PDA

Zobacz pełną wersję : POLAR na szeroki kąt wyjasniam pare sprawe. wlasnie testuje



quadalcanal
28-05-2006, 12:00
kupilem w raystoto polar kolowy 2 powloki MARUMI. to co hce powiedziec a przeiwja sie czesto jako nierozwiane (wiem bo sam szukalem przed kupnem)

1)nie winietuje <> na szklo 17-35 sigma załozylem normalny zaden slim i nie ma winiety (82 mm)
2) porownywałem ten moj marumi z hoya super HMC, nie ma róznicy mimo powiekszen i ocen 2 osób w jakosci zdjęcia, moze dopiero jest roznica miedzy marumi 2 powloki a marumi MC (8 powłok)
3) za cene 270 zł mam polar kolowy 82 mm z gwinetem zew co oprócz mozliwosci dodania dod filtra (wnieitowanie? moze ktos dopisze z doswiadzczenia czy jest) daje efekt zakladania denka od mojego szkla, co w hoya oczywiscie nie ma a moim zdaniem jest duza wada
4) czyszczenie polara w hoya faktycznie masakra w maruymi biore irche i wsio, czytaj: dla maniakow czystosci hoya odpada...

no to tyle jak cos moge porobic jakies fotki z i bez filtra z moim szklem

NiseriN
28-05-2006, 12:14
Troche OT, ale powiem coś maniakom czystości i zagożałym przeciwnikom HOYA, którzy predziej dali by sie pociąc niz by zalozyli ten filtr na swoj obiektyw.
To ze są paprochy, cięzko sie czyści, a moze nawet nie da sie do konca wyczyścić, to nie jest problem, bo TEGO NIE WIDAC NA ZDJECIACH !!!!

quadalcanal
28-05-2006, 12:22
przepraszam co to jest skrót OT?
tak odcisniety paluch nie ma znaczenia
sam mailem hoye rok
ale dla mnie brak gwinta zew to niepoorzumienie

mirek
28-05-2006, 13:02
Gdzie go zakupiles

quadalcanal
28-05-2006, 13:12
Raysfoto