PDA

Zobacz pełną wersję : Jakość RAW



swish
06-08-2008, 13:46
Czesc

Zaczynam odchodzic od JPG i przerzucilem sie na NEF. Nie wiem czy dobrze zrobilem ale wczesniej JPG podrasowywalem programem ACDSee for Pentax, zabawa histogramem itd. Teraz zabawa z RAW zaczela sie od programu Rawtherapee i jestem niemilo zaskoczony jakoscia, pomimo dluzszej zabawy i obrobki plikow w tym programie zdjecia przede wszystkim odbiegaja wyrazistoscia ostrascia i przejzystoscia od zamirzonego celu. Duzo wieksze efekty uzyskalem z obrobki JPG a to chyba dziwne.

Poradzcie cos, moze inny program po prostu, wczesniej mialem ViewNX i mialem wrazenie ze jak przegladalem nefy to tam byly one krystaliczne.

pozdrawiam Tomek

anchel
06-08-2008, 14:22
Każdy program inaczej wyciąga rawy. Spróbuj innych np. RawShooter.
I poczytaj w sieci na temat rożnego wywoływania rawów przez różne programy.

ADAM1
09-08-2008, 09:25
Każdy program inaczej wyciąga rawy. Spróbuj innych np. RawShooter.
I poczytaj w sieci na temat rożnego wywoływania rawów przez różne programy.

Jeśli ma próbować, to chyba powinien zacząć od trialowego CNXa, a później dopiero szukać dziwnych programów.