PDA

Zobacz pełną wersję : Słowacja - Wysokie Tatry



<| MICHAŁ |>
08-08-2008, 17:04
Czesc,

Chcialbym sie wybrać na nieskomplikowane łażenie po górach w pierwszym tygodniu września.
Na Słowacji byłem jedynie w Zdziarze, ale to bylo w zime i na narty z dzieciakami. Rozeznanie mam raczej kiepskie.
Nie chce tez korzystac z biura podrozy w znalezieniu kwatery.

Czy ktos z Was moze mi podrzucic pomysl na kwatere blisko wyjscia na szlaki turystyczne. Chcialbym, aby na kwaterze byla lazienka z prysznicem (wlasna), a poza tym nie jestem specjalnie wybredny. Stolowac i tak bede sie w terenie, wiec nie jest to absolutnie wymagane. No chyba, ze fajny widok na Tatry - to zawsze mile widziane :)

dzieki

Yoora
08-08-2008, 17:39
Tatry Słowackie są na tyle duże, że z jednego miejsca ciężko jest wychodzić w różne ich regiony. Da się natomiast dojeżdżać ich "elektriczką", która jest wspaniała. Proponuję poszukać w Starym Smokowcu. Z tego miejsca da się dojechać wszędzie do punktu wyjścia zaplanowanego na dany dzień. Ewentualnie z plecakiem od schroniska do schroniska, ale ten wariant odradzam ze względu na krótki ( krótszy ) już dzień we wrześniu. Noclegi załatwisz sobie na miejscu, w zasadzie bez problemów. Decyzję podejmuj dopiero po oglądnięciu kwater.

Powodzenia. Już Ci zazdroszczę.

Pozdrawiam

<| MICHAŁ |>
08-08-2008, 19:02
dzieki za bardzo praktyczne rady :)
Ty mi zazdoscisz, a ja sie nie moge doczekac :)

aldus
13-08-2008, 22:31
Potwierdzam - Stary albo Nowy Smokowiec. Mogę Ci podrzucić namiar na kwaterę - ma to jednak sens gdybyś wybierał się w grupie czteroosobowej, jest to bowiem samodzielne mieszkanie z kuchnią, dwoma pokojami i łazienką. Widok na Tatry ze Smokowców jest imponujący: Sławkowski Szczyt, Gerlach, szczyt Łomnicy i parę innych. Gdyby interesowało Cię parę szczegółów dotyczących korzystania z elektriczki tak żeby niepotrzebnie nie przepłacać - pisz na PW.

Macro
13-08-2008, 23:49
Szczerze powiedziawszy gdziekolwiek nie wylądujesz na trasie kolejki to będzie ok. Czy będą to smokovce, czy łomnica czy którakolwiek inna miejscowość to różnica nie powinna być wielka. Tak jak nie znajdziesz żadnej kwatery przed wyjazdem, to spokojnie można pojechać w ciemno i np w smokovcu na dworcu autobusowym z pewnością znajdziesz kilku czekających z ofertami kwatery. No ale oczywiście nigdy nie wiesz na co się trafi :)

Czornyj
13-08-2008, 23:53
Szczerze powiedziawszy gdziekolwiek nie wylądujesz na trasie kolejki to będzie ok. Czy będą to smokovce, czy łomnica czy którakolwiek inna miejscowość to różnica nie powinna być wielka. Tak jak nie znajdziesz żadnej kwatery przed wyjazdem, to spokojnie można pojechać w ciemno i np w smokovcu na dworcu autobusowym z pewnością znajdziesz kilku czekających z ofertami kwatery. No ale oczywiście nigdy nie wiesz na co się trafi :)

Ja tam po prostu podjeżdżałem do domku i oglądałem pokoje przed podjęciem decyzji, mają tam tego od cholery. Choć najbardziej lubię zabawić w "Patrii", obok Strbskiego Plesa.

Macro
14-08-2008, 02:08
Ja tam po prostu podjeżdżałem do domku i oglądałem pokoje przed podjęciem decyzji, mają tam tego od cholery. Choć najbardziej lubię zabawić w "Patrii", obok Strbskiego Plesa.

True - jeśli ma się wystarczająco czasu to najlepsze wyjście.

<| MICHAŁ |>
14-08-2008, 11:38
Udalo sie wreszcie wybrac kwatere - Penzion Pleso (nie bardzo moge go zlokalizowac w przestrzeni). Podobniez gdzies na obrzezach Strbskiego Plesa. Zona sie uparla ze tam - to niech bedzie.... Dla mnie to bez roznicy.
Moze ktos wie, gdzie szukac tego pensjonatu - dla wzrokowcow - na webie (http://www.penzionpleso.sk/) i mapa miejscowosci (http://www.vysoketatry.com/mapy/osplesod/osplesod.html).....

Joa
14-08-2008, 13:14
akurat przypadkiem wiem :)
http://www.travelguide.sk/pol/hotel/penzion-pleso_51234_0_2.html
miłego urlopu :)

<| MICHAŁ |>
14-08-2008, 14:39
bardzo dziekuje!