PDA

Zobacz pełną wersję : synchronizacja z lampami D80!!!!



wuuju
04-08-2008, 19:47
Witam, czy zna ktos sposob na synchronizacje D80 z lampa przy krotszych czasach rzedu 1/500??Czy wogole da sie osiagnac takie czasy na tym body??Gdzies czytalem o zaklejaniach stykow ale to chyba ploty bo u mnie nie D70s??? :D

Jacek_Z
04-08-2008, 20:01
Lampy systemowe, jak np sb800, będą bez problemu synchronizowały, w trybie FP.
Zaklejanie styków nic nie pomoże, to nie hybryda.

IMTM
04-08-2008, 20:09
Ustawienia osobiste- Tryb Auto FP - ON i z SB800 błyska przy każdym czasie

wuuju
04-08-2008, 20:18
a sb600???

autograf
04-08-2008, 20:19
Też.

pszem
05-08-2008, 13:06
no wlasnie a czy jest szansa uzyc wbudowanej lampy jako blysku dopelniajacego przy czasie krotszym niz 1/60 sec??
jest to z deka irytujace. Podczas ost wypadu nad morze mialem nieststy ostre slonce wiec osoby fotografowane byly ciemne, normalne, chcialem ludzi dopalic delikatnie lampa wbudowana tak jak do tej pory robilem w d70 no i jaki rezultat? zdjecie pieknie przypalone z 2giego planu wyszla biala sciana fotka robiona w trybie "A" czy moze da sie to jakos ominac? Kniga zwana instrukcja rzecze ze blysku dopelniajacego mozna uzywac z sb600/800/900 no ale czy musze targac caly osprzet idac na krotki spacer?
pozdrawiam

Jacek_Z
05-08-2008, 13:18
jakie body, proszę pana?
Można robic do 1/200 albo do 1/250 spokojnie.

pszem
05-08-2008, 13:21
zapomnialem o najwazniejszym moje body to d80, zauwazylem ze jak mam tryb A, zmierze swiatlo i mam powiedzmy wartosc 1/1000 sec. na matowce, jak tylko otworze lampe pojawia sie czas 1/60

Jacek_Z
05-08-2008, 13:27
Jeśli się ma wymagania co do czasu to się nastawia czas, a nie preselekcję przysłony A czy tez P.
Polecam tryb M. Osiągalny czas to max 1/200, albo tryby FP.
W menu D80 masz ustawiony czas z lampą na 1/60 i dlatego tak daje. To domyślne ustawienie. W trybie M to nieistotne, body musi dać taki czas jaki ty chcesz.

pszem
05-08-2008, 13:34
@Jacek_Z (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=2637): dzieki za odpowiedz wiem jak dzialaja tryby P S A M po prostu mnie zastanowila ta zmiana czasu zaraz po otwarciu lampy nieststy uzywajac 50 mm lubie zjechac do f 2.8 lub nizej jesli uzyje innego trybu wtedy kiszka. Zostaje tylko manual jednak na niego nie zawsze jest czas podczas eskapad wakacyjnych :) towarzyszka zycia i wypadow nie ma na tyle cierpliwosci :>

TomaszR
05-08-2008, 23:35
wiem jak dzialaja tryby P S A M
Z lampą w TTLu M działa jakby inaczej... :)

W skrócie: iTTL w lampie + aparat na M(anualu) = nie zabiera wcale więcej czasu niż pstrykanie na preselekcji przysłony czy czasu.
A daje łatwą kontrolę nad równoważeniem światła zastanego i błyskowego.
Polecam, trochę popróbujesz na M z lampą i już nie wrócisz do A czy S...

pszem
12-08-2008, 14:05
dzieki za rade, bede musial sprobowac ale to pewnie dopiero podczas urlopu wlasciwego :)

slawczyk
12-08-2008, 14:26
Warto dodać, że tryb Auto FP jest dostępny tylko przy użyciu zewnętrznej lampy. Te posty czytają też początkujący.. :)

vasper31
14-08-2008, 14:18
No No Panowie... ale z tego co wiem to zapomnieliśmy dodać że w przypadku trybu FP lampy świecą połową mocy.. SB600 i SB800 też.. proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się myle ale jestem całkiem serio o tym przekonany... :P

Jacek_Z
14-08-2008, 16:50
.. w przypadku trybu FP lampy świecą połową mocy.. SB600 i SB800 też.. proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się myle ale jestem całkiem serio o tym przekonany... :P
precyzyjne to to stwierdzenie nie jest. Spada zasięg na którym można pracować, to tak, ale nie o połowę i nie zawsze równo. Inaczej procentowo jest słabiej na 1/500 i dajmy na to na 1/8000s. Czym krótszy czas tym gorzej.

Moc lampy nie jest zmniejszona, raczej jest ona marnotrawiona przez body. Migawka zasłania częściowo matrycę w trakcie błysku. Gdy czas jest dłuższy lub równy jak synchronizacyjny to cała matryca jest odsłonięta, nic błysku nie pada na lamelki. Taki układ jest wtedy wydajniejszy.