PDA

Zobacz pełną wersję : SIGMA....nareszcie



ovserwator
24-12-2004, 00:42
Właśnie dziś poczta dostarczyła mi lampkę SIGMA EF-500 DG SUPER NA ITTL
I jest na prawdę super. Wielu rzeczy jeszcze nie wiem.. Np. czy mogę wyzwalać lampę w trybie Wirless z lampy wbudowanej. Na razie udaje mi sę tylko jako standardowy Slave. Ale czy CLS działa w takiej konfiguracji? hm, nie wiem.
Ittl działa rewelacyjnie.

maroo
24-12-2004, 00:53
"FAJNY MASZ SPRZĘT, ALE LEPIEJ POKAŻ SWOJE ZDJĘCIA" :wink:
To znaczy pokaż zdjęcia z tą Sigmą.

ovserwator
24-12-2004, 00:57
Chetnie bym tak zrobił, ale niestety nie wiem jak fotkę tutaj wrzucić.

maroo
24-12-2004, 01:02
Musisz wrzucić ją jakikolwiek serwer w necie (choćby na darmowe konto w onecie czy wp).
Pisząc posta wciskasz przycisk "IMG" i wklejasz link do fotki.

chalzen
24-12-2004, 17:38
Np. czy mogę wyzwalać lampę w trybie Wirless z lampy wbudowanej.

Mnie się nie udało,choć trochę czasu zmarnowałem.Wygląda mi na to że trzeba mieć drugą taką Sigmę jako Master.Może coś przegapiłem.Jak by Ci się powiodło to napisz.
Cieszę się ,że się cieszysz-ja z tą "cholerą" jeszcze walczę.Może mi puszka fiksuje?
Raz jestem pełen podziwu,innym razem za okno bym wyrzucił.Mam wrażenie jakby i-TTL się "zacinał".Już pisałem kiedyś,że miałem taki przypadek,że nagle przestała mi doświetlać.Zdjęcia prawie czarne.Odpiałem,próbuję wbudowaną i to samo.Czyli to nie wina Sigmy była.Zresetowałem puszkę i wszystko zaczęło działać pięknie.Teraz znów się powtórzyło i reset niby pomógł.ale muszę dawać korektę +0,7 na lampie lub w puszcze żeby było "jak kiedyś" Ki czort to może być. Może ktoś coś wie?

Ryan
25-12-2004, 16:32
Niestety nie mam zewn. lampy więc nie bawiłem się wyzwalaniem, ale może ponizsze opisy będą pomocne... Fajnie jakby się dało wyzwolić Sigmę bo też o niej poważnie myślę...

Na stronie Nikona jest opis jak to ustawić, pewnie w instrukcji też :
strona Nikona (http://tinyurl.com/3j9nn)

Może pomocne będzie zdanie:
Important - When using the built in flash of D70 in commander mode, the remote Speedlights must be used in Group A and Channel 3 or they will not be triggered.

Pozdrawiam i jednocześnie składam wszystkim forumowiczom spóźnione życzenia zdrowych i spokojnych Świąt!!!

chalzen
25-12-2004, 20:54
Niestety nie mam zewn. lampy więc nie bawiłem się wyzwalaniem, ale może ponizsze opisy będą pomocne... Fajnie jakby się dało wyzwolić Sigmę bo też o niej poważnie myślę...[quote]

Pewnie się da-ja niezbyt przyłożyłem sie do tego sposobu wyzwalania i stąd moje pochopne sądy.Te wiadomości z Twojego linka znam,ale dotyczą one lamp klasy SB.Z Sigmą trzeba trochę inaczej.Mnie udało sie wyzwolić ją,ale z synchronizacją było nie tak.Poddalem się zbyt wcześnie,bo akurat było mi takie wyzwalanie zbyteczne.Potrzeba matką wynalzków
:) Jak mnie przyciśnie to wrócę do tematu,ale coś mi się wydaje,że się nie da.Mogę być w błędzie-nie przeczę.

[ Dodano: Sob Gru 25, 2004 7:56 pm ]
Ja się zabiję-znowu znacznik zrobił mi kawał-świąteczny być może,ale jednak