, bo przy 1 minucie, będziesz ciągle siezastanawaił "czemu nie działa" ;) Ja mam na 15 minut ustawione...
Damianus
06-06-2006, 21:19
Damianus, -naciśnij w aparacie guzik samowyzwalacza dwa razy -pokaże się pilot na górnym LCD. Potem pokrętłem ustaw czas BULB czy jakoś tak... (za czasem 30s).
Aha -w menu jest do ustawienia czas po jakim tryb pilota sie wyłączy (oczywiście nie wyłączy się jak masz otwartą migawkę) -ustaw sobie jakieś 5 minut, bo przy 1 minucie, będziesz ciągle siezastanawaił "czemu nie działa" ;) Ja mam na 15 minut ustawione...
Bardzo ci dziękuję już wszystko jest jasne i działa jak błyskawica . :) Jeszcze raz wielkie dzięki
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.