Zobacz pełną wersję : wyostrzanie NEFów w celu odbitkowania
Witam!
NEFy wywołuję w ACR. W zakładce Detail można zdjęcie wyostrzyć (Sharpening). Co radzicie - używać wyostrzania w ACR czy robić to w PSie? Czy w ogóle jest sens wyostrzać NEFa do odbitek?
kosmoski
02-08-2008, 21:57
To zależy czy puszczasz fote w labie czy na drukarce :)
Wyostrzać trzeba, moim zdaniem tylko w PS, tym bardziej, że trzeba je robić na samym końcu. Jak do labu - trzeba zrobić próbę, np. Ten sam plik w trzech stopniach wyostrzenia.
kosmoski
02-08-2008, 22:44
Wyostrzać trzeba, moim zdaniem tylko w PS, tym bardziej, że trzeba je robić na samym końcu. Jak do labu - trzeba zrobić próbę, np. Ten sam plik w trzech stopniach wyostrzenia.
Zgadzam się, w moim D200 Optymize Image > Custom > Image Sharpening daje na maxa. W szopie wyostrzam raz zwykłym filtrem i w labie wychodzi git.
Zgadzam się, w moim D200 Optymize Image > Custom > Image Sharpening daje na maxa. W szopie wyostrzam raz zwykłym filtrem i w labie wychodzi git.
Czy ta opcja wyostrza tylko JPG czy również i format NEF?
robilem maly tescik:
- robie w rawach, wyostrzam potem wszystkie foto w NX 2, ale wybranie wyostrzenia na puszce nie ma zadnego wplywu na efekt koncowy wiec po prostu jesli raw to w puszce wszystko na zero...
robilem maly tescik:
- robie w rawach, wyostrzam potem wszystkie foto w NX 2, ale wybranie wyostrzenia na puszce nie ma zadnego wplywu na efekt koncowy wiec po prostu jesli raw to w puszce wszystko na zero...
mam pytanie gdzie w NX 2 wyostrza się zdjęcia?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.