PDA

Zobacz pełną wersję : Hot Pixel D70 :(



tetno
28-12-2004, 00:04
Czesc :)

Wlasnie ogladam sobie nowe zdjecia ze swiat [ rodzinne spotkanie ;) ] i nagle - hot pixel :((( - na 99% wysokich ISO + w miare dluzsze czasy mam w dokladnie tym samym miejscu wypalonego pixela - co gorsze zaczyna sie juz przy czasach np 1/40 dla ISO 1600 co jest dla mnie w miare czestym ustawieniem dla wnetrz :(.

Jako ciekawostke dodam ze na ustawieniach [ przed chwilka sprawdzilem ] f22 10 sec i ISO 1600 nie mam zadnego wyplalonego pixela - ale to akurat nie jest dla D70 super test bo podobno przy tych czasach aktywuje mu sie jakas redukcja szumow itp [ chyba ze konieczne jest dla D70 dostarczenie jakiejkowiek ilosci swiatla aby powstal przepalony pixel ]...

Testowalem i zawsze na normalnych zdjeciach jest w tym samym miesjcu, i im szybsze czasy tym zaczyna zanikac - dla dziennych zdjec na powietrzu nie ma [ mialem troche tez ze swiat ] - ale 99% procent w pomieszczeniach z reki wystepuje :( [ "pracuje" glownie na aperture mode ].

Czy mial juz ktos podobny problem i czy Serwis Nikona nie robil z tym problemu ?


Pozdrawiam

maroo
28-12-2004, 00:12
Chyba jesteś pierwszy :?

tetno
28-12-2004, 00:26
Jeszcze dla potwierdzenia kilka przykladow :( :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://acn.waw.pl/tetno/Misc/d70_pixel_samples_tet.jpg)


I co wy na to?

[ jutro rano postaram sie dodzwonic do Serwisu Nikona - wiecie moze od ktorej sa czynni ? ]


Pozdrawiam

[tetno]

Pawel Pawlak
28-12-2004, 00:55
9.30 - 18.00
Powodzenia !

c2h5oh
28-12-2004, 00:56
I co wy na to?

[ jutro rano postaram sie dodzwonic do Serwisu Nikona - wiecie moze od ktorej sa czynni ? ]
[tetno]

O ile sie nie myle hot piksele nie podlegaja reklamacji.

ddMON
28-12-2004, 01:03
Jako ciekawostke dodam ze na ustawieniach [ przed chwilka sprawdzilem ] f22 10 sec i ISO 1600 nie mam zadnego wyplalonego pixela - ale to akurat nie jest dla D70 super test bo podobno przy tych czasach aktywuje mu sie jakas redukcja szumow itp ...

Na to akurat możesz mieć wpływ:
SHOOTING MENU --> Long exp. NR - OFF/ON

Pozdro! :wink:

pietrucha
28-12-2004, 01:14
tetno, napisz co i jak udalo sie Tobie ustalic z serwisem Nikon Polska.

Anonymous
28-12-2004, 13:56
W swoim obecnym ( piątym z kolei ) D70 tez mam takiego jednego niebieskiego hota na matrycy. W dwóch (z poprzednich czterech D70 ) też w każdym był jeden hot. Wnioskuję z tego że nie są to odosobnione przypadki w tym aparacie. O serwisie ani myśle, bo nie jest to żaden problem. U mnie ten hot pixel wystepuje przy czasach z zakresu 1/30 do 1 s. przy każdej czułości ISO. I co dziwne, widać go tylko w jpeg, a na zdjęciach robionych w nef-ie nie ma go wcale. Może to kompresja jpeg wprowadza jakieś błędy, bo jeśli byłaby to ewidentna wada matrycy to właśnie w nef-ie powinna być najbardziej widoczna. A może sie mylę ?

pietrucha
28-12-2004, 16:19
Mam wrazenie, ze jesli byla by to wada matrycy byl by ow hot pixel widoczy w jpg i nef.

Tr0n
28-12-2004, 16:38
Mam wrazenie, ze jesli byla by to wada matrycy byl by ow hot pixel widoczy w jpg i nef.

tez tak sądzę, był program do sprawdzania hot/bad pixeli robiło się zdjecie w ciemności z dekielkiem i wtedy wychodziły hot/bad pixele, na zupełnie czarnym tle

pietrucha
28-12-2004, 17:29
tez tak sądzę, był program do sprawdzania hot/bad pixeli robiło się zdjecie w ciemności z dekielkiem i wtedy wychodziły hot/bad pixele, na zupełnie czarnym tle
ftp://213.25.54.173/dead_pix.zip

adik
28-12-2004, 18:02
Czy ktos wie jak serwis na to reaguje???Czy juz mysli o kolejce Forumowiczow i nietylko???Czy ktos im cos na uspokojenie zasponsoruje?:P

pietrucha
28-12-2004, 20:38
no wlasnie ja tez jestem ciekaw,tetno, mial dzwonic do serwisu NP, czekamy wiec na jego wypowiedz

MARCIN.
28-12-2004, 22:15
Mi to raczej nie wygląda na hot pixela a na kupę hot pixeli (troche to za duże) !!! A może to tylko jakiś paproch na matrycy ?

adik
28-12-2004, 22:16
Oj paproch tak niewyglada.NIeswieci sie tak ostro chyba.No a na kupe.Mozliwe.BO to dosc duzy element sie wydaje.A jeden malutki pikselik na matrycy to minimini.

remick
29-12-2004, 10:28
A po mojemu Marcin ma racje.

To jest smiec, a nie hot pixel.

Tez cos takiego mialem. Patrze na zdjecia wczesniej - nie ma - na nowe zdjecie - JEST.
Ki diabel. Zaraz pomyslalem o hotpixelu. Zrobilem zdjecie z zamknieta przykrywka obiektywu.
Dwa piekne hotpixele.
No oczywiscie podejrzenie padlo tez na smieci na obiektywie/matrycy.
Odkrecilem, przedmuchalem - bad pixele zniknely !!!
:D

Cofam moje slowa, ktore napisalem w watku "Mam i co dalej", gdzie poddalem w watpliwosc
rade pana Thoma Hogana gdzie mowi, zeby przed kazdym pstrykaniem odkrecac obiektyw i przedmuchiwac matryce i szklo.
;-)

Pozdrawiam,

remick

ps. forum mnie nie lubi (znaczy chyba mojego firefoxa) bo jak napisze posta i wysylam to zawsze mnie wylogowuje i jestem gosciem :(
choc moze teraz sie uda - nie bede robil podgladu wiadomosci tylko od razu wysle

tetno
07-01-2005, 16:27
Czesc

Aparat wrocil z serwisu - i nie ma juz pixelka - byl rzeczywiscie uszkodzony jakos. Podobno wykalibrowano mi focus tez od razu ale nie zauwazylem roznicy - nadal mam chyba lekki BF :(.

Wazne jednak ze nie ma pixla :)

Pawel Pawlak
07-01-2005, 16:56
BF nie można wyregulować idealnie dla wszystkich obiektywów albo nie dla wszystkich puszek ;) Ale można to zrobić samemu zdecydowanie dokładniej niż robi to NP. Więc nie łam się, jak zacznie będzie Ci on strasznie przeszkadzał, uzbroisz się w cierpliwość i będziesz miał wolne kilka godzin to sam zrobisz to najdokładniej.

Pozdrawiam

camel
07-01-2005, 19:28
A mi to wyglądało na hot pixel(e) mimo wszystko.. pewnie zamapowali (wyłączyli) i już tak nie jarzy.. Pzdr. SlawekK.