PDA

Zobacz pełną wersję : Bezprzewodowe sterowanie lampą [d70+SB800]



goblin
25-12-2004, 21:52
Mam kilka pytań, a temat dotyczy D70 i SB800:

1) Czy istnieje mozliwość wyzwalania lampy bezprzewodowo (jednej) ?

2) Czy lampa wbudowana może być lampą główną?

Czytam te instrukcje czytam, ale nie mogę rozpracować tego zagadnienia, może to z przejedzenia ! Leukocytoza po posiłkowa, czy co ?

Pozdro,

JaW
26-12-2004, 00:02
Mam kilka pytań, a temat dotyczy D70 i SB800:
1) Czy istnieje mozliwość wyzwalania lampy bezprzewodowo (jednej) ?
2) Czy lampa wbudowana może być lampą główną?
Czytam te instrukcje czytam, ale nie mogę rozpracować tego zagadnienia, może to z przejedzenia ! Leukocytoza po posiłkowa, czy co ?
Pozdro,
Było niedawno. Poczytaj uwaznie
Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.

goblin
26-12-2004, 09:45
Wielkie dzięki za link.
A swoją drogą to Nikon nie mógł tego bardziej już zagmatwać.

Mam Dynaxa 7 i tam wyzwalanie bezprzewodowe odbywa się w każdym trybie (a nie jak u Nikona w trybie A - chyba, że źle wyczytałem?!)
Wsadzasz lampę na sanki na korpusie aparatu przestawiasz na tryb WL zdaejmujesz lampe z sanek i już !!! A jak chcesz kolejna lampę , to ją przestawiasz w tryb WL i ustawiasz chanel na taki jak w tej pierwszej.
No i na koniec musisz podnieść lampkę na body. Działa to przezajebiście

Zachcialo mi się NIkona :roll:

JaW
26-12-2004, 12:56
Mam Dynaxa 7 i tam wyzwalanie bezprzewodowe odbywa się w każdym trybie (a nie jak u Nikona w trybie A - chyba, że źle wyczytałem?!)
Żle wyczytales :-)
Wiesz juz jak wyzwalac SB-800 za pomoca lampy wbudowanej - pobaw sie wiec, poeksperymentuj... To bardzo przyjemne, sam przez to niedawno przechodzilem. Nie wiem co uwazasz za zagmatwane, moim zdaniem to prosciej niz w D70 + SB-800 juz nie mozna. SaBina w tryb SU-4, wbudowana jako Commander TTL, masz pelna kontrole nad blyskiem - czegoz chciec wiecej?

Kaleid
26-12-2004, 13:23
(a nie jak u Nikona w trybie A - chyba, że źle wyczytałem?!)


Hehe a co to za dziwna teoria? Chyba cos zle wyczytales :) Wireless i-TTL dziala w kazdym trybie lacznie z M

goblin
26-12-2004, 13:28
Uwierz da się - w Dynaxie !! Na cała operację potrzebujesz max 1sek.

Kaleid
26-12-2004, 13:28
SaBina w tryb SU-4


Ależ nie!! Lampa na kanał 3 i grupa A. Su-4 to zwykla fotocela...uzywac dla lamp nie pracujacych w i-TTL

goblin
26-12-2004, 13:30
No to się chłopaki zdecydujcie bo zaraz zwarjuję :-(

JaW
26-12-2004, 13:32
Hihi - można na oba sposoby. Jeśli chcesz odpalać obie lampy, to wtedy SaBinka na SU-4 :-)

goblin
26-12-2004, 13:43
A co wtedy z pomiarem światła ?

JaW
26-12-2004, 14:30
A co wtedy z pomiarem światła ?
W linku, który podałem Ci na początku wszystko masz przecież wyjaśnione, nie czytałeś?



:idea: I ostatnia rzecz, która najbardziej może Cię zainteresować: otóż korzystając z jednej tylko SB-800 MOŻESZ JEDNOCZEŚNIE oświetlać plan lampą wbudowaną w aparat 8) - ale nie w trybie Commander - Remote.
Możliwości takiego wykorzystania obu lamp jest więcej, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać: najprostszą jest full manual oczywiście (w aparcie "zwykły", a w lampie via SU-4); ale i z iTTL'a po stronie aparatu da się skorzystać pod warunkiem skorzystania z FV-locka: ustaw lampę w SU-4 & manual, aparat w TTL, odpal FV-locka i... już: aparat zmierzy światło wysyłając przedbłysk pomiarowy, co odpali zdalną lampę - więc jej błysk zostanie uwzględniony w pomiarze światła.
Miłego błyskania -
-Wojtek J.K.
To naprawdę proste i świetnie działa :)

adik
26-12-2004, 14:39
WIdze ze powinien powstac oddzielny dzial...Lampy na tym forum.Strasznie obszerny temat sie robi...Albo FAQ porzadne:)

goblin
26-12-2004, 16:59
Wystarczyło by, by Nikon opisał to dokładnie w swojej instrukcji.

Kaleid
26-12-2004, 19:24
Toz przeciez jest opisane...mam Ci podac strone czy znajdziesz sam? :D Luuudzie...nie zalamujcie mnie :)

goblin
26-12-2004, 20:00
Będę wdzięczny

Kaleid
26-12-2004, 20:42
Na str 150 opisane są tryby lampy blyskowej (wbudowanej). Stronę dalej (151) masz opisane dzialanie trybu commander.

goblin
26-12-2004, 20:56
Jeśli twierdzisz, że to co tam napisali wyczerpuje temat to ja zjem porcję szpinaku !

Ale dzięki za wskazówki, bo ja trzy razy przeczytałem instrukcję od lampy ...

Pozdrawiam