PDA

Zobacz pełną wersję : Snadisk extreme III 1gb vs d50



Grzesp
26-05-2006, 09:26
czy bedzie działala z d50
może ktoś używa z d50
Nadziałem sie i kupiłem 2 gb ultra 2 i nie chodzi ;-( (mam na sprzedanie ;-) -tanio)

maxxx
26-05-2006, 10:03
A po ci aż Sandisk Extreme III? Aparat i to nie wykorzysta jej możliwości. No chyba, że zależy Ci na szybkim zgrywaniu zdjęć przez czytnik.

I jak jest w końcu z tymi kartami, D50 obsługuję w końcu karty 2GB czy nie? Bo w każdym poście inne informacje znajduję :?

Grzesp
26-05-2006, 10:18
Dzwoniłem do nIkona, gość jak automat dyktuje to co jest na stronie. Dodoam że jesm mocno nieaktualna. Twierdzi że aparat jest przystosowany do kart 2gb ale nie wie ktorych. Ja sprawdziłęm że ultra II nie obsługuje. A firmwaru nowego nie ma. Extreme mam za 200 zł czyli ok 50 drożej niz kingstone. Licze że może Nikon wypuści nowy soft i kiedys skozystam z jej szybkości.

sadki
26-05-2006, 11:51
Aparat i to nie wykorzysta jej możliwości.
Kupuje się D50 za 2000, żeby wykorzystać w pełni kartę za 200 czy odwrotnie? :)

Licze że może Nikon wypuści nowy soft i kiedys skozystam z jej szybkości.
Lepiej ją teraz sprzedaj, a kupisz jak/jeśli będzie aktualizacja softu. Wtedy będą dużo tańsze.
Pozatym próbowałeś formatować na różne sposoby?

ALF
26-05-2006, 12:05
wg instrukcji obsługuje tylko do 1GB firm snadisk, panasonic oraz toshiba (gwarantowane) co nie znaczy, że np lexar nie abla :P ale może mieć problemy i nie będziemy mogli mieć pretensji do nikona jak taką trafimy...
extreme III jest ciut szybsza z D50 niż ultra II, więc jeśli masz więcej kasy to wal po III, jeśli liczysz każdy grosz to zostań przy II...ewentualnie kup toshibę są jeszcze tańsze...

Jacek_Z
26-05-2006, 12:47
coś mi sie tu mocno nie zgadza.
nie chce mi sie wierzyć, że nie obsługuje 2 GB
co do tego, że winna jest szybka karta - generalnie nie, chyba, że jest walnięta, ale to nie ma znaczenia czy jest szybka, czy wolna jeśli jest zepsuta
w instrukcjach nikon podaje tylko karty przetestowane z danym modelem, a to absolutnie nie oznacza pełnej listy mozliwej do uzywania z tymi body !!!
w instrukcji do D70 (bez S) sa wymienione tylko wolne karty Lexara i sandiska (CF). A ja pracowałem na szybszych kartach.
W ogóle nie ma wymienionego do wspołpracy Kingstona, a przeciez sa to najpowszechniej uzywane karty

[ Dodano: Pią 26 Maj, 06 12:49 ]
w wątku w dziale Dslr ktos opisuje pracę z kartą 2 GB. czyli obsługuje.

sadki
26-05-2006, 13:02
Zaraz się odezwą amatorzy data banków, że lepiej kupić DB zamiast dużych kart :)

ALF
26-05-2006, 13:59
Jacek_Z, nikt nie pisze, że nie ablają 2GB, ale nikon w instrukcji ich nie poleca...kingstonów nie polacają bo z nimi bywa różnie...trafi się dobrą, będzie dobrze, ale czasem trafiają się buble i kicha...

Jacek_Z
26-05-2006, 14:23
W instrukcji napisno, że sprawdzono działanie karty i one są zalecane. Ale nic więcej. Nie należy się tym spisem przejmować zupełnie.
Wiem, że tu pytacie o D50, a ja mówie o CF do D70. Ale zobaczcie co za karty sa polecane do D70. Lexar 40X i zwykłe pierwsze sandiski, nawet nie ultra II. Prawie nikt tych kart nie używa, w uzyciu w tym body są praktycznie same niezalecane karty!

Producentów są dziesiątki, karty sa o róznej prędkości i różnej pojemności.
To daje w efekcie setki pozycji.
Nikon i inni nie bawią sie w testowanie wszystkiego, bo po co.

Na pewno nie jest tak, że w Nikonie sprawdzili, że np. Kingstony są be.
po prostu ich nie sprawdzano i dlatego nie opisano.
chyba przesadzacie. karta to jest zwykła kość, jak jest bez wad to bedzie działać.

ALF
26-05-2006, 14:53
karty kingstona to masówa z kiepską kontrolą jakości i pewnie dlatego nie są polecany przez nikona...ciekawe co poleca canon do swych puszek :D

Jacek_Z
26-05-2006, 14:59
ale sandiski tez sie trafiają wadliwe.
kingstony sa wiele popularniejsze, dlatego częsciej trafiają się uszkodzone.

to własnie kingston ma dużą część rynku pamięci do komputerów i pewnie połowa to czytających ma te kości pamięci w swoich kompach/laptopach.

zotornik
26-05-2006, 15:06
Podchodząc do tematu na spokojnie:
- nie będzie w instrukcji ani innych materiałach reklamowych z 2005 roku wymienionych kart, które pojawiły się na rynku w 2006
- nie będzie ExIII działała szybciej z D50 niż ExII, bo ogranicza ją szybkość transferu w aparacie (zyskujemy przy zgrywaniu z pomocą czytnika i to nie z każdego)
- nie każda karta 2 GB będzie działać w D50 (zapewne oprogramowanie korpusu sobie nie radzi lub nie rozpoznaje poprawnie karty- pozostaje tylko test bezpośrdeni
- ExIII 1 GB działa bez problemowo z D50 (u moich kolegów)

Odnoszę się cały czas do kart SD SanDisk i D50.
Sądzę, iż tak naprawdę nikt z nas nie posiada odpowiedniego urządzenia do pomiaru "szybkości" karty w aparacie. Jej działanie poza korpusem jest (jak dla mnie) bez znaczenia.
I pamiętajmy każdy egzemplarz karty, czy aparatu może mieć swoje ale...

ALF
26-05-2006, 15:08
ja tam mam twinmosy :lol:
sandiski się trafiają, a kingstony się walą...sam miałem trefnego...no i zobacz na ceny sandiski trzymają się dzielnie, kingstony lecą w dół najszybciej...

sadki
26-05-2006, 15:21
- nie będzie ExIII działała szybciej z D50 niż ExII, bo ogranicza ją szybkość transferu w aparacie (zyskujemy przy zgrywaniu z pomocą czytnika i to nie z każdego)
Ktoś już przytoczył wyniki testów (http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007-7905), dlaczego się na nich nie oprzeć?
Ludzie, ile razy jeszcze będzie o tym mowa?

krzysiek778
28-05-2006, 19:42
Jeśli masz oryginalną i sprawną kartę 1 GB SanDisk Extreme III SD to powinna śmigać bez problemu, testowali ją z D50 na www.dpreview.com :lol:
http://www.dpreview.com/reviews/nikond50/page11.asp
Ja mam podobny dylemat, z tym że z kartą Extreme ale 2 GB, mam ją, aktualnie czekam na D50-tkę i ciekawi mnie jak to będzie, SanDisk na stronach poleca do Nikona D50 Ultra II do 2 GB i Extreme III do 1 GB, ale nic nie piszę o Extreme III 2 GB, mają cholernie nieaktualną stronę :evil:
Pozdr.

kris_z
28-05-2006, 21:11
Witam wszystkich po raz pierwszy na forum.
Co do kart 2GB i D50 to kupilem wczoraj firmy pqi x133 (cena 50$) i wszystko gra, w seri aparat robi jakies 15 fotek, na sandisk 512 ultra II do zapelnienia karty.
A problem mialem ze zgraniem fotek na kompa (laptop hp + wew. czytnik) pomoglo dopiero wgranie nowych sterownikow do czytnika.

Nikoforumowicz
29-05-2006, 10:29
PIsałem juz o tym w watku na forum i powtórzę to tutaj. tez mam karte PQI (2GB) i działa bez zarzutu jesli chodzi o szybkość zapisu i odczytu. Jedyny problem pojawia się przy czytaniu bezposrednio z gniazda SD komputera - przy większej liczbie zdjęć (powyżej 1GB) pojawiają się problemy z odczytem. Nie ma ich przy zczytywaniu przez kabel USB po połączeniu kompa z aparatem. Być moze to wspomniana wyżej kwestia sterowniów czytnika.

kris_z
30-05-2006, 21:23
No i klapa, po trzech dniach moja karta pqi wyzionela ducha :x . nie chodzi w aparacie, w poket pc, nie mozna jej odczytac w laptopie, w czytniku drukarki i z karty PCMCIA.
Nie polecam kupywania jakichs wydumek, mam jeszcze 3 karty sandisk i wszystkio gra. Jutro jade oddac pqi i biore nastepnego sandisk'a

Nikoforumowicz
30-05-2006, 21:55
Przykro to słyszeć kris_z.
Moja chodzi już/dopiero 4 miesiące dość intensywnie i wszystko ok.
P.S> Nie martw się, jutro będzie lepiej. :)

kris_z
30-05-2006, 22:12
No ja mysle ze bedzie lepiej. Ta karta byla mi potrzebna do pocketa, chcialem szybka zeby nie czekac na zapis niewiadomo ile, a tu masz...... firma pqi jest w miare znana w USA, i taki numer mi robia, wiecej takiego g...... nie kupie.
SANDISC gora.........