Krisdi
16-08-2008, 18:19
Witam,
Obróbka zdjęcia w Photoshop CS3 z ACR4.5 z NEF-a (Nikon D300)
Wyniki jak poniżej:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img185.imageshack.us/my.php?image=differencedm3.jpg)
Z lewej strony ekranu widoczna część programu Photoshop , z prawej przeglądarka plików windows (zresztą w innych wyglada tak samo )
(Obydwie wersje jednocześnie wyświetlone na ekranie.)
O ile przy 'wywoływaniu ustawię prawidłowe parametry(niekoniecznie w tym przypadku, ale to zdjęcie poglądowe), o tyle jpg wychodzi zimnieszy około 300 stopni (5200 do 4900) i jednocześnie ciemniejszy.
W aparacie przestrzeń kolorów ustawiona sRGB, tak samo 'zbudowana' Photoshopa
Jakieś sugestie gdzie jest błąd?
Krisdi
Obróbka zdjęcia w Photoshop CS3 z ACR4.5 z NEF-a (Nikon D300)
Wyniki jak poniżej:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img185.imageshack.us/my.php?image=differencedm3.jpg)
Z lewej strony ekranu widoczna część programu Photoshop , z prawej przeglądarka plików windows (zresztą w innych wyglada tak samo )
(Obydwie wersje jednocześnie wyświetlone na ekranie.)
O ile przy 'wywoływaniu ustawię prawidłowe parametry(niekoniecznie w tym przypadku, ale to zdjęcie poglądowe), o tyle jpg wychodzi zimnieszy około 300 stopni (5200 do 4900) i jednocześnie ciemniejszy.
W aparacie przestrzeń kolorów ustawiona sRGB, tak samo 'zbudowana' Photoshopa
Jakieś sugestie gdzie jest błąd?
Krisdi