PDA

Zobacz pełną wersję : zdjecia w cimnym pomieszczeniu itd



Niedzwiedz
28-12-2004, 12:40
hmm czeka mnie mala sesja na sylwestra 9czyli reportaz z balu)
w sumie nie mial bym pytan gdyby nie sufity i sciany ale od poczatku

bede robil zdjecia w ciemnym pomieszczeniu (kiulka swiatelek z choinki i slabe zarowki na scianach)
sciany sa kolorowe (graffiti ) a na suficie jest wojskowa siatka maskujaca

normaleni na takich imprezach to odbijam swiatlo od sufitu i wyrownuje ze swiatlem zastanym ! a tu to nie wiem?

mam blyskac na wprost ? lampa !!!! to bedzie tragedia !
moze ktos ma jakies pomysly ?
probowalem wyzywalac sb600 zdalnie i to byl fajny efekt ale wbudowana lampka jest troszke za slaba na doswietlnie !

milk
28-12-2004, 14:23
Pokombinuj z lampą w górę i własnoręcznie zrobionym dyfuzorem np.biała kartka wyprofilowana. Mile widziane próby do kombinacji czas/przesłona + korekta.
Przeźroczyste folie kolorowe też dają fajne efekty


probowalem wyzywalac sb600 zdalnie i to byl fajny efekt ale wbudowana lampka jest troszke za slaba na doswietlnie !

Przy tej kombinacji wbudowana lampa błyska tylko światełkiem potrzebnym do wyzwolenia Głównej SB


Grzegorz

Anonymous
28-12-2004, 15:34
wlasnie wbudowana wysyla tylko troche do uruchomienia sb600 ale te troche tez naswietla pierwszy plan :) slabo ale zawsze troche :)

spoko wlasnie sprobuje dyfuzora moze sie uda :)

adik
28-12-2004, 18:12
Co do dyfuzorow to polecam oferte

http://www.raysfoto.pl

Sam uzywam tych kombinacji z SB-22s...Cuda mozna osiagnac.Znam ten bol z chorymi sufitami...Porazka.Zawsze jak mam robic w czyms takim to najpierw ogladam sufit o potem mowie cene:)Kiedys focilem w takim klubie ze normalnie szok.Tylko robic foty...CIAGLE....Warunki idealne....A klub ladny i dobrze pomalowany.Proboj dyfuzory.NA stronce podpatrz jak toto wygladaja.Profile itd...I moze ulepisz.Sam sie przymierzam do prob z pleksi bialutkiego..Ale niewiem czy to dobry material odbijajacy...Zobacze.Pozyje.Sam skleje:)

Gamling
30-12-2004, 18:18
Nie musisz wcale tego kupowac tutaj (http://www.fotoamator.szm.sk/Warsztat/warsztat-modulatoes.htm) masz instrukcje wykonania samodzielnie. Bardzo proste a dziala swietnie. Polecam

ddMON
30-12-2004, 18:58
Co do błyskania w górę przy wojskowej siatce maskującej, to możesz raczej liczyć na dobre pochłonięcie wyemitowanego przez lampę błysku, więc albo najpierw próba o ile zwiększyć moc błysku z wysuniętym białym plastikiem ale może wtedy być tak, że góra sylwetki będzie dużo mocniej naswietlona od dołu, no i problem przy zdjęciach pionowych, bo cały czas musisz pamiętać o przekręceniu odbłyśnika.
Chyba najlepiej będzie walić prosto z założoną mydelniczką przy zdjęciach stojących, a stołowe można popróbować z waleniem w sufit i wysuniętym plastikiem, bo sylwetka wtedy krótsza o połowę (zależy jak długie nogi mają dziewczyny :wink: ) no i naświetlenie powinno być wtedy bardziej jednolite!
Tylko za dużo nie "ładuj"... akumulatora, bo z ostrością możesz nie trafić.
Zawsze można być trendy i na BF lub FF zwalić, bo... właśnie szkło zmieniłem :mrgreen:

Leprekan
07-01-2005, 12:30
Cześć Niedżwiedź :D
Co z Twoim EF 24-70L THE BEST. Przestało Cię na niego stać? :wink: