PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop CS3+ACR4.5 -> jpg



Krisdi
16-08-2008, 18:19
Witam,
Obróbka zdjęcia w Photoshop CS3 z ACR4.5 z NEF-a (Nikon D300)

Wyniki jak poniżej:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img185.imageshack.us/my.php?image=differencedm3.jpg)

Z lewej strony ekranu widoczna część programu Photoshop , z prawej przeglądarka plików windows (zresztą w innych wyglada tak samo )
(Obydwie wersje jednocześnie wyświetlone na ekranie.)

O ile przy 'wywoływaniu ustawię prawidłowe parametry(niekoniecznie w tym przypadku, ale to zdjęcie poglądowe), o tyle jpg wychodzi zimnieszy około 300 stopni (5200 do 4900) i jednocześnie ciemniejszy.


W aparacie przestrzeń kolorów ustawiona sRGB, tak samo 'zbudowana' Photoshopa

Jakieś sugestie gdzie jest błąd?

Krisdi

Krisdi
16-08-2008, 18:21
a obrazek niewidoczny :-(
http://img185.imageshack.us/my.php?image=differencedm3.jpg

Schlag
26-08-2008, 16:54
Pozwoliłem sobie pomóc z wstawieniem obrazka.:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img185.imageshack.us/img185/8914/differencedm3.jpg)

Krisdi
03-09-2008, 21:51
Dzięki Schlag.

Skoro mamy obrazek, to może ktoś się pokusi o jakieś sugestie.

Czornyj
03-09-2008, 22:06
To nie błąd - tak ma być. Przestrzeń monitora nigdy idealnie nie odpowiada przestrzeni sRGB, dlatego system zarządzania barwą Photoshopa wprowadza na tą okoliczność stosowną kompensację. Można ew. go "okłamać" podczepiając profil sRGB jako profil monitora w systemie (nie polecam), lub ustawiając przestrzeń monitora jako przestrzeń edycyjną (nie polecam), lub włączając softproofing z zapiętym profilem monitora (polecam).

stock
04-09-2008, 08:30
wszystko świetnie - a jak włączyć softproofing z zapiętym profilem monitora (mam Eizo S1931) ?

Czornyj
04-09-2008, 10:00
View>proof setup>monitor RGB

Oczywiście zakładam, że w windowsach właściwości:ekran>zaawansowane>zarządzanie kolorami masz zapięty profil Eizo

stock
04-09-2008, 10:03
hmmm - ciężko powiedzieć. Coś mi sie wydaje, ze chyba nie. Obczaję w chacie - może uda mi się jakoś to zrobić ;) Thx