PDA

Zobacz pełną wersję : SB-800 i zasilanie



ddMON
06-07-2004, 12:18
Jak już pewnie wszyscy (czytaj - cała Polska) wiedzą od niedawna mam SB-800 - cool 8)
Pragnę otworzyć ten temat, żeby pomóc wszystkim początkującym, a może i nie tylko (mając na uwadze w ostatiej kolejności oczywiście siebie - taka samarytanka).

Podzielcie się swoimi uwagami na temat tego jakie ogniwa stosować (jakiej firmy z doświadczenia wiecie, że się sprawdzają, a których unikać).
Jakie pojemności są wskazane.
Jakie ładowarki i ewentualnie na co zwrócić uwagę przy zakupie ładowarki i akumulatorków.
Podawajcie konkretne nazwy i ewentualnie namiary (ale to niekoniecznie, samemu można znaleźć, pod warunkiem, że wiadomo czego szukać).
Podajcie też własne spostrzeżenia odnośnie ładowania pierwszego i kolejnych, a także doładowywania!
Z góry wszystkim wielkie dzięki za ewentualne info :wink:

Bogdan
06-07-2004, 15:05
nie moge porownac z innymi, bo mam tylko to:
ladowarka MW 8168 GC [www.batimex.pl]
4 aku Forever [to chyba nazwa?] NiMH 2400 mAh

dotad dziala wszystko dobrze i szybko, w wyjatkiem ladowania aku - [dobrych kilka godz, ale wg instr. tak ma byc; w instr. pojemnosci koncza sie na 2000 mAh i dla nich czas ład = 4h50min; moje 2400 chyba jeszcze dluzej]

Bogdan
06-07-2004, 15:07
poprawka: MW 8168 GS

admin
06-07-2004, 15:12
Przy okazji i moje pytanie. Czy Ty Bogdanie, badz ktos z forum zna przeciwwskazania do uzywania wspomagajacego, 5 aku o innej pojemnosci niz reszta ogniw?

Leshek
06-07-2004, 15:14
Polecam ładowarkę serii SMART i akumulatorki GPBatteries
http://www.powerbank.pl/
ładowarka ładuje 2200mAh około godziny, ma 4 osobne kanały dzięki czemu wszystkie są tak samo naładowane, można ją też podłączyć do gniazda zapalniczki w samochodzie. Akumulatorki tej firmy mają wysoką wydajność i sprawność. Pomimo kilkuset cykli ładowań nadal mają dużą pojemność

pzdr
Leszek

Bogdan
06-07-2004, 20:44
Przy okazji i moje pytanie. Czy Ty Bogdanie, badz ktos z forum zna przeciwwskazania do uzywania wspomagajacego, 5 aku o innej pojemnosci niz reszta ogniw?

str. 64 instr pl: "uwagi o stosowaniu pojemnika sd800: nie mozna mieszac roznych typow ogniw ani tez uzywac wyladowanych ze swiezymi"

tak napisali, czy maja racje, nie wiem :)

admin
06-07-2004, 21:46
Jestem pewien ze maja. Gdzie ja kupie teraz Annsmana 1800 :) Swoja droga Bogdanie, dobrze bylo by zeskanowac co nieco ;)

ddMON
07-07-2004, 13:34
Tak, tak, tak.
Jak Admin prosi to nie wypada odmówić.
No chyba, że się Admina nie lubi :wink:
Jeżeli chcesz, to możemy umówić się tak, że skserujesz, wyślesz na mój adres za pobraniem, a ja zeskanuję i wrzucę to w strefę zrzutu!
Co Ty na to.
Ale Cię dusimy :D
Bogdan bądź człowiekiem, a nie tylko fotografikiem :wink:
Czy już wspominałem, że zaraz po Adminie jesteś moim IDOLEM :wink:
No i Twoje fotki chwalę :P

Ludzi, proście Bogdana, to jak go znam (będzie już parę dni) na pewno się zgodzi. 8)
Bogdan ty Brutalu, zgódź się :lol: :wink:
Pozdro - mójś Ty, mój!!!

Bogdan
07-07-2004, 14:19
ok, pokonaliscie mnie; ale nie obiecuje, ze wszystko na raz i ze b. szybko [to nie wymowka, ale naprawde mam teraz duzo pracy]

skany dotrą w sposob, ktory Piotr zna [ittl] a inni tez skorzystaja

przy okazji przepraszam za 2-3 dniowe nie odp na pryw inf; znarowil mi sie w tym czasie gprs w laptopie, w ktorym mam skrzynki pocztowe; drugi komp jest gupi [nie ma ustawionych skrzynek] i potrafi tylko wchodzic na forum :(

ddMON - wiadro, to byl komplement [tez chce je miec]

ddMON
07-07-2004, 14:27
Łał... a nie pisałem
Bogdan to jest gość i jaki dobry :lol:
Ale zdjęcia konia dalej nie zmienił :cry:

Bogdan, za tą instrukcję do 800 przejdziesz do panteonu www.digital.pl zaraz po dobrej duszy która instr. pl do D70 stworzyła.

Wielkie, wielkie pozdro. Cieszę się tak, jakbym znowu jutro miał D70 kupić!

Jesteś Wielki :wink:
Ale zdjęcie konia zmień ...

ddMON
07-07-2004, 14:31
OKi to POPISZMY TERAZ ZNOWU NA TEMAT ZASILANIA DO SB-800
Poradźcie co i jak, bo na bateriach to bym nie chciał jechać za długo.
Akumulatorki i ładowarka, to jest to co muszę kupić :wink:

Dzięki za wszelkie dalsze infa!!!

Tr0n
07-07-2004, 14:32
Jak ze skanow to moge przerobic instrukcje w 10 minut, bo skaner sam sobie wtedy robi wszystko ;)

Bogdan
07-07-2004, 22:04
Piotr, chyba cos przylecialo do ddMONa

admin
07-07-2004, 22:54
Zapraszamy na ftp :)

Anonymous
07-07-2004, 23:12
a można ścieżkę ?

admin
07-07-2004, 23:16
ftp://digital.pl

ddMON
10-07-2004, 15:24
Piotr, chyba cos przylecialo do ddMONa
Przyleciało, przyleciało .. a mnie nie było :cry:
Ale jestem i jeszcze raz Wielkie Dzięki :!:

ddMON
10-07-2004, 15:27
Byłbym zapomniał.
W jakim terminie przewidujecie (bo to Wasze (Bogdan i TrOn) wspólne dziecko - pierwsze?) drugą część tego epokowego dzieła?.
Nie lękajcie się i ciężko pracujcie dla dobra tego forum, a będzie Wam dane :wink:
POzdro!

ddMON
11-07-2004, 10:43
Adminie
Wracając do meritum tematu, możesz zdradzić tajemnicę jakiej firmy ładowarkę i aku (i jakiej pojemności) używasz do SB-800.
Co sądzisz o nowościach (szybkich ładowarkach). Dostałem np. cennik z Selgros Cash & Cary, a w nim ładowarka VARTY ale chyba na dwa aku (pewnie są i na cztery) za 230,58 - ładuje akumulatory w 15 min. Jeżeli to prawda, to nawet w czasie dłuższej imprezy można w miarę spokojnie doładować zasilanie lampy.
Pozdro!

gmoszkow
18-07-2004, 01:33
Wracając do tematu

Sam używam GP PowerBank GPPB01 - chyba w miarę nowy model. W komplecie jest z 4 accu 2000 ale ja dokupiłem sobie komplet 2300 i jestem bardzo bardzo zadowolony.

Potrzeba tylko 1'15'' żeby naładować komplet. Co ciekawe każda z nich ma oddzielne sterowanie ładowaniem co powoduje, że nie niszczą się tak szybko akumulatorki.

W porównaniu do bateri Duracell których używałem przez pierwszych kilka tygodni to jestem zachwycony. Po pierwsze skrócił się czas ładowania, a po drugie wyraźnie zredukowałem wydatki na baterie.

Komplet duracelek nie wystarczał na jedno wesele. Na duracelkach dawałem radę zrobić jakieś 50-60 pełnych błysków (jeśli tylko jako dopalacz to oczywiści więcej) a dodatkowo po około 30 błyskach czas ładowania wyraźnie się wydłuża.

Jako ostateczne argumenty do kupna ładowaki GP przekonały mnie dwie rzeczy: 1. waga ładowarki, 2. możliwość ładowania w gnieździe samochodowym (kabelek sprzedawany oddzielnie kosztuje dychę).

To na razie tyle. Jak będę po około 100 cyklu to napiszę jak sprawują mi się akumulatorki.

Pozdrawiam i życzę szybkiego ładowania i jeszcze szybszego repetowania lampy

Grzegorz

ddMON
18-07-2004, 13:14
Wielkie dzieki za info!
Przyjrzę się temu modelowi.
Ile Cię kosztował i gdzie kupowałeś (w zależności od miejsca zakupu ceny różnią się dość zancznie).
Aku 2300 to też GP?
Czas ładowania 1'15 to przy pojemności 2000 czy 2300?
POzdro!

ddMON
18-07-2004, 13:26
Admin chyba wyjechał albo nie zauważył :wink:

Adminie
Wracając do meritum tematu, możesz zdradzić tajemnicę jakiej firmy ładowarkę i aku (i jakiej pojemności) używasz do SB-800.
Przy okazji jeszcze jedno :(

A swoją drogą Drogi Adminie, wydaje mi się, że w jednym z postów pisałeś, że kupiłeś aku za 80 PLN. Możesz podać namiary (bo jeżeli to oryginał, to super tani).
A mówił, że się nie gniewa :roll:
POzdro!

gmoszkow
20-07-2004, 23:57
Witam

co do zakup€w to całość kupiłem na giełdzie foto w Stodole, wciąż jest taniej choć już niewiele.

Całość kupiłem u kolesia który ma swoje stoisko pod sceną. Ładowarka kosztowała mnie 190 + chyba 40 albo 60 za 4x2300 tez firmy GP i do tego kabel do samochodu za 10.

Może to nie jest najtansze rozwiązanie ale
1. ładuje 4x2000 w godzinę
2. ładuje 4x2300 w godzinę piętnaście (w samochodzie ciut dłużej)
3. firma GP została mocno (bardzo mocno) wytestowana przez mojego kuzyna. Około 500 naładowań w ciągu roku (chłopak dużo cyka swoją Canonowską 540) i nadal ogniwa trzymają około 95% swojej świerzej mocy - on ma 1800 ale nadal sprawują się znacznie lepiej niż baterie alkaliczne.
4. w komplecie do ładowarki dawali słuchawki :D :?: (tak swoją drogą to jestem marketingowcem i znam się na różnego rodzaju promocjach, ale chciałbym zobaczyć moją minę jak mi koleś powiedział, że teraz ma w promocji ze słuchawkami - niezle zdębiałem - na co mi słuchawki w komplecie do ładowarki (no cóż pewnie główna grupa docelowa to osoby słuchające muzyki). Nic to słuchaki jeszcze nie zostały przetestowane za to ładowarka jest na mniej więcej 15 cyklu - na razie git malina

Szybkiego ładowania życząc pozdrawiam

Grzegorz

Jak ktoś zainteresowany to mogę pstryknąć tę ładowarkę i podczepić na liku