PDA

Zobacz pełną wersję : panorama 360 jak??



loolekk
22-08-2008, 17:55
Witam jak w temacie chodzi mi o technikę wykonania takiej podobnej panoramy jak w tym linku:
http://www.karikuukka.com/peking2008/100m/

shaolin
22-08-2008, 18:01
To nie jest 360, tylko 360x180st. To roznica i to znaczaca. Poszukaj na necie terminow - panorama sferyczna, punkt wezlowy [nodalny, nodal point] itp ;)

loolekk
22-08-2008, 19:14
Ok dzieki wielkie za wiadomość :)

rabijki
22-08-2008, 20:00
z calym szacunkiem ale shaolin plecie bzdury
to nie jest 360x180 tylko 360 czyli multirow i to klasyczny.
aby to wykonac musisz miec glowice sferyczna np manfrotto. do tego soft skladajacy tzw multirow czyli na przyklad stitchera. zwyczajne oprogramowanie sklada wlasnie 360x180 czyli singlerow. roznica polega jak sama nazwa wskazuje na wykonaniu albo:
single row - najczesciej okolo 12 zdjec pionowych i posklejaniu chocby w photoshopie a pozniej uruchomienie chocby w niezyjacym apple qtvrstudio1 lub czymkolwiek innym (czesto dokladanym do malpiatych aparatow)
multirow to to samo tyle ze robisz kilka rzedow plus ujecia gora i dol.

wszystko oczywiscie wedlug nodal pointa.

istnieje kilka sposobow zrobienia takich fot od 1 lub 2 strzalow ale potrzebne sa do tego odpowiednie zestawy soczewkowo statywowe i kasa:-)

na razie tyle jak bedzie niejasne to dopisze

olo

shaolin
22-08-2008, 20:06
rabijki no prosze Cie... piszemy o tym samym inaczej to nazywajac, a Ty mi smarujesz ze plece bzdury ;)

rabijki
22-08-2008, 20:17
nie piszemy o tym samym
facet nazwal poprawnie a ty mu to wybijasz z glowy wprowadzajac go w blad.
pozdro
olo

shaolin
22-08-2008, 20:32
Co Ty taki marudny dzisiaj?

loolek napisal 'panorama 360', a 360 nie musi byc sferyczna, tak samo jak prostokat nie musi byc kwadratem ;) Ja rozwinalem termin odrobine, Ty bardzo. Reszta nalezy do zainteresowanego. O co tu sie spierac?

rabijki
22-08-2008, 20:38
jak marudny???
"To nie jest 360, tylko 360x180st. To roznica i to znaczaca"
tak napisales i jest to rzeczywiscie zasadnicza roznica bo napisales nieprawde szczegolnie, ze zaraz pozniej te 360x180 nazwales panorama sferyczna, co juz jest pomieszaniem z poplataniem.

nie jestem marudny tylko dokladny. facet pyta i chce miec odpowiedz, a nie bledne informacje wiec sie nie dziw i nie wpieniaj ze napisalem iz bzdur nagadales - bo nagadales:-)

pozdro
olo

shaolin
22-08-2008, 21:09
Eh uparciuszek... ;) no ale nic - i tak Cie lubie :D

loolekk, mam nadzieje, ze sobie poradzisz ;)

rabijki
22-08-2008, 21:38
no kuwa i masz szczescie,

i z wzajemnoscia:-)))

shaolin
22-08-2008, 21:51
no kuwa i masz szczescie,
:mrgreen:


i z wzajemnoscia:)))

Uf! :D