PDA

Zobacz pełną wersję : Obługa lampy Tumax 880AFZ



majGOT
01-06-2006, 13:47
Witam, kupiłem lampe błyskową do D50, ogólnie fajnie, tanim kosztem daje lepszy błysk niz wbudowana, ale mam z nią pewien problem. Otóż na lampie jest dioda "AUTO OK", to ja sobie myślę że można lampe przestawić w tryb automatyczny, czyli, nie musze wybierać siłę błysku z menu aparatu, tylko po prostu tego nie umiem zrobić i dioda ta nigdy mi się nie pali.

Poza tym mam dwa ustawienia w aparacie :
1. Flash Mode
2. Flash Level

w pierwszej opcji (Flash Mode) wybieram:
a. TTL
b. FULL Manual
- Full Power
- 1/2 Power
- 1/4 Power
- 1/8 Power
- 1/16 Power


Zawsze wybieram moc błysku Flash Level, a co nie wybiorę na Flash Mode , czy to TTL czy Full Manual to i tak zdjęcia wychodza jednakowo.

Może ktos mi to wyjaśnić ??

pawl_s
01-06-2006, 14:19
Mozesz pokazac jakies przyklady? Co oznacza, ze zdjecia wychodza takie same? Tak samo oswietlone? Gdy ustawisz lampe na TTL, to nie powinienes regulowac mocy blysku, powinna sie ustawic sama odpowiednio do odleglosci od obiektu.

Pozdrawiam,
Pawel

majGOT
01-06-2006, 14:25
rozumiem, nie powinienem, ale reguluje bo jest wciąż ta opcja aktywna, moge co najwyżej ustawić na 0, wtedy bedzi i tak dość silny błysk

szymony
01-06-2006, 15:31
Witam, kupiłem lampe błyskową do D50, ogólnie fajnie, tanim kosztem daje lepszy błysk niz wbudowana, ale mam z nią pewien problem.

Ja też mam problem. Kombinuję jak qń pod górę i za żadne skarby świata, nie chce mi wyjść że ten błyskograt to aparat i to cyfrowy. :evil:

przenosim.