PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić takie zdjęcia?



himin
08-08-2008, 20:16
kilka przykładów o jakie zdjęcia mi chodzi :

http://sebastienthuan.deviantart.com/art/3-14159265-69658336
http://sebastienthuan.deviantart.com/art/3-14159265-69658336
http://dreamcatcherx.deviantart.com/art/chimneys-II-94094321
http://acukur.deviantart.com/art/17-88281114
http://thecreeps.deviantart.com/art/stairs-84137634
http://thecreeps.deviantart.com/art/Longing-93896817
http://xavierrey.deviantart.com/art/Paz-89768140
http://xavierrey.deviantart.com/art/En-suspend-80680504

od jakiegoś czasu próbuję zrobic cos podobnego jednak zawsze albo za mały kontrast , albo zbyt przepalone elementy zdjęcia..
i zastanawiam się ... czy chodzi wyłącznie o użycie dobrych filtrów ?
i tu pytanie : czy wystarczy jedynie ciemny neutralny szary , typu ND400 czy moze jeszcze połówka i coś ponad to ? może polaryzacyjny ? jak by to wygladalo z filtrem do podczerwieni ?
czy ktoś z Was robił podobne zdjęcia ?
z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam

Majek
08-08-2008, 21:03
Jak dla mnie, to to wygląda na fotomontaż...

dzejms
08-08-2008, 21:22
Shutter Speed: 83/1 second
F Number: F/13.0
Focal Length: 25 mm
ISO Speed: 50

Filtr ND, trochę PS.

Bjania
08-08-2008, 22:41
Przegladnij zdjecia forumowego kolegi Marcina Stawiarza.
http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=312
http://www.stawiarz.com/

mikkay
08-08-2008, 23:09
www.nd-magazine.com - poczytaj sobie. Zbyt wiele informacji to nie ma jak na razie, ale rozjaśni sprawę....

himin
09-08-2008, 08:51
Shutter Speed: 83/1 second
F Number: F/13.0
Focal Length: 25 mm
ISO Speed: 50

Filtr ND, trochę PS.

co znaczy to 'trochę PS' ? bo że PS to ja wiem , ale co w tym PS?
i to że długie czasy to też wiem... ale to nie wszystko... czegoś jeszcze potrzeba , być może z tym PS'em.. ale co.. ?



Przegladnij zdjecia forumowego kolegi Marcina Stawiarza.
http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=312
http://www.stawiarz.com/

hehe , twórczość Marcina Stawiarza znam bardzo dobrze już od kilkunastu miesięcy 'podniecam się' jego fotografiami...
:)
ale on nie chce mi powiedzieć , jak to sie robi :)

mOSAd
09-08-2008, 20:10
himin, a może napiszesz co tobie do tej pory daje najlepsze rezultaty, a co sie nie sprawdziło? Bo rozumiem, że filtr rzędu 9-10EV masz, polar masz i próbowałeś robić z nimi zdjęcia. Filtry połówkowe też stosujesz rozumiem? Może coś pokażesz i podyskutujemy konkretnie. Ja akurat nie próbowałem tego typu fotografii, ale troszkę czytałem na ten temat, a na forum pewnie są też specjaliści od długich czasów, to może coś konkretnego się dowiesz, jak zadasz konkretne pytanie. Ja z teorii wnioskuję dość prostą receptę: dobry kadr, pora dnia, czas otwarcia przysłony i duża ilość filtrów pozwalająca ten czas uzyskać. Do tego połówki ściemniające niebo lub wodę oraz polar do zwiększenia kontrastu czy zabawy z odbiciami. No i filterki IR jak lubisz. Na koniec PS. Wydaje się, że nawet niewiele PSa potrzeba, jeśli tylko użyłeś dobrych filtrów połówkowych i nie potrzebujesz sztucznie robić HDRa.
Ale taką podpowiedź znajdziesz chyba wszędzie. To pytanie jak fotografować zwierzęta. Niby reguły proste, ale zdjęcia jakoś dziwnie inne u każdego :)
Wystaw coś, pomyślimy czy za krótkie czasy, czy szwankuje obróbka, czy brak połówki itp.

marbed
10-08-2008, 22:45
Takie rzeczy wychodzą prawie bez PS po zastosowaniu filterka ND400

himin
11-08-2008, 00:01
Takie rzeczy wychodzą prawie bez PS po zastosowaniu filterka ND400

hehe , 'prawie' jak wiesz robi wielką różnicę bo stosuję ND400 a jakoś nie wychodzą mi takie rzeczy :)
napisz może jak to robisz że Tobie prawie wychodzą.. :]

Nemeth
11-08-2008, 00:46
Jak mogą Ci nie wychodzić ?
Za krótko naświetlasz ... i tyle.

marbed
11-08-2008, 11:13
Za przedmówcą.....