swish
06-08-2008, 13:46
Czesc
Zaczynam odchodzic od JPG i przerzucilem sie na NEF. Nie wiem czy dobrze zrobilem ale wczesniej JPG podrasowywalem programem ACDSee for Pentax, zabawa histogramem itd. Teraz zabawa z RAW zaczela sie od programu Rawtherapee i jestem niemilo zaskoczony jakoscia, pomimo dluzszej zabawy i obrobki plikow w tym programie zdjecia przede wszystkim odbiegaja wyrazistoscia ostrascia i przejzystoscia od zamirzonego celu. Duzo wieksze efekty uzyskalem z obrobki JPG a to chyba dziwne.
Poradzcie cos, moze inny program po prostu, wczesniej mialem ViewNX i mialem wrazenie ze jak przegladalem nefy to tam byly one krystaliczne.
pozdrawiam Tomek
Zaczynam odchodzic od JPG i przerzucilem sie na NEF. Nie wiem czy dobrze zrobilem ale wczesniej JPG podrasowywalem programem ACDSee for Pentax, zabawa histogramem itd. Teraz zabawa z RAW zaczela sie od programu Rawtherapee i jestem niemilo zaskoczony jakoscia, pomimo dluzszej zabawy i obrobki plikow w tym programie zdjecia przede wszystkim odbiegaja wyrazistoscia ostrascia i przejzystoscia od zamirzonego celu. Duzo wieksze efekty uzyskalem z obrobki JPG a to chyba dziwne.
Poradzcie cos, moze inny program po prostu, wczesniej mialem ViewNX i mialem wrazenie ze jak przegladalem nefy to tam byly one krystaliczne.
pozdrawiam Tomek