PDA

Zobacz pełną wersję : David Hill i technika obróbki?



Frozner
21-08-2008, 08:16
Witam serdecznie i od razu przechodzę do pytania.czy ktoś sie może spotkał z tą techniką obróbki zdjęć którą prezentują fotografie tego zacnego pana? http://www.davehillphoto.com/
Czy to technika którą można użyć korzystając w PS czy wymagany jest do tego inny program. Za pomoc dziękuje serdecznie i pozdrawiam.

loki_p
21-08-2008, 09:02
To już chyba nie są zdjęcia :) Bardziej bym sie skłaniał w kierunku grafiki nazywając twórczość tego pana.

wasylek
21-08-2008, 09:51
Mam takie samo zdanie. To grafika. Fotografia jest tylko zaczątkiem pracy na tymi obrazkami.

shaolin
21-08-2008, 10:08
Ogrom pracy ze swiatlem i obrobka i efekty sa takie jakie widac ;)

adrian
21-08-2008, 10:25
http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157594577686705/

Wiadomo, że to nie to samo, ale jakaśtam (gorsza) namiastka ;)

Frozner
21-08-2008, 18:22
ale jednak nie potrafię jeszcze tego rozkminić jak to zrobić. Przydał by sie jakiś video tutorial. Jak ktoś to potrafi to bede wdzięczny za takowy. Cóż proces twórczy nie kończy sie na samym zrobieniu dobrego zdjęcia....Pozdrawiam

Guancho
21-08-2008, 18:54
Niestety, ale chyba trudno to spakować w "danie w 5 minut"
Praca ze światłem to podstawa, potem dużo pędzlowania

Frozner
21-08-2008, 19:38
miałem na myśli sampla na podstawie zrobionego wcześniej zdjęcia z użyciem kilku lamp, a potem video tutka z użyciem tej techniki. Oczywiście zabawa taką jaką prezentuje David Hill to naprawdę dużo pracy,nie mniej jednak nie chodzi mi o kopiowanie autora a wykorzystanie jego techniki w mniejszym stopniu do własnych prac.

Marcin Stawiarz
21-08-2008, 20:28
Ostatnio w jednym z brytyjskich magazynow o fotografii byl wywiad z nim. Przy okazji omawiana byla technika oraz zdjecia z backstage'u. W wiekszosci na jedną gotową prace przypada kilka (czasami wiecej) innych, oddzielnie sfotografowanych zdjec (rozne elementy, czesci tla, rekwizyty, itd...), ktore potem laczy i obrabia.