PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Terra Incognita - Edyta



Andy_O
25-05-2006, 01:13
Terra Incognita - to mój nowy projekt (i najważniejszy w tym roku).
Będą to fotografie z pogranicza glamour i aktu, fotografie, w których najważniejsza będzie twarz. Chciałbym pokazać piękno i tajemniczość kobiet przez pryzmat ich twarzy z aktem w tle. Wszystko zakończy sie wystawą w styczniu przyszłego roku.
Pierwsza sesja odbyła się w niedzielę.
Terra Incognita - Edyta (http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/Terra_Incognita_Edyta_1.jpg)

kwasik
25-05-2006, 09:30
zapowiada sie gruuubo :P 8)

vuki
25-05-2006, 10:12
piekana fotka
czekamy na wiecej

Czornyj
25-05-2006, 10:13
Stylizacja piękna, światełko perfetto, pomysł bardzo mi się podoba. Dwie rzeczy jednak nie dają mi w tym zdjęciu spokoju...

1) Horyzontalne ułożenie twarzy modelki cholernie ją wydłuża optycznie. To taka zabawna cecha naszego wzroku:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/głowa2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/głowa1.jpg)
(gdyby kto miał wątpliwości: to jest ten sam wycinek, tylko obrócony. To nie jest kwestia monitora, ani oszustwa, tylko naszej percepcji. Kto nie wierzy, niech zmierzy)

2) To oczywiście cholernie subiektywna sprawa i wogóle się moim gadaniem nie przejmuj, ale jeśli chodzi o czarne tło to mnie osobiście ono w tym kontekście nie pasuje. Zasadniczo klei z tytułem - "ziemia nieznana" - wprowadzając wrażenie obcości. Ale chyba wolałbym, by była tu pokazana bardziej "Matka Ziemia", a nie "Moja Macocha jest UFO" :lol:

To put it in other words, wolałbym tło w umbrze lub ewentualnie ziemistej zieleni...

meliszipak
25-05-2006, 10:37
Andy_O, ja się nie znam, uczę się i wogóle... fotka jest świetna

ale imo twarz nie jest równo oświetlona; w efekcie powstał sztuczny cień
na nosie, a dolna część twarzy jest nienaturalnie żółta.
Efekt ten występuję również na szyj ale nie jest tak rażący.

Mogę się mylić, ale konsekwencją wybielania jest zniekształcone białko prawego oka.
Według mnie wyglada trochę nienaturalnie.

Ta kobieta jest piękna, romantyczna i przyjazna i nijak nie wydaje się tajemnicza. :), co najwyżej senna.

wszystko co powyżej napisałem z zazdrości, ze nie potrafię (jeszcze) zrobić takiego pięknego zdjęcia. :D

Andy_O
25-05-2006, 10:39
jeśli chodzi o czarne tło to mnie osobiście ono w tym kontekście nie pasuje. Zasadniczo klei z tytułem - "ziemia nieznana" - wprowadzając wrażenie obcości. Ale chyba wolałbym, by była tu pokazana bardziej "Matka Ziemia", a nie "Moja Macocha jest UFO" :lol:

Dziękuję za uwagi. Obawiam się, że do czarnego tła na moich zdjęciach musicie przywyknąć :-) bo strasznie je polubiłem :-)

Acha - ona nie jest żółta, tylko złota. Całe pudełko złotego podkładu na to poszło.
Zgodnie z moją nową teorią wymyśloną w czasie długich miesiecy bez aparatu, zdjęcie jest bez ingerencji w światła/cienie, czyli nic nie wybielałem. Po porstu Ona ma takie oczy i takie było światło.
Chciałbym skupić się na wietrze we włosach, tajemniczych uśmiechach, grze niedopowiedzeń, a pomiar jasności białek oczu poozostawię komuś innemu.. Tak, chyba na tym wietrze i uśmiechu w "Terra Incognita" zależy mi najbardziej.
:-)

Czornyj
25-05-2006, 10:42
do czarnego tła na moich zdjęciach musicie przywyknąć :-) bo strasznie je polubiłem :-)

Nic nie szkodzi - istotnie ma ono swój urok :lol: Chyba szukam kwadratowych jaj...

volvo
25-05-2006, 11:04
super

alexkoz
25-05-2006, 12:16
fotografia mi się baaardzo podoba, szczególnie jestem pod wrażeniem światła. Technicznie jest wszystko jak być powinno, ale moim skromnym zdaniem modelka ma trochę za mocno przechyloną głowę już nawet poniżej linii poziomej, mam takie wrażenie że głowa jest przechylona nagranicy możliwości wygięcia szyi : lekko do tyłu i na bok (oczywiście to tylko wrażenie), co powoduje że osobno odczytuję jej głowę i osobno tułów. IMHO lepiej byłoby gdyby głowa była przechylona o trochę mniejszy kąt, ciało stanowiłoby pewną harmoniczną całość.
Oczywiście moja uwaga jest oceną totalnego amatora z małym dorobkiem, który nie jest w stanie na dzień dzisiejszy zrobić nawet podobnego zdjęcia.
Chylę czoła.

Al Bundy
25-05-2006, 12:58
Poza tym że fotka jest niezła a oczy modelki mnie zniewalają to jednak czepię się ostrości. Nie wiem czy to wina małej GO (a powinna tu być maksymalna moim zdaniem) czy szkła które po rogach ewidentnie nie ostrzy ( to ta druga hipoteza)...

Klimat jest naprawdę fajny.

alexkoz
25-05-2006, 13:08
Al mała GO jeszcze bardzie potęguje efekt o którym pisałem powyżej, masz rację.

Andy_O
25-05-2006, 13:08
Poza tym że fotka jest niezła a oczy modelki mnie zniewalają to jednak czepię się ostrości. Nie wiem czy to wina małej GO (a powinna tu być maksymalna moim zdaniem) czy szkła które po rogach ewidentnie nie ostrzy ( to ta druga hipoteza)...

Klimat jest naprawdę fajny.

Wydaje mi się, że GO w ciasnych portretach powinna obejmować tylko oczy.. tak przynajmniej robi to mój Guru a ja tylko nędznie naśladuję..
Szkło jest bardzo ostre ;-) ale obraz po rogach jest przyciemniony zgodnie z konwencją glamour :-) Uwaga ogladającego powinna być z każdego miejsca zdjęcia prowadzona jak po sznurku do oczu modelki.

Al Bundy
25-05-2006, 15:58
Andy_O, dla mnie to nie jest ciasny portret - oczami wyobraźni jadę w prawo :D. Rozumiem co na ten temat mają do powiedzenia Guru ale jak dla mnie powinno być ostro w całym kadrze bo to jedno z tych zdjęć kiedy chciało by się podziwiać coś więcej niż tylko oczy. Fakt że nie ma tła jeszcze tą potrzebę potęguje...

To tylko moje zdanie. Fota super.

jurgen
25-05-2006, 16:11
dobra ja pójde pod prąd hehe
nie gra mi zieleń ze złotą panią
pomysl fajny, ale terra dla mnie powinna byc bardziej naturalna, a ta nie jest

pozdrawiam

[ Dodano: Czw 25 Maj, 2006 ]
tylko prosze mi nie mówic, że chcę umazać modelke błotem

[ Dodano: Czw 25 Maj, 2006 ]
:D

Niedzwiedz
25-05-2006, 16:15
jest cos w spojzeniu i ten tajemniczy usmieszek tak dobrze to wymysliles :)

StruceL
25-05-2006, 21:56
Przede wszystkim podoba mi się złocisty kolor skóry modelki. Zdjęcie dopieszczone w każdym calu, zresztą jak każde.

Jacek_Z
26-05-2006, 00:31
nie zgodze sie z połowa komentarzy na temat tego zdjecia.
ta fotografia (w ogóle) to strasznie subiektywna dziedzina.

wygieta szyja? - przeciez ona prawie leży a nie stoi. to jest portret.
zielony ze złotym pasuje.
głębia ostrosci - tak powinno byc, tam gdzie ma byc jest ostro. włosy z tyłu sa ładnie nieostre.
cień? - swiatło ma kierunek. bez tego byłoby nijakie.

jedyne co bym podtrzymał w krytyce - czarne tło. tez je lubię. modelka powinna się odcinać od tła, ale nie koniecznie aż czarnego. jakieś inne, raczej ciemne. mozna by sie trzymac jak najmniej koloru i dac coś ciemno-brązowo-złotego, albo ciemnozielonego.
albo - udawać że to plener i dać niebo. A białe?
hm, chyba za duzo kombinuję.

zdjęcie super, kontynuuj.

FStyl
26-05-2006, 14:55
Sprawdziłem tło w PSie, zdecydowanie ciemnozielone zaimportowane z trawy, reszta nienaganna.

gmoszkow
26-05-2006, 16:37
Andy_O: draniu kiedy ja takie foty będę robił...

A niech Cie ...

Grzegorz

tarkin
26-05-2006, 20:42
Andy_O moze kiedys zbierzesz ekipe i nauczysz troszke swojego spojrzenia bo jest kapitalne czekam na nastepne

Andy_O
05-06-2006, 23:02
Dla tych, którzy nie lubią poziomych kadrów:


http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/Terra_Incognita_Edyta_3.jpg
źródło (http://i36.photobucket.com/albums/e12/Andy_O/Terra_Incognita_Edyta_3.jpg)

(to chyba bardziej portret niż akt więc wrzucam tu, ale wszystkich urażonych tematyką z góry przepraszam)