PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa Cena D200-6 199,00 PLN



MzMarcin
01-06-2006, 19:02
Wow aż mnie zabolało hihi ;) jak zobaczyłem u Sławka na stronie :].
No to w tej cenie to kuźwa killer... Bo za cenę 5D(z oficialnej dystrybucji) ma się D200 z 17-55.

krzysiekgu
01-06-2006, 21:35
Mam prośbę, jestem nowy na forum, rozumiem że Sławek jest jednym z forumowiczów i prowadzi sklep. MzMarcin możesz podać link do strony sklepu Sławka.Dziekuję

phantomek
01-06-2006, 21:44
Kiedyś banerek na gorze forum widniał, ale jakos NKP go wyparł :) więc podaje link www.imfoto.pl

krzysiekgu
01-06-2006, 21:54
Dziekuje

hesja
01-06-2006, 23:09
:))
slawek czyli hesja czyli ja :)

6199zł powiadacie?
dobra cena!
zapraszam do mnie moze sie ją ulepszy? ;)

a admin Prezes to dostanie za swoje ze banerka jeszcze nie ma !!
juz niedlugo... zegnajcie sie ze swoim Adminem powolutku
no chyba ze sie wyrobi przed 12 czerwca hihi :)

admin
01-06-2006, 23:23
No stary, teraz to pojechales po bandzie. Grozba karalna. Za kare dostaniesz wersje maxi-mini :)

hesja
01-06-2006, 23:32
zdjecia przyslij!! zdjecia przyslij!! zdjecia przyslij!! zdjecia przyslij!!

a banerka juz nie potrzebuuuje
wlasnie przeczytalem watek o imfoto.pl i...

taaaaa jak milutko zaraz mi sie zrobilo hihi

admin
01-06-2006, 23:55
Qrza doopa. Jak nie to nie, zdejmuje!

hesja
02-06-2006, 00:00
eeeee no jaki ladniutki :) dzieki! <cmok> :)

admin
02-06-2006, 00:03
No! A teraz jesli pozwolisz, skasuje OT :)

hesja
02-06-2006, 00:06
tnij nawet bez pozwolenstwa :)

Jacek_Z
02-06-2006, 00:16
jak o dobrze ze znacznie nie potaniał pewien obiektyw, bo bym sie lekko moze wkurzył.
hesja wie o czym mówie. :lol:
bo go wczoraj u niego kupiłem

hesja
02-06-2006, 00:29
Jacku, bysmy cene skorygowali...
tak jak dzis robie z D50 :)

nie ma to tamto 1 dzien da sie zrobic

Robert_P
02-06-2006, 13:19
wow , fajna cenka aż mój plan zakupu lepszych szkiełek zamiast puszki troszkę osłabł :)

mariuniu
02-06-2006, 14:11
Ech, wkurzyłem się, kupiłem w imfoto.pl dwa tygodnie do tyłu d50 + 18-70 ... a dzisiaj prawie 300zł tańszy. Kurcze mogłem się wstrzymać i dziś wziąłbym d70s + kit. Może chce ktoś odkupić mój dwutygodniowy zestaw d50 + 18-70 + torba w dobrej cenie (taniej niż u Hesji :P) bo mam wielką ochotę wziąść tego d70s Kit w imfoto.pl :)

hesja
02-06-2006, 14:24
mariuniu....
2 tygodnie focenia: .... bezcenne :)
zie zaluj bo Ci powiem za ile ja kiedys kupilem swoje D70 bez S na koncu z sb-800

mariuniu
02-06-2006, 17:26
mariuniu....
2 tygodnie focenia: .... bezcenne :)


W rzeczy samej - święta racja że radochy z robienia zdjęć nijak nie da się wycenić... Jednak patrząc na aktualną cenę D70 Kit pozostaje pewien niedosyt.. Pozdrawiam :)

Valdek_Tychy
02-06-2006, 19:35
zie zaluj bo Ci powiem za ile ja kiedys kupilem swoje D70 bez S na koncu z sb-800

He he nie tylko Ty :mrgreen:

Robert W
03-06-2006, 00:31
Mamy wakacje i cenki fajnie spadły. D200 można już wyrwać poniżej 6k PLN, no niewiele poniżej bo o 1 złotysza :-) ale to i tak niezła cena. :-) Szkoda, że szkiełka tak nie spadają, oj bardzo szkoda :-(

Jacky
03-06-2006, 10:54
Mamy wakacje i cenki fajnie spadły. D200 można już wyrwać poniżej 6k PLN, no niewiele poniżej bo o 1 złotysza :-) ale to i tak niezła cena. :-) Szkoda, że szkiełka tak nie spadają, oj bardzo szkoda :-(

Każdy kij ma dwa końce. Ceny dobrych szkieł tak nie spadają, dlatego ja je kupisz, to na nich nie stracisz tak dużo jak na body :D

irekka
05-06-2006, 20:13
Co Wy wiecie o spadaniu cen !!!
Ja za swojego d70 z kitem dałem ponad 2 lata temu 6300, a sb800, która musiąłem kupić bo d70 nie potrafił się dogadac z inna lampą dedykowana do nikona, kosztowała mnie 2100. Stare przyśłowie "biednemu wiatr w oczy a lustrzanka cyfrowa taniej" ciagle aktualne.

ekoms
06-06-2006, 17:00
Proszę zobaczyć na tę cenę
http://www.allegro.pl/item108596456_nikon_d200_body.html

Gobi
06-06-2006, 18:02
No, cena fajna :) , ale skoro u Hesji za 6200 z gw. NP, to było tylko kwestią czasu jak u TIP-ów będzie mniej. Zajawka już jest :D dobrze, dobrze - zostanie pieniądz na gripa :D

Robert_P
06-06-2006, 22:02
Proszę zobaczyć na tę cenę
http://www.allegro.pl/item108596456_nikon_d200_body.html

Wolę zapłacić pare setek więcej i spać spokojnie bo teksty tego rodzaju :
"Nie wysyłam "za pobraniem". Nie ma możliwości odbioru osobistego. Nie wystawiam faktur VAT "
delikatnie mowiąc mnie drażnią , zwłaszcza jak nie można odebrać towaru osobiście .

Smurf
07-06-2006, 00:00
Proszę zobaczyć na tę cenę
http://www.allegro.pl/item108596456_nikon_d200_body.html

Z uwagi na to,że w wiekszości przypadków jest to towar sprowadzany przeze mnie po zakończonej aukcji - wymagana jest przedpłata. Dlatego czas realizacji transakcji może wynieść do 21 dni roboczych od czasu wpływu środków na moje konto. Nie wysyłam "za pobraniem". Nie ma możliwości odbioru osobistego. Nie wystawiam faktur VAT
Nie wiem czy jest ktoś odważny za cene 5699 zł na takie warunki.
Dla mnie jezeli nie ma mozliwości odbioru osobistego śmierdzi to oszustwem.

miklo
07-06-2006, 12:15
Cena chyba jeszcze fiknie w dół, a to za sprawą... Sony Alfa. Połowę taniej z tą samą matrycą... Jak myślicie?

Kaleid
07-06-2006, 12:57
Nie ta klasa body...nic nie fiknie.

Jacek_Z
07-06-2006, 14:58
canon to też nie te body, a jest z przodu. CCC - cena czyni cuda. najpopularniejszym za chwilę body nikona bedzie D50, wyprzedzi D70/s (p. ankieta a tym forum, moja czy teraz alfa). matryca ta sama co wyżej stojący brat, ale cena niższa - i jest popularniejszy.
Jak będa dwa body po 10 MP to cena będzie grała rolę. oczywiście nie jedyną, bo jest jeszcze system Nikona, ale i zalety sony - system antydrganiowy, "odkurzacz".
myślę, że będzie miało znaczenie pojawienie sie soniacza na ceny D200, tym bardziej,że rynek pomału się chyba nasycił tym modelem, więc i tak sądze, że ceny D200 będą szły w dół.

Smurf
07-06-2006, 19:06
canon to też nie te body, a jest z przodu. CCC - cena czyni cuda. najpopularniejszym za chwilę body nikona bedzie D50, wyprzedzi D70/s (p. ankieta a tym forum, moja czy teraz alfa). matryca ta sama co wyżej stojący brat, ale cena niższa - i jest popularniejszy.
Jak będa dwa body po 10 MP to cena będzie grała rolę. oczywiście nie jedyną, bo jest jeszcze system Nikona, ale i zalety sony - system antydrganiowy, "odkurzacz".
myślę, że będzie miało znaczenie pojawienie sie soniacza na ceny D200, tym bardziej,że rynek pomału się chyba nasycił tym modelem, więc i tak sądze, że ceny D200 będą szły w dół.
Z przodu czego? Sprzedaż D200 jest wyższa niż Eos'a 30D
Co do "odkurzacza" - mozna sobie zobaczyc efekty. :mrgreen:
http://sonyalfa.pl/obrazy/DSC004.jpg

Jacek_Z
07-06-2006, 19:17
sprzedaz generalnie czy dziennie? skąd masz szczególowe dane?
D200 jest dłużej na rynku.
30D ma z taką sama matrycą (8MP) kilka konkurencyjnych korpusów w swojej własnej firmie - 20D (jeszcze do nabycia), 350D i to w znacznie niższej cenie.
a jaki masz wybór w korpusach nikona z 10MP ?

Smurf
07-06-2006, 19:25
sprzedaz generalnie czy dziennie? skąd masz szczególowe dane?
D200 jest dłużej na rynku.
30D ma z taką sama matrycą (8MP) kilka konkurencyjnych korpusów w swojej własnej firmie - 20D (jeszcze do nabycia), 350D i to w znacznie niższej cenie.
a jaki masz wybór w korpusach nikona z 10MP ?
A po co mi ten wybór - 6 MPx przy korpusie D70, a tym bardziej D50 w zupelności wystarcza.
Jezeli chcesz sie przekonac to zinterpoluj zdjecie z D70 i porownaj pod katem ostrości z EOS' em np 350 ( przy tej samej optyce rzecz jasna). A jezeli uzyjesz do interpolacji programu np Genuine Fractals to efekty bedą jeszcze lepsze
Piszesz o sobie - antyonanista sprz.?
Ja mam 6 MPX Fuji S3 pro i uwierz - nie jest ani odrobinę "mniej ostry" od 10MPX D200. A gdy ustawie rozdzielczość na 12 MPx - różnica jest niewielka, pliki bardzo duze, a komfort pracy w PS znacznie mniejszy.

Jacek_Z
07-06-2006, 20:59
no tak, masz jedna z najlepszych matryc i piszesz, ze duża matryca to nie jest ważne, że tylko 6MP. Ale u ciebie tak nie jest do końca. Chyba nie ma sensu cie przekonywac do tego, że jest dobra, ułozenie po skosie pikseli i dobra interpolacja powoduje że jest równowazna matrycom 10 MP. Tak, że ty nie masz sie co uskarzac na 6 MP, bo mozesz mieć 12.
Ilość MP jest wazna bardzo z dwóch powodów - gdy kto potrzebuje naprawdę dużych formatów wydruku (np. ja) i ... w celach marketingowych.
Dla pewnych osób matryca D50 i D70 bedzie mocno niewystarczajaca, a nawet ta z D200 - np dla mnie. Ale dla tych co robia A4 i mniej - starczy.
Mam napisane antyonanista sprzetowy, dlatego, że jestem przeciwnikiem ekscytowania się wchodzącym kazdym nastepnym modelem body i roztrząsaniu czy jeden zoom jest lepszy od drugiego. Przy jednoczesnym zapominaniu o co chodzi (o zdjęcia - przypomnę) i robieniu cieńkich zdjęc tym co sie ma i mysleniu, że jak będe miał lepszy sprzet to zrobie lepsze zdjęcia. Tu nie piję do ciebie (bo nie wiem co i jak robisz)
Gdybys mnie nie wciągał w te dyskusje to dawno bym przestał pisac w tym temacie i w temacie o alfie. Głos o D200 zabrałem wtedy gdy był on na rynku 4 miesiące i jak go kupiłem. O alfie chce pogadac tez dopiero po takim mniej więcej czasie.

eko-mar
11-06-2006, 16:05
Smurf...całkowicie się zgadzam z ta opinią, przerobiłem to na łasnes skórze....szczegółów niw będę podawał...dla mnie ważną sprawą jest też aby sprzęt był oryginalnie zapakowany bo często się zdarza, że ma już "na liczniku" nie małą ilość fotek za sobą. Znam przypadki kiedy sprzęt był brany na jakąś imprezę a póżniej szedł do klienta jako nówka.

Robert W
12-06-2006, 08:39
No, cena fajna :) , ale skoro u Hesji za 6200 z gw. NP, to było tylko kwestią czasu jak u TIP-ów będzie mniej. Zajawka już jest :D dobrze, dobrze - zostanie pieniądz na gripa :D

Można, poniżej 6k z gwarancją NP.

Gobi
12-06-2006, 09:46
Można, poniżej 6k z gwarancją NP.

A można jakieś info na w/w temat ? :D

Smurf
15-06-2006, 15:05
Można, poniżej 6k z gwarancją NP.

A można jakieś info na w/w temat ? :D
To jest własnie to, czego nie lubię - ktoś pisze że mozna coś kupic rewelacyjnie tanio, po zapytaniu o konkrety - milczenie. :evil:

HYPER
16-06-2006, 14:29
przez moment byl "wazny" ;)

Robert W
20-06-2006, 17:13
A może tak więcej wiary w ludzi …? :-) Czy Szanowni Koledzy nie sądzą, iż można żyć bez forum, że dzień, tydzień czy miesiąc bez www.nikon.org.pl niekoniecznie jest czasem straconym. Nie wiem jak dla was ale dla mnie zaglądanie tutaj jest wydarzeniem raczej sporadycznym a zbieranie głosu jest jeszcze rzadsze.

Ale wracając do tematu ceny:
Gdzieś widziałem cenę, o której wcześniej pisałem (z gwarancją NP) – gdzie, niestety już nie pamiętam

nie pamiętam bo nie sądziłem, że to po ostatnich obniżkach jest jakaś wyjątkowa cena.

Ale żeby nie było, że gadam aby być ważnym przez chwilę.
Główną działalnością mojej firmy nie jest sprzedaż detaliczna ani też branża fotograficzna ale nie lubię też jak ktoś nie znając sytuacji krytykuje i ocenia mnie niesprawiedliwie stawiając w nienajlepszym świetle, więc OK. … jeśli ktoś jest zainteresowany ceną, o której wspomniałem proszę o info na skrzynkę. Cenę utrzymam, fakturę, gwarancję NP oczywiście dostaniecie – tylko w jakimś rozsądnym przedziale czasowym bo nie mam zamiaru zmieniać profilu działalności na sprzedaż internetową dla forowiczów niniejszej strony - jest już przecież hesja.

mimo wszystko pozdrawiam

Smurf
20-06-2006, 17:41
Ale wracając do tematu ceny:
Gdzieś widziałem cenę, o której wcześniej pisałem (z gwarancją NP) – gdzie, niestety już nie pamiętam

Słyszaleś że dzwoni, ale nie wiesz gdzie - to po co piszesz.
Pisz to o czym wiesz.

Robert W
20-06-2006, 18:15
Ale wracając do tematu ceny:
Gdzieś widziałem cenę, o której wcześniej pisałem (z gwarancją NP) – gdzie, niestety już nie pamiętam

Słyszaleś że dzwoni, ale nie wiesz gdzie - to po co piszesz.
Pisz to o czym wiesz.

A może Ty troszkę się zastanowisz zanim cos napiszesz. Pisałem o cenie ponizej 6K dnia 3 czerwca i jakoś wtedy nikt nie reagował, gdybście wtedy zapytali to na bierząco bym zapewne bez problemu odpowiedział ale jakoś nie było wtedy zainteresowania i odzewu ...

nie mam zresztą zamiaru wchodzić jałowe przepychanki, jak już dziś informowałem, biorę odpowiedzialność za to co piszę a skoro już nie pamiętam gdzie na początku czerwca widziałem tą ofertę, a mam z racji specyfiki mojej firmy taką możliwosć, proponuję rozwiązanie, którym jest moje

ZOBOWIĄZANIE względem CENY NIKONA D200

poczynione w poprzedniej wypowiedzi - CIUT WYŻEJ może warto abyś przeczytał zanim znowu zaczniesz krytykować bo że docenisz to raczej nie liczę

i żeby nie było potem, znowu niepotrzebnego narzekania informuję, że na forum zajrzę w piątek lub sobotę gdyż wcześniej moje życie będzie się działo na innych płaszczyznach i nie będę miał najzwyczajniej czasu.

teraz już opuszczam forum więc śmiało możesz mnie krytykować i jeździć po nie ile dusza zapragnie :-) miłej zabawy :-)

Smurf
20-06-2006, 18:21
Jeśli nie prowadzisz autoryzowanego punktu sprzedaży sprzętu Nikona, to nie masz prawa rowniez wystawiac gwarancji Nikon Polska. Nie pisz bzdur.

admin
20-06-2006, 19:38
Panowie, co sie z Wami dzieje. Od kilku tygodni widze nagly wzrost agresji na forum. W koncu staje sie to nudne. Prosze wykazac sie wieksza tolerancja dla siebie wzajemnie. Prosze...

Smurf
20-06-2006, 20:05
Piotrze, uważam ze pisząc na forum nalezy wykazac sie pełna odopowiedzialnością - piszmy wiadomości pewne, sprawdzone, a nie zasłyszane opinie czy sensacje lub nadzwyczajne okazje nie mające pokrycia w rzeczywistości.
Nie powinnismy dopuścic do sytuacji w której na forum bedą wypowiedzi typu:
" witaj Karolinko ja tez mam 14 lat....." i kazdy bedzie pisał wedle własnej fantazji, tylko po to, zeby zabłysnąć, albo zaszokować.

Zink
21-06-2006, 18:47
Smurf, Robert W. nigdzie nie napisał, że to on wystawi tą gwarancję, tylko że kupujący ją dostanie. Nie napisał przez kogo będzie wystawiona. Może kupi w sklepie foto, który ma taką możliwość.

Smurf
21-06-2006, 19:14
Smurf, Robert W. nigdzie nie napisał, że to on wystawi tą gwarancję, tylko że kupujący ją dostanie. Nie napisał przez kogo będzie wystawiona. Może kupi w sklepie foto, który ma taką możliwość.
I na dodatek nie pamięta gdzie go można kupić. :mrgreen:

gmoszkow
21-06-2006, 22:03
Dżizas Smurf co Cię ugryzło.

Chłop nie dość, że napisał, że znalazł taką cenę to powiedział, że jeśli jej nie znajdzie to za tyle sprzeda nowy sprzęt z gwarancją NP. Masz z tym jakiś problem??? Chcesz kupić, ale nie masz pieniędzy??? Masz pretensje, że człowiek chce się wywiązać z danego słowa??? Czepiasz się bo już tak masz???

Może to upały, ale ten wątek prowadzi donikąd.

ROBERT W: bzdurnymi komentarzami pisanymi dla ich ilości się nie przejmuj.

Pozdrawiam

Grzegorz

Vadim
22-06-2006, 18:13
Smurf, proszę bardzo:

http://www.allegro.pl/item111020459_nikon_d200_d_200_gwarancja_nikon_pol ska_od_reki.html

Pozdrawiam

piokrzys
22-06-2006, 18:50
Zadaj proszę jeszcze pytanie o fakturę lub o paragon i wszystko będzie jasne, mimo kiku prób nie udało mi się dodzwonić!

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 ]
Udało mi się nawiązać kontakt, aukcja prywatna, cena z fakturą(brutto)6900PLN, a to chyba zmienia sytuację radykalnie!

Smurf
22-06-2006, 18:58
Smurf, proszę bardzo:

http://www.allegro.pl/item111020459_nikon_d200_d_200_gwarancja_nikon_pol ska_od_reki.html

Pozdrawiam

To sprobuj kupić i sprawdź jaką dostaniesz gwarancję. Bez faktury - gwarancja "sklepowa".
Z fakturą i gwarancja Nikon Polska - 6900 zł - osobiście rozmawialem telefonicznie. :mrgreen:

jjj
22-06-2006, 19:01
...i wszystko jasne... cena netto

Jacky
23-06-2006, 15:38
Cudów nie ma i super okazji też :cry:

Pbrzuch
23-06-2006, 18:13
Przeczytałem wątek i mam wrażenie że jeden forumowicz kupił d200 za 6900, zobaczył że można kupić za 5900 i próbuje przekonać siebie/innych że dobrze zrobił.

ja kupiłem d50 za 2200 w czasie kiedy kosztował 2500, kupiłem u fotografa dostałem rachunek, dostałem eurogwarancje - nikon ja uznaje.

Przy cenie 6900 zaoszczędzony 1000 to kwota VAtu której nie ma sprzęt sprowadzony,
oczywiście trzeba poszukać, ale nie ma sensu tłumaczyc że sprzęt droższy jest lepszy dlatego że jest droższy.

Jedno jest pewne
- możesz iśc do sklepu i kupić za d200 za 8000
- możesz zarydzykować, poszukać, i kupić 2000 taniej - można

Kolega kupił d70s z 18-70 w sklepie za 4kPLN, kiedy w tym samym czasie na allegro taki zestaw kosztował 3,3kPLN. 700 PLN zapłacił za rzeczy których nie można wziąć do ręki, spokój, pewność i oczywiście wydrukowana instrukcję.

I na zakończenie powiem jeszcze jedno - nie ma pewności, spotkałem się z przypadkiem
kiedy ktoś nie chciał rydzykować i kupił drożej sprzęt w sklepie, który jak sie potem okazało był naprawiany :(

Aha wyjaśnijcie mi zagadkę:
na stonie Nikon Polska firma, FotoHurt jest wymienona jako oficjalny dystrybutor
i u niej mozna kupić AF-S VR 24-120MM F3.5-5.6G IF-ED - &Oslash; 72 mm za jedyne 4090 PLN.
(gdzie na allegro 2000PLN, w mediamarkcie 2800)

"i to nadaje się do prasy"

.:. EDi
25-06-2006, 09:27
Nikon D200 Body - 6099zł (http://www.fotoexpert.pl/nikon-d200-body-kamery-cyfrowe-produkt-1458.html#NIKON-D200-BODY)
Tak sobie dodam w ramach przywitania z forum, bo właśnie się czaję na niego i jestem w miarę na bieżąco z cenami. :)

Robert W
27-06-2006, 09:39
Witajcie

Przepraszam za kilkudniowe milczenie, ale byłem troszkę w innym wymiarze.

Widząc brak jakichkolwiek prywatnych wiadomości, wnioskuję, brak zainteresowania D200 poniżej 6K z NP – przynajmniej na razie :-). Ponieważ, moja oferta miała być tymczasowa spowodowana sytuacją, o której można przeczytać w listach wcześniejszych a nie jest w mojej intencji, wprowadzanie, w dłuższej perspektywie dodatkowej konkurencji dla Hesji – proponuję określenie maksymalnego terminu obowiązywania oferty: do końca lipca.

Pozdrawiam
Robert

[ Dodano: Wto 27 Cze, 2006 ]
Smurf

Proszę Cię i uwierz mi, że piszę niniejsze słowa z szacunkiem dla Ciebie nie zamierzając Cię urazić, proszę, nie pisz na zasadzie domysłów o zasadach dystrybucji i wymogach autoryzacji jeżeli nie do końca orientujesz się jak funkcjonuje kanał dystrybucji i partnerów handlowych wszystkich głównych producentów aparatów fotograficznych w Polsce. A jeśli się chcesz dowiedzieć, a chyba jesteś z Warszawy, zapraszam na kawę to Ci opowiem i wyjaśnię.

Pozdrawiam Cię ciepło.

Robert

downunder
04-07-2006, 21:35
No i ceny dalej lecą w dół co bardzo cieszy!!! :)

Na Agito.pl D200 do kupienia już za 5899 zł
http://www.agito.pl/product/28017

leon28
04-07-2006, 23:00
downunder,

No i ceny dalej lecą w dół co bardzo cieszy!!!

Na Agito.pl D200 do kupienia już za 5899 zł
no i dobrze ;-) w tym tempie na gwiazdke d200 beda rozdawane za darmo, czego i sobie i innym zycze

Jacek_Z
05-07-2006, 00:16
??? jakie konto zawieszone - to jest sklep, a nie allego i taka cena nadal tam jest

Robert W
05-07-2006, 00:24
Tak jak wcześniej wspominałem, sprzedaję między innymi sprzęt fotograficzny obsługując na codzień różnego rodzaju podmioty, sprzęt oczywiście brany z NP i z ich gwarancją. Oferowałm też rozważany aparat D200 szacownym forowiczom poniżej 6K z powodów opisanych w tym wątku odrobinę wcześniej i muszę powiedzieć, że zacytowana przez kolegę, chwilę wcześniej, cena jest naprawdę bardzo dobra, oznaczająca tak naprawdę, że idą właściwie po kosztach z niewiadomych przyczyn robiąc jedynie obrót. Wniosek rynek sprzedawców jest chory i zmierza w ślepy zaułek, ślepy dla prawie wszystkich bo docelowo jakość obsługi dla wielu będzie niewystarczająca. Dla wyedukowanych forowiczów jest to sytuacja oczywiście doskonała umożliwiająca kupno po niezwykle atrakcyjnych cenach ale dla większości ... :-) Zakładam oczywiście, że jest to oferta z gwarancją z NP.

Robert

.:. EDi
05-07-2006, 10:05
Piszą, że promocja. Może po prostu liczą na to, że przy kupnie D200 (który chyba jest jeszcze dość ciepłym towarem) ludzie będą kupować też obiektywy i inne akcesoria, na których jakiś tam zysk się ukręci. A za miesiąc ceny i tak spadną o kolejną stówkę.
Dodatkowo po sieci rozniesie się fama, że w Agito jest najtaniej. Co również strat im nie przyniesie. Sporo osób reaguje jak w hipermarkecie - kupi kiełbasę o 1zł taniej, bo w promocji, a za ketchup przepłaci 3zł.

downunder
07-07-2006, 00:04
Agito nie tylko D-200 ma w dobrej cenie, dziś przyszła do mnie lampa SB-800 za jedyne 1399,00 z FV i gwarancją NP. Coraz częściej przekonuję się, że u TIP'ów na Allegro nie opłaca się kupować. :-)

ictus
08-07-2006, 15:31
ja mam cicha nadzieje ze w oklicy nowego roku bedzie za mniej niz 5500

Adam Trzcionka
08-07-2006, 16:53
ictus, a ja myslę że będą za 5000 :-)

piotrzuraw
08-07-2006, 19:01
o tak tak za piec tys to bedzie niezle jestem za :D :D

ictus
09-07-2006, 03:20
najlepiej to by bylo dostac od cioci z ameryki i to od razu D3 z full framem... :)
chcialem troche zdrowego podejscia do tematu... tak zeby nie bylo zbyt pieknie

Pikaś
30-08-2006, 20:00
nadak coraz niżej
http://www.allegro.pl/item122505889_fotoit_nikon_d200_body_022_851_19_66 .html
z innej strony granicy pewnie jest jeszcze niżej .I teraz moje pytanie,jeżeli kupuje w niemczech (a amam nadzieje że ktoś to przerabiał) bo mieszkam blisko frankfurtu i mam do niego bliżej niż do Gorzowa ktory jest najbliższym miastem gdzie można kupić Nikona to jak sie ma to do gwarancji?
Pozdrawiam i witam wszystkich na forum.

.:. EDi
30-08-2006, 20:26
Bo ja wiem czy to taka dobra cena (http://www.agito.pl/product/28017?cid=1)? Do tego jeszcze Allegro. ;)

ictus
30-08-2006, 20:45
ceny ida w dobrym kierunku:)

Pikaś
30-08-2006, 21:28
ida wbardzo dobrym
przed chwilą rozmawiałem z gosciem ze sklepu i za d200 + 17-200 AF-s 3,5-5,6 if ed + baterypack 9500pln i dalej będą spadac body dodam że policzył greepa za 650 a widziałem już po 580

miklo
31-08-2006, 12:09
A nie mówiłem, że pojawienie się Alfy namiesza? Dodatkowo spada cena Canona 5D. D200 musi stanieć. Nie ma to tamto :-)

sradek
31-08-2006, 18:55
http://cgi.ebay.co.uk/Nikon-D200-10-2M-Digital-Camera-Body-Brand-NEW-Gifts_W0QQitemZ170023901413QQihZ007QQcategoryZ3138 8QQrdZ1QQcmdZViewItem

790 z przesyłką razy 5.8 za funta daje ok 4600

+ wiele innych aukcji z Hong Kongu ;-)

Pikaś
31-08-2006, 23:01
to samo po zachodniej granicy
4800 z gwarancją , i mam bliżej do sklepu niż w Polsce i podobno serwis w niemczech w razie "w" jest błyskawiczny

sradek
01-09-2006, 09:42
Nie wiem jak błyskawicznie działa serwis firm z Hong Kongu, w swoich ofertach mają D200 z 3 letnią "WordWide" gwarancją. Ciekawe czy taką gwarancje uznaje NP?

ictus
01-09-2006, 10:49
na pewno nie:)

Smurf
03-09-2006, 21:56
to samo po zachodniej granicy
4800 z gwarancją , i mam bliżej do sklepu niż w Polsce i podobno serwis w niemczech w razie "w" jest błyskawiczny
Nanjniższa cena D200 w Germanii to ok. 1460 euro - to jest ok. 5775 zl przy kursie 1euro=3,955 zł - ostatni kurs średni NBP z dnia 1 wrzesnia 2006 r.
http://www.preissuchmaschine.de/psm_frontend/main.asp?produkt=372581
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/346070_-d200-nikon.html

Changa
04-09-2006, 01:23
Nie wiem jak błyskawicznie działa serwis firm z Hong Kongu, w swoich ofertach mają D200 z 3 letnią "WordWide" gwarancją. Ciekawe czy taką gwarancje uznaje NP?
zdaje sie ze nikon pl oficjalnie potwierdzil ze uznaje gwar internacional
poza tym dla mnie sprawa jest prosta, jak mozemy odliczyc sobie VAT kupujemy na miejscu, jesli nie szukamy np w Hong Kongu tylko wtedy trzeba uwazac na urzad celny, jak sciagamy z UE nie ma probl

FOTONET 5690 ;

faberone
04-09-2006, 12:54
Witam

Ja znalazlem Nikona D200 tu http://www.fotobasia.pl/kategoria.php?id=2 kupowal ktos w tym sklepie?

Pozdrawiam

faberone

ictus
04-09-2006, 13:13
mowia ze sklep spoko

Robert_P
04-09-2006, 19:41
Kupowałem 1,5 roku temu , wprawdzie poprzez allegro ale zostawiłem u nich 5300 i było wszystko OKI.

Smurf
04-09-2006, 20:49
Nie wiem jak błyskawicznie działa serwis firm z Hong Kongu, w swoich ofertach mają D200 z 3 letnią "WordWide" gwarancją. Ciekawe czy taką gwarancje uznaje NP?
zdaje sie ze nikon pl oficjalnie potwierdzil ze uznaje gwar internacional
poza tym dla mnie sprawa jest prosta, jak mozemy odliczyc sobie VAT kupujemy na miejscu, jesli nie szukamy np w Hong Kongu tylko wtedy trzeba uwazac na urzad celny, jak sciagamy z UE nie ma probl

FOTONET 5690 ;
Nikon Polska uznaje gwarancję "światową" , ale tylko na aparaty analogowe. Na cyfrowe uznaje gwarancję "europejską" z oryginalnym dowodem zakupu.

.:. EDi
04-09-2006, 20:51
Czyli nic się nie zmieniło. Nadal żyjemy na wsi.

Smurf
04-09-2006, 20:55
Na pocieszenie pozostaje fakt, że to samo czynią wszystkie europejskie przedstawicielstwa firmy Nikon.

Pikaś
05-09-2006, 06:32
a jak sprawa z taxfree przy aparacie cyfrowym zakupionm w niemczech oddają ?
z tego co wiem to powinni zwrócić podatek skoro sprzęt opuszcza kraj zakupu a przy 1400euronów to już by się tego troche uzbierało

Marcin Jakubowski
05-09-2006, 08:48
jako mieszkaniec Kostrzyna nad Odra powinienes sie juz zorientowac ze Polska od ponad 2 lat nalezy do UE. Dlatego tax free mozna zapomniec

sradek
08-09-2006, 00:22
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?name=Nikon-D200-z-Nikkor-18-70-DX&idt=13268&

z obiektywem, w polsce, poniżej 6 tys.

Smurf
08-09-2006, 00:47
A bez obiektywu tylko 50 zl taniej - takich pomylek bylo juz sporo - sprobuj kupić.
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?name=Nikon-D200&idt=10844&
Tak naprawdę z kitem 18-70 cena tam jest 6799 zl. :)

sradek
08-09-2006, 17:40
Nie umię się dodzwonić. Rzeczywiście różnica ponad 1000 zł, ale jeżeli to pomyłka to sklepu - a po stronie klienta stoi prawo a cena to cena.

.:. EDi
08-09-2006, 18:16
Prawo po stronie klienta stoi tylko w przypadku gdy w regulaminie sklepu nie ma klauzuli, że prezentowany na stronie spis produktów nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Najczęściej jednak sklepy taki zapis wprowadzają. Właśnie ze wzglęgu na możliwość pomyłek, włamań na serwer i innych takich. Ten też go ma.
Poza tym błędne oferty już zniknęły. :)

emigrant
08-09-2006, 19:40
Pikaś Jeśli chodzi o Tax free, to w dowolnym państwie Unii Europejskiej oddają VAT tylko obywatelom spoza Unii.
Natomiast, żeby wszystko było jasne, polskie podmioty gospodarcze MOGĄ zakupić towar bez niemieckiego Mehrwertsteuer, ale tylko po podaniu Unijnego identyfikatora VAT. Wtedy płacą bez 14%, ale muszą odprowadzić w Polsce 22%. Więc ma to sens tylko dla płatników VAT. Mogą wtedy oficjalnie wystawiać faktury VAT.

Smurf
08-09-2006, 23:50
Ta firma ma wiecej fantastycznych ofert:
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?name=Fuji-FinePix-S3Pro&idt=6502&
http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?name=Nikkor-AF-S-VR-70-300-F%2F4.5-5.6G-IF-ED-moc.-Nikon&idt=14854&

wizja
09-09-2006, 16:35
Nanjniższa cena D200 w Germanii to ok. 1460 euro - to jest ok. 5775 zl przy kursie 1euro=3,955 zł - ostatni kurs średni NBP z dnia 1 wrzesnia 2006 r.
http://www.preissuchmaschine.de/psm_frontend/main.asp?produkt=372581
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/346070_-d200-nikon.html

a mógłbys mi wskazać to to palcem, bo jakoś nie widzę, żeby kit d200 tyle kosztował, a nawet się zbliżał do tej ceny.

jadę za 2 tygodnie do usa i mocno zastanawiam się nad kupnem d200 za ~$1850 na www.bhphotovideo.com - ale jeśli u naszych zachodnich sąsiadów można od ręki wziąć ten sprzęt za podobną cenę, to chętnie zobaczę gdzie i kupię :-) a więc?

Smurf
09-09-2006, 20:17
A gdzie napisalem że tyle kosztuje kit D200? - napisalem wyraznie najniższa cena D200, a nie zestawu - jest to cena korpusu D200, zresztą zamieszczone linki mówia same za siebie.

wizja
10-09-2006, 20:17
A gdzie napisalem że tyle kosztuje kit D200? - napisalem wyraznie najniższa cena D200, a nie zestawu - jest to cena korpusu D200, zresztą zamieszczone linki mówia same za siebie.

no luz, nie napisałeś też wprawdzie, że chodzi tylko o body, ba! mogło chodzić nawet o opony firmy Daytona (model D200) :P

w każdym bądź razie szkoda, że u niemców nie ma takiej ceny.. ;-)

Smurf
10-09-2006, 21:22
no luz, nie napisałeś też wprawdzie, że chodzi tylko o body, ba! mogło chodzić nawet o opony firmy Daytona (model D200)
A do ktorego Nikona można te opony załozyć? :)

wizja
10-09-2006, 22:02
no zgaduję, że do tego po 1460 euro :P

bp, nmsp :-)

Profesjonalista
12-09-2006, 20:38
http://www.allegro.pl/item124919509_fotoit_nikon_d200_body_022_851_19_66 .html

5 799,00 zł

Hektor
12-09-2006, 21:29
http://www.allegro.pl/item124919509_fotoit_nikon_d200_body_022_851_19_66 .html
5 799,00 zł

Megaściema ! Próbowałem kilkukrotnie coś u nich kupić. Aukcje prywatne traktują jako tanią reklamę.

voyager
16-09-2006, 17:19
A czy warto się interesować taką ofertą :
http://www.allegro.pl/item128107435_nikon_d200_d_200_gwarancja_nikon_pol ska_od_reki.html

Co warto sprawdzić kupując D200, co jest potrzebne aby serwis w Polsce honorowal gwarancję europejską (np wystawioną w Niemczech).

[ Dodano: Sob 16 Wrz, 2006 ]
Dzwoniłem i klient twierdzi że daje gwarancję Nikon Polska i oczywiście rachunek - podpucha czy nie ??

Smurf
16-09-2006, 20:23
Ten sprzedaca przy tej cenie daje gwarancję "sklepową". Firma Nikon daje nie 24 jak pisze hvdsony lecz 12 m-cy gwarancji.
http://nikoneurope-pl.custhelp.com/cgi-bin/nikoneurope_pl.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=14659&p_created=1121865412&p_sid=5B573Ohi&p_accessibility=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX 3Jvd19jbnQ9NSZwX3Byb2RzPTAmcF9jYXRzPTAmcF9wdj0mcF9 jdj0mcF9wYWdlPTEmcF9zZWFyY2hfdGV4dD1nd2FyYW5jamE
Gdy zechcesz Fakturę Vat cena rośnie.

voyager
16-09-2006, 20:53
O to też się zapytałem i odpowiedź brzmiałą " rok gwarancji Nikon Polska, a drugi jako gwarncja europejska w krajach gdzie jest respektowana, np w Niemczech itp."