PDA

Zobacz pełną wersję : Program do prezentacji zdjęć na DVD



vuki
27-12-2004, 11:47
Szukam programu, który pozwoli zrobić prezentacje zdjęć na odtwarzaczu DVD.
Jednak nie powinien przerabiać zdjęć na .avi czy inny format wideo. Chciałbym aby korzystał z oryginalnych .jpg. Tak aby obdarowany mogł sobie np. wywołac fotki w labie.
Wiem że DVD czytają jpg ale nie wszystkie i niektóre robią to b.wolno.
Programik mogłby mieć możliwość podłożenia muzyki.

ddMON
27-12-2004, 11:54
No i z tego właśnie powodu myślę, że b. dobrym rozwiązaniem będzie wrzucenie fotek na płytkę w dwóch wersjach: do oglądania i do druku!
Wtedy masz i szybko i dobrze 8)
Standard zapisu na płytę PhotoKodak robi to chyba w 3 rozdzielczościach - coś gdzieś kiedyś czytałem ale więcej nie pamiętam :(
Jak mnie oświecie, to dam znać :wink:

@nia
27-12-2004, 11:55
możesz użyć np. Photo2DVD lub Magix Photos On CD & DVD a jpg'i wrzuć do oddzielnego katalogu...

miro60
27-12-2004, 18:25
TAkie coś to np. Flip Album sam zastanawiam się nad kupnem tego http://www.rudimex.com.pl/pol/index_pol.htm

ddMON
28-12-2004, 21:03
No to sobie przypomniałem: :wink:
InAlbum (http://www.inalbum.com)
ma możliwość zapisu prezentacji jako:
SWF i HTML, interaktywna płyta CD, VCD/SVCD/AVI, Wygaszacz ekranu, Tapeta, Wydruk, plik EXE

i jeszcze TAKIE CÓŚ (http://www.digitalphotoslideshow.com)

Daj znać jak Ci poszło :wink:

Myszkin
28-12-2004, 22:12
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Wasze rady,zapytam więc:Czy programy o ktorych piszecie pozwalają nagrywać zdjęcia na CD,ktorą pożniej ktoś wklada sobie do kompa,a plytka sama sie odpala i po kliknieciu na dany folder nastepuje slideshow?

c2h5oh
28-12-2004, 22:27
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Wasze rady,zapytam więc:Czy programy o ktorych piszecie pozwalają nagrywać zdjęcia na CD,ktorą pożniej ktoś wklada sobie do kompa,a plytka sama sie odpala i po kliknieciu na dany folder nastepuje slideshow?

nie. te programy pozwalaja nagranie plyty dvd ktora po wrzuceniu do stacjonarnego dvd bedzie wyswietlala slideshow jpegow (nie serie obrazow jako filmik) z ewentualnym podkladem muzycznym

ddMON
28-12-2004, 22:51
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Wasze rady,zapytam więc:Czy programy o ktorych piszecie pozwalają nagrywać zdjęcia na CD,ktorą pożniej ktoś wklada sobie do kompa,a plytka sama sie odpala i po kliknieciu na dany folder nastepuje slideshow?
W InAlbum opcja interaktywne CD - wg opisu płyta jest automatycznie odtwarzana w pececie. Istnieje możliwość ograniczenia czasowego odtwarzania pokazu lub uruchomienia tylko po podaniu odpowiedniego kodu.

pinyo
05-01-2005, 18:29
Chyba mogę Ci pomóc Vuki.
Próbowałem wielu programów i najlepszy jest profesjonalny Adobe Premiere dzięki swojej wszechstronności i uniwersalności. Możesz nim zrobić wszystko tak jak Ty będziesz chciał ale.... no właśnie, zajmie Ci to tyle czasu że będziesz miał dosyć tego po jednej takiej prezentacji (chyba że masz ten program w jednym palcu- to będzie TROCHĘ szybciej)
wiem co mówię bo próbowałem a czas to pieniądz. Znalazłem więc aplikację o nazwie Ulead picture show 2, trochę ogranicza, nie możesz zrobić wszystkiego ale wystarczy by zrobić wrażenie. Masz do wyboru kilka teł menu , kilka wersji MENU od 3 do chyba 6( na jednej stronie) czy nawet więcej okienek max 99 , możesz wrzucić własne tło(jpg). Pod to wszystko podkładasz muzyczkę inną dla Menu inną dla dla każdej części lub nawet dla kilku wybranych fotek. Wskazujesz katalog z jpg-ami , dla każdej części menu inny, możesz dodać własne opisy menu, tytułu, i każdego zdięcia osobno, ustalasz czas w jakim mają się zmieniać fotki zapizujesz projekt ( aby móc go kiedyś zmienić lub powoelić )i.... naciskasz ENTER, a on to kompiluje i nagrywa na: dvd, Vsd, Svsd lub zwykłe CD, oczywiście jakość będzie się różnić w zależności od płyty, ja obecnie nagrywam tylko DVD-R. Po dojściu do wprawy zrobienie prezentacji zajmie Ci 15 minut choć kompilacja to około 1-godziny dla pełnego DVD 4,7 gb na kompie 2500 mhz. Potem tylko kupujesz Okładkę za ok. 50 gr.
wkładasz foto 13x18 z tym co na płycie i gotowa profesjonalna prezentacja DVD. Ja naklejam jeszcze naklejki na płytę żeby było fajniej. I to by było na tyle....

[ Dodano: Sro Sty 05, 2005 5:32 pm ]
Zapomniałem o najważniejszym: program dogrywa obok prezentacji ( na życzenie) oryginalne Jpg wykorzystane w prezentacji

gmoszkow
09-01-2005, 08:40
VUKI

Za pinyo

W pełni polecam product ulead, choć Premiera już całkiem nieźle poznałem to picture show jest naprawdę szybki i dobry do tego o czym piszesz.

Jest jeszcze pro show gold, podobny do ulead, bardzo podobne możliwości - również jest to program z klasy quick and dirty, ale skoro nie mówimy o zstosowaniach w pełni profesjonalnych to w zupełności wystarczy.

Pozdrawiam

Grzegorz