PDA

Zobacz pełną wersję : Lektura dla amatora...



marcinekmm
28-12-2004, 15:59
Witam! Jestem tutaj nowy; w sumie nie tylko na forum ale i w temacie fotografii. Zawsze pociągał mnie ten temat i w związku z tym chciałbym zaczerpnąc gruntownej wiedzy z zakresu fotografowania (przynajmniej teoretycznej). Może koledzy, jako "starzy praktycy" poleciliby coś młodemu amatorowi? Generalnie mam zasadę najpierw poczytać o czymś co mnie interesuje i pojąc pewne rzeczy (przynajmniej poukładac sobie wiadomości we właściwej kolejności) niż samemu uczyć się na błędach (w końcu sprzęt, materiały, czas tez kosztują). Z góry dziękuję za okazaną mi życzliwość i proponowaną literaturę. Pozdrawiam! :)

pietrucha
28-12-2004, 16:07
Ksiazki National Geographic sa sympatyczne,
ksiazka "Ksiazka o fotografowaniu" - Mroczek Andrzej A.

Tr0n
28-12-2004, 17:01
Polecam ksiazke "Fotografia Podrecznik" pod redakcja Ailsy McWhinnie

pietrucha
28-12-2004, 17:25
no i oczywiscie Nasze forum ma sie rozumiec

marcinekmm
28-12-2004, 18:41
Dzięki ;). Narazie szperam po forum i jest całkiem nieźle; bynajmniej pewne tematy sa dla mnie czarną magią :)). Ciekawe tylko, co można jeszcze dostać w księgarni, a co w antykwariacie? jest coś aktualnie w księgarniach z w/w?

maroo
28-12-2004, 23:40
Mroczek i National Geographic (cała seria) jest na przykład w Empiku w Galerii Mokotów.
National G. w miękkiej oprawie kupiłem niedawno w Auchanie w Piasecznie za około 35zł (zamiast twardej oprawy za około 80zł w Empiku)

Tr0n
29-12-2004, 11:54
Dzięki ;). Narazie szperam po forum i jest całkiem nieźle; bynajmniej pewne tematy sa dla mnie czarną magią :)). Ciekawe tylko, co można jeszcze dostać w księgarni, a co w antykwariacie? jest coś aktualnie w księgarniach z w/w?

"Fotografia Podrecznik" Ailsa McWhinnie - około 50-60 PLN ksiegarnia
Mroczek chyba około 60 PLN zapłąciłem - księgarnia

Ponury_Kosiarz
29-12-2004, 13:42
Ja polecam "fotografia dla zoltodziobow" - nie sugeruj sie tytulem. Mozna znalezc kilka ciekawych porad i sensowne wyjasnienia podstawowych zagadnien. Jesli masz mozliwosc, to najpierw przejrzyj spis tresci - zorientujesz sie czy jest to ksiazka dla Ciebie. Jest w Empiku.

Pozdr.

Sławomir
30-12-2004, 17:28
Ja, jak zaczynałem przygodę z fotografią, kupowałem niemieckie ColorFoto, FotoMagazin, FotoCreativ (pracowałem w niemczech). Była to dla mnie najlepsza lektura. Zastanawiałem się jak jest zrobione zdjęcie, które mnie "rusza". I tak po kroczku mozna się nauczyć. Następnym etapem były książki z epoki przewagi cz-b. Czy to w fotografii cyfrowej czy analogowej zasady kompozycji, doboru ogniskowej i wielu innych są te same. Tylko ciemnia się blaskiem monitora rozjaśniła.
Moja rada (znacie wójka Dobra Rada :D ) idź do bibliotki i poszperaj w dziale fotografia i nic sobie rób z daty wydania książki. Najwyżej pominiesz działy o sprzęcie.
A tak na boku: czy różni się statyw do fotografi cyfrowej od tego do analogowej. Ja wiem.

marcinekmm
31-12-2004, 01:39
Jeszcze raz dzięki za wyczerpującą pomoc! Wobec tego zabieram się w wolnych chwilach za lekturę zarówno książkową jak i forum; a wszystko to przez kolegę, który mnie tym zaraził i... spodobało się ;)). Dotychczas moim hobby było i jest (i będzie ;) ) kamera video. Jednak nie wiem, czy własnie fotografia nie powoduje u mnie większych emocji. Na razie jestem na etapie wyboru aparatu (właściwie już wybrałem dzieki znajomemu) i zbierania kasy (oczywiście ma to być Nikon bardzo zachwalany zresztą przez wcześniej wspomnianego). Pozdrawiam wszystkich i do Siego Roku! :)

ALF
31-12-2004, 03:26
z dawnych lat Pękosławski - jeszcze do dzisiaj aktualny w wielu punktach, a dzisiaj Mroczek...

Paweł M
31-12-2004, 15:02
zajżyj tu: http://swoop.ath.cx/sun/ksiazki/

może coś się przyda