PDA

Zobacz pełną wersję : D2X a SB-80DX



ZooM
25-08-2008, 03:58
Drodzy forumowicze a raczej (byli / obecni ) użytkownicy takiego zestawu. Jak te dwie maszynki ze sobą gadają ?

Przez przypadek parę dni temu zakupiłem D2X, nie ukrywam ze trochę wyprułem swój portfel przy tej okazji.

Zależy mi na zakupie mocnej lampy, a na SB-800 mnie nie stać, a raczej stać ale wole kupić lepszy obiektyw.

Fotografia zajmuje sie całkowicie amatorsko, stąd też zależy mi na przynajmniej minimalnym wspomaganiu mnie przez automatykę (nie miałem wcześniej zbyt wielkiego kontaktu z lampami zewnętrznymi typ. SB-600, 800) Stąd też pytanie czy SB-80DX będzie swobodnie gadało z d2x przekazując inf. o przysłonie itd.

Czy i-TTL naprawde jest wart dopłaty 500zł ?? (nie planyje korzystać z CLS'a)

Reasumując chcę kupić błyskograta do okazjonalnego pstrykania, czy SB-80DX da mi komfort nie wprowadzania co chwile nowych wartości mocy błysku itd. czy też bede musiał ciągle pilnować parametrów lampy ?

gregoire7
25-08-2008, 08:06
Używałem SB-80DX z D100, nie mogę nic złego o tej lampie napisać, ponieważ D2x obsługuje zarówno i-TTL jak i D-TTL nie powinieneś mieć żadnych problemów z ich współpracą, gdyby D3 współpracował z SB-80DX niemiałbym żadnej potrzeby zmiany na SB-800

Jacek_Z
25-08-2008, 12:22
Czy i-TTL naprawde jest wart dopłaty 500zł ?? (nie planyje korzystać z CLS'a)
wg mnie dopłata powinna byc we druga stronę:-D, bo wg mnie stary TTL był lepszy niż nowy. Zaleta nowego jest tylko CLS i w dodatku uważam, że nie jest on do końca dopracowany (lepiej by go było zrobic na wi-fi, a nie przedbłyski)

ZooM
25-08-2008, 12:50
Dziękuje serdecznie za rzeczową odpowiedz Panowie.

Temat uważam za wyczerpany. Pozdrawiam !

robi200
25-08-2008, 18:21
u mnie zanim dokupiłem 800 80 dawała radę nawet w trudnych sytuacjach, ogólnie mówiąc daje radę,

ZooM
25-08-2008, 18:25
Mam już 80'tkę ale jest małe ale nie moge zmusić wspomagania AF do pracy. Z tego co wiem w trudnych warunkach oświetleniowych autofocus aparatu powinna wspomagać lampa czerwonym światłem. Jak to działa i czy wogóle działa z D2X.

Pytam gdyż lampę mogę jeszcze zwrócić.

Z góry dziękuje za odpowiedz !

gregoire7
25-08-2008, 18:48
A jest komunikacja korpus-lampa ?, tzn. działa zoom przy zmianie ogniskowej obiektywu, lampa odczytuje czułość, wartość przesłony itd. z korpusu ?, no i jeszcze sprawdź czy wspomaganie jest włączone w lampie, bo można je wyłączyć w MENU lampy

ZooM
25-08-2008, 19:12
Hehe, no aż takim amatorem nie jestem ;)

Oczwiście jest pełna komunikacja, w trybach automatyki lampa czyta wszystkie dane z korpusu: iso, przysłonę, mieli swoim zoomem. Oczywiście AF Illum ustawione na activ - no i klapa / lampa nie ma ochoty pomus puszce. D2x nawet w ciemności dobrze sobie radzi ale spada prędkość AF. Dla tego proszę o potwierdzenie czy jest to usterka czy brak kompatybilności lampy ?

A i jeżeli ktoś ma taki zestaw proszę o podanie nastaw przykladowych pszki przy których wspomaganie działa.

Pozdrawiam, i dziekuje za tak szybką reakcję !

ZooM
25-08-2008, 21:25
Poszło po doładowaniu baterii. Lampa chyba trafiona jest bo nie zawsze błyska ale jak zaskoczy to naprawdę pokazuje klasę, jutro wymienię na inny egzemplarz.

Jeszcze raz dziękuje za wsparcie !

pjolofoto
25-08-2008, 21:46
Powinno dzialac, wspomaganie af z D2x-em dziala nawet w SB-28.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon14.gif)

ZooM
25-08-2008, 23:29
Precyzując wspomaganie działa oczywiście. Problem wynikał z niedoładowania akumulatorków. Po załadowaniu kompletu alkalicznych baterii wszystko śmiga jak powinno, nawet błyska już za każdym razem - brudne styki gorącej stopki ;)

Lampa więc zostaje w moich rękach, a już się zaczynałem martwić że tylko z dwoma zerami po ósemce da się zdjęcia robić ;)