Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Slik 500Dx - kolumna



pipol
12-08-2008, 03:28
Mam pytanie do posiadaczy Slika 500DX odnośnie kolumny.
Ktoś napisał że jest ona rozkręcana na dwie części i wykręcenie
jednej z nich umożliwia niższe zejście .... W broszurce Silka podają
wysokość minimalną 47cm i w nawiasie 35cm. czy to 35cm to jest po
rozkręceniu tej kolumny czy przy użyciu opcjonalnej krótszej
(podobno można coś takiego dokupić) ???

Rarog
18-08-2008, 12:46
Mam pytanie do posiadaczy Slika 500DX odnośnie kolumny.
Ktoś napisał że jest ona rozkręcana na dwie części i wykręcenie
jednej z nich umożliwia niższe zejście .... W broszurce Silka podają
wysokość minimalną 47cm i w nawiasie 35cm. czy to 35cm to jest po
rozkręceniu tej kolumny czy przy użyciu opcjonalnej krótszej
(podobno można coś takiego dokupić) ???

W moim kolumna nie jest rozkręcana, więc pewnie masz na myśli opcjonalną krótszą kolumnę. Ale to napredę nie problem. Ten statyw jako jeden z nielicznych podaje obciążenie dopuszczalne 6 - 11kg
skąd sie to bierze? 11 kg masz normalnie przy równoramiennym rozstawie nóg zaś 6 w skrajnie pochylonej pozycji kiedy jedna noga jest maksymalnie "rozpięta"
W takie to pozycji masz kolumnę pod ok 30-40 stopni do podłoża a co za tym idzie jej wysokość od podłoża skraca sie ok dwukrotnie zaś obciążenie dopuszczalne wynosi wtedy owe 6kg

Och shit, teraz dopatrzyłem się że piszesz o modelu 500 zaś mój to 5000 - więc to co napisałem może nie odnosić się do twojego modelu -sorry, ale sprawdź taką możliwość jaką opisałem.

loki_p
18-08-2008, 19:24
Ktoś napisał że jest ona rozkręcana na dwie części i wykręcenie
jednej z nich umożliwia niższe zejście .... W broszurce Silka podają
wysokość minimalną 47cm i w nawiasie 35cm. czy to 35cm to jest po
rozkręceniu tej kolumny czy przy użyciu opcjonalnej krótszej
(podobno można coś takiego dokupić) ???

Jest rozkręcana. Co do wysokości to sprawdzę jak będę miał czas i skończę remont w mieszkaniu. Opcję są dwie. Niższa wysokość po rozkręceniu kolumny lub po jej odwróceniu.

loki_p
25-08-2008, 10:25
Obiecane dane.
Przy tak rozłożonych nogach i rozkręconej kolumnie wysokość to niespełna 34 cm.
Po odwróceniu kolumny można zejść praktycznie do zera.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img291.imageshack.us/img291/15/dsc7160mm3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img125.imageshack.us/img125/8586/dsc7159ob4.jpg)

pipol
25-08-2008, 14:33
Dzięki za info ... o to mi chodziło ... i decyzja zapadła :)