PDA

Zobacz pełną wersję : Manual + 801s - jak sie za to zabrac



ra_v
27-12-2004, 19:35
Hej!
Problem jest tego rodzaju, ze jakos ani w instrukcji, ani w necie nie moge znalzezc recepty na uzywanie 801s ze szklami manualnymi. Mialem podlaczony serii E i mi wyswietlało "F--" (dalem tryb M który powinien działać). No i spoko, światłomierz reaguje przy np. CW na to czy jest jasno czy ciemno (w sumie to bez obiektywu tez reaguje i jest mu wszystko jedno czy szklo jest czy nie). I tutaj wlasnie jest zonk - jak ja mam zmusic moj aparat zeby mi powiedzial np. w trybie A jaki bedzie dobry czas. No ustawiam na pierscieniu np. f22 ale jak wiadomo dziura jest otwarta. No to daje podglad glebii ostrosci, ale wtedy swiatlomierz sie wylacza. No i ze tak powiem zonk...

myslalem ze sam to wydumam, ale niestety nie :(

pozdrawiam
ra_v

Yanek
29-12-2004, 12:05
W f-801 z manualami masz potwierdzenie ostrości i przekazywanie wartości przesłony
(nie pokazywane na wyświetlaczu). Nie bedzie działał pomiar matrycowy, a przez to
priorytet czasu i program. Zostaje pomiar c-w oraz punktowy.

Anonymous
30-12-2004, 12:54
Znaczy sie ze daje np. tryb A, pomiar oczywiscie CW i do dziela. Co ustawie na pierscieniu przyslony to swiatlomierz bedzie wiedzial (pal licho LCD). O to mi wlasnie chodzilo - bo wiem ze ma dzialac i kazdy mi to pisze, ale nie wiem jak ma dzialac :)

ra_v

szymony
30-12-2004, 16:18
Znaczy sie ze daje np. tryb A, pomiar oczywiscie CW i do dziela. Co ustawie na pierscieniu przyslony to swiatlomierz bedzie wiedzial (pal licho LCD)

Dokładnie tak. Szkło jest bez CPU więc puszka nie wie jaką masz ustawioną przysłonę, to i jej nie wyswietla. Swiatłomierz działa jednak poprawnie, ponieważ z założenia mierzy przy otworze wzglednym, a za puszka wie jak i ile jest przymkniety obiektyw. (czarny wodzik na zewnątrz mocowania bagnetowego, razem z frezowanym odpowiednio pierścieniem przysłon w szkle).

Anonymous
30-12-2004, 21:16
Heh!
Dzisiaj po ciezkich przemysleniach to skumalem (no wlasnie tego "wodzika" jakos nie widzialem wczesniej). Czyli wszystko ok :) - dzieki za pomoc

ra_v
30-12-2004, 21:17
Zeby nie bylo anonimowo to dziekowalem ja :)