PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawić dłuższy czas niż 30 sekund ?



Damianus
02-06-2006, 11:43
Wiem że można ustawić BULB i trzymać migawkę ale chciałbym uniknąć poruszenia i ustawić czas np 2 minuty i żeby sam się właczył i wyłaczył po określonym czasie .Dla włączenia używam trybu samowyzwalacza ale nie umiem ustawić dłuższego czasu .

pooley
02-06-2006, 11:43
tylko pilotem...

Damianus
02-06-2006, 12:14
No pilota niestety nie posiadam :(

irekka
02-06-2006, 12:23
Temat pilotów poruszany wielokrotnie - weź dowolny uniwersalny.

Nikoforumowicz
02-06-2006, 12:55
sprobuj Nikon Camera Control Pro. Ma tę opcję.

Damianus
02-06-2006, 13:54
sprobuj Nikon Camera Control Pro. Ma tę opcję.

A gdzie tego szukać ?

irekka
02-06-2006, 15:50
Żeby tego uzyć musisz miec aparat podłączony do komputera - w terenie bieganie z laptopem jest trochę niewygodne.

Nikoforumowicz
02-06-2006, 16:22
sprobuj Nikon Camera Control Pro. Ma tę opcję.

A gdzie tego szukać ?

Nikon Polska.
Do latania po polu się jednak nie nadaje.

aries.mehehe
03-06-2006, 18:59
Pilot UCR22B lub pochodne (na allegro poniżej 7zł) i odpowiedni kod (182). Nawet jak kupisz bardzo drogie baterie, to 20zł nie przekroczysz ;)

Damianus
06-06-2006, 20:04
Pilot UCR22B lub pochodne (na allegro poniżej 7zł) i odpowiedni kod (182). Nawet jak kupisz bardzo drogie baterie, to 20zł nie przekroczysz ;)

No dobra kupiłem to cudo i mam kolejne pytania

1.Czy aparat musi mieć włączony jakiś specjalny tryb ?

2. Jak ustawić to diabelstwo żeby działało :)

3.Postąpiłem zgodnie z instrukcją tzn wprowadziłem kod 182 ale żadnej reakcji nie widzę

aries.mehehe
06-06-2006, 20:15
Damianus, -naciśnij w aparacie guzik samowyzwalacza dwa razy -pokaże się pilot na górnym LCD. Potem pokrętłem ustaw czas BULB czy jakoś tak... (za czasem 30s).

Aha -w menu jest do ustawienia czas po jakim tryb pilota sie wyłączy (oczywiście nie wyłączy się jak masz otwartą migawkę) -ustaw sobie jakieś 5 minut, bo przy 1 minucie, będziesz ciągle siezastanawaił "czemu nie działa" ;) Ja mam na 15 minut ustawione...

Damianus
06-06-2006, 21:19
Damianus, -naciśnij w aparacie guzik samowyzwalacza dwa razy -pokaże się pilot na górnym LCD. Potem pokrętłem ustaw czas BULB czy jakoś tak... (za czasem 30s).

Aha -w menu jest do ustawienia czas po jakim tryb pilota sie wyłączy (oczywiście nie wyłączy się jak masz otwartą migawkę) -ustaw sobie jakieś 5 minut, bo przy 1 minucie, będziesz ciągle siezastanawaił "czemu nie działa" ;) Ja mam na 15 minut ustawione...

Bardzo ci dziękuję już wszystko jest jasne i działa jak błyskawica . :) Jeszcze raz wielkie dzięki