PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Pentax



tomecki
23-05-2006, 21:40
Pentax K100D + stabilizacja za 700$ co o tym myślicie, IMHO wygląda bardzo interesująco:
http://www.dpreview.com/news/0605/06052205pentaxk100d.asp
http://fotopolis.pl/index.php?n=4349
Czy już Nikon ma się zacząć bać o D50?

rabijki
23-05-2006, 22:16
gdyby kazdy producent tak szybko sikal ze strachu w gacie tylko dlatego ze ktos inny cos nowego wymyslil to swiat aparatow dawno by zatonal.
to tak samo jak z gadka o przesiadkach miedzysystemowych bo ktos zobaczyl aparat innej marki.
po prostu podejmuje sie decyzje o systemie raz i koniec
tak wiec bac sie nie musi ani nikon ani canon ani pentax, olympus czy co tam jeszcze. jak ktos latami buduje system to sie nie przesiada z byle powodu
olo

Jacek_Z
23-05-2006, 22:57
gdyby wypuścił 10 MP to rozumiem, ale teraz wprowadzac aparat który ma 6 MP?
marketingowo nie wiem jak chcą go promować poza AS.
każdy kompakt ma więcej. czułość tez od 200 ISO.
mają tylko (aż) jeden argument - AS z szkłami nawet manualnymi.

szymony
23-05-2006, 23:00
Tyle tylko że system buduje co najmniej świadomy ambitny fotoamator. A Ci są chyba na wymarciu. Zawodowcy raczej nie budują systemu na bazie amatorskich puszek, no chyba że w pomroczności jasnej. Natomiast nadziani onaniści sprzętowi zmieniają puszki jak rękawiczki, bo "nie ma jak szpan - rewelacja"

Jacek_Z
23-05-2006, 23:34
dlatego nie rozumiem jak i kogo oni chca do tego body przekonać.
na naszym forum jest jeden fan pentaxa, ale taka "ogromna" ilośc potencjalnych nabywców to za mało by osiągnąc rynkowy sukces

meliszipak
23-05-2006, 23:40
nic specjalnego i odkrywczego w tym aparaciku nie ma . :(

Spinner
24-05-2006, 01:37
Heh... :P Ma byc tani wiec 6mpix, zapewnie stabilizacje nawet z manualami i pewnie takze M42 :P Podlaczam sobie swoja 135/2,5 i "mam" 200/2,5 stabilizowane - malo??:-P Oczywiscie powloki SMC i klasa manualnej optyki Pentax nic Wam pewnie nie mowia...;-P

Pzdr
Spinner

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 12:39 am ]
Nie wspomne o innych stabilizowanych szklach - i to za 150zl:-P A jak pomysle o 50/1,4 ze stabilizacja to..;-P

BTW - looknijcie: http://www.pentaxtech.com/Press/pressfiles.html

Pzdr
Spinner

Jacek_Z
24-05-2006, 01:47
Spinner wiedziałem, że będziesz zachwycony, to ciebie miałem na mysli.
nie zdziwiłbym sie gdybyś sie przesiadł, bo to będzie takie D70 ze stabilizacją.
ale ty masz szkła, a inni?
gdyby koniecznie chcieli stabilizacji to wszyscy pracowaliby na Konica-Minolta D7 czy D5 które oferują to samo co pentax ale wiele wczesniej.

Michu
24-05-2006, 08:39
Z drugiej strony, jeżeli to będzie naprawdę tania puszka (cena 700 baksów za body z kitem na starcie) to może skusić. W dodatku gdy potencjalny użytkownik zobaczy w jakich cenach można zdobyć obiektywy na Allegro czy e-beyu. Właśnie w ten sposób można zbudować sobie tanim kosztem system.
A z tego co pamiętam, to 10 Mpixlowy odpowiednik D200 ma pojawić się jesienią i to chyba też z SR.

Niedzwiedz
24-05-2006, 09:21
ten 10 mpx moze byc ciekawy i moze bedzie mial matryce sonego co to ja do d200 wpakowali :D i stabilizacje hehe :)

meliszipak
24-05-2006, 09:30
Nie mówię, że nie jest fajny. Mnie w dslr Pentaxa, drażni wielkość puszki.

K100D to chyba bardziej ta półka co D50.

Też z niecierpliwością czekam na model profi .
Niewiele było widać, ale zapowiada się ciekawie.

Michu
24-05-2006, 10:00
To wszystko to kit. Bardziej interesujący jest ich średni format. Wraz z premierą owej 10 MP puchy ma pojawić sięteż cyfrowa wersja 645. Matryca 18 MP niby niewiele, ale za to ma to mieć cenę 24.000 zł. Czyli kwotowo mniej więcej poziom Canon EOS 1Ds Mark II. Będzie to więc najtańszy MF na rynku.
Jeżeli te wszystkie pogłoski się potwierdzą - może być w tym roku ciekawie...

Spinner
24-05-2006, 11:09
Heh - to jest model tani ale ma o wiele lepszy wizjer i budowe od D50... Korpus jest maly ale b. ladnie wyprofilowany ma uchwyt... Obsluga czegos co znacie jako "AF-S" :wink: takze jest... no i stabilizacja z manualami mnie bardzo zaskoczyli :lol: Yeeees:-)

Szkielek na bagnet K jest na rynku mnostwo a pewnie spora czesc z Was wie, ze powloki SMC w szklach firmy Pentax sa jedne z najlepszych na swiecie (mowi sie, ze dorownuje im tylko *T Zeissa)... Napewno sa lepsze niz w posiadanych przeze mnie Nikkory a mialem ich kilkanascie pewnie...

10mpix na jesien bedzie naprawde ciekawy - stabilizacja i AF-S, do tego kity 16-50/2,8 i 50-135/2,8, jakies wroble cwierkaja tez o uszczelnieniu... :wink:

A 645D to juz odlocik - mialem okazje pobawic sie aparatem Pentax 645N na III Polish Pentax Day w Lebie w ubiegly weekend... Powalil mnie - autentycznie - swoim wykonaniem, wizjerem, mobilnoscia - w sumie niewiele ciezszy od takiego F5 a klatka wieksza o 2,7 raza :twisted: :lol: Taka cyfra to bedzie malina :wink:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 10:11 am ]

Spinner wiedziałem, że będziesz zachwycony, to ciebie miałem na mysli.
nie zdziwiłbym sie gdybyś sie przesiadł, bo to będzie takie D70 ze stabilizacją.
ale ty masz szkła, a inni?
gdyby koniecznie chcieli stabilizacji to wszyscy pracowaliby na Konica-Minolta D7 czy D5 które oferują to samo co pentax ale wiele wczesniej.

Heh :wink: Owszem - ale Konika Konika ale co tam za szkla podlaczysz?? Manuali nie lyka i nie stabilizuje z nimi, M42 tyz pewnie nie, kitowe szkielka jak "kupa" a APO drogie i rzadkie... Ale sam korpus D7D jest fajowy - to trzeba przyznac-)

[ Dodano: Sro Maj 24, 2006 10:18 am ]

Z drugiej strony, jeżeli to będzie naprawdę tania puszka (cena 700 baksów za body z kitem na starcie) to może skusić. W dodatku gdy potencjalny użytkownik zobaczy w jakich cenach można zdobyć obiektywy na Allegro czy e-beyu. Właśnie w ten sposób można zbudować sobie tanim kosztem system.
A z tego co pamiętam, to 10 Mpixlowy odpowiednik D200 ma pojawić się jesienią i to chyba też z SR.

Ok, to jest wlasnie to - jest sporo fanow manualnych, klasycznych lustrzanek na bagnet K a nawet M42 (blekitnej krwi Takumary SMC itp :wink: ) - teraz do swoich cacek dostaja powoli DSLR z porzadnymi wizjerami i stabilizacja... Dobrze marketingowo naswietlone moze byc naprawde super sprawa... :)

Pzdr
Spinner

szymony
24-05-2006, 19:05
Heh - to jest model tani ale ma o wiele lepszy wizjer i budowe od D50... Korpus jest maly ale b. ladnie wyprofilowany ma uchwyt... Obsluga czegos co znacie jako "AF-S" :wink: takze jest... no i stabilizacja z manualami mnie bardzo zaskoczyli :lol: Yeeees:-)

Szkielek na bagnet K jest na rynku mnostwo a pewnie spora czesc z Was wie, ze powloki SMC w szklach firmy Pentax sa jedne z najlepszych na swiecie (mowi sie, ze dorownuje im tylko *T Zeissa)... Napewno sa lepsze niz w posiadanych przeze mnie Nikkory a mialem ich kilkanascie pewnie...

To wszystko jest prawda. Jednak mnóstwo szkieł nie powstało wczoraj. Body drzewiej pentak też nie miał najgorszych, jednak popularności oszałamiającej nie zrobił, tym bardziej w naszym kraju. Dlaczego miało by być tak teraz, tym bardziej że część potencjalnych userów obawia się zniknięcia marki (szkoda by było), podobnie jak było z KM (tyż szkoda).
Dobrze że jest to body, bo coś się dzieje, jest jakaś alternatywa, a potentaci nie mogą dać se na wstrzymanie :wink:

tomecki
24-05-2006, 21:04
......do tego kity 16-50/2,8 i 50-135/2,8

Spinner gdzie mogę poczytać o tych szkiełkach?

Spinner
24-05-2006, 21:11
drzewiej pentak też nie miał najgorszych, jednak popularności oszałamiającej nie zrobił, tym bardziej w naszym kraju. Dlaczego miało by być tak teraz

A kto tak mowi, ze tak ma byc :?: :) Wazne, ze dla nas, fanow tej zasluzonej i sympatycznej marki, dalej robia fajne rzeczy... Sek w tym, ze mimo masy fajnych rozwiazan nie umieli sie nigdy "chwalic marketingowo" a w Polsce to juz wogole tragedia - idziesz do marketu, sklepu, FJ itp a tam Canon, Konika i Nikon :D

Ja osobiscie lubie byc ciut inny - wlasnie z Pentaksem na szyji... Nie sztuka kupic 20D czy D200 plus 3 szkla... Bo testy, bo wszyscy itp... Owczy ped... :?: :wink:

Zreszta tak to juz jest jak sie cos lubi... i zyczmy dobrze Pentaksowi - porzadna konkurencja to jest to :lol:

Pzdr
Spinner

szymony
24-05-2006, 21:19
drzewiej pentak też nie miał najgorszych, jednak popularności oszałamiającej nie zrobił, tym bardziej w naszym kraju. Dlaczego miało by być tak teraz

A kto tak mowi, ze tak ma byc :?: :)

Ostatnie zdanie w pierwszym poscie tego watku :wink:


Ja osobiscie lubie byc ciut inny - wlasnie z Pentaksem na szyji... Nie sztuka kupic 20D czy D200 plus 3 szkla... Bo testy, bo wszyscy itp... Owczy ped... :?: :wink:

Wiesz ja tak samo mówiłem, jak w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, kupowałem swego pierwszego nikona. I popatrz co to się porobiło no :mrgreen:

Jacek_Z
24-05-2006, 21:23
Jeśli tak, to w podobnej sytuacji - za czasów analoga był Olympus.
Pentax miał LX, a Olympus OM4 Ti. Oba body świetne, miały wszystko co zawodowcowi trzeba. Po co wymysloną te cyfre?
Wracając do Olympusa optykę też mieli świetną - co najmniej równą pentaxowskiej, jak nie lepszą.
szkoda, że w czasach cyfry kombinują inaczej - po swojemu. te 4/3 nie bardzo sie przyjmuje. nie wiem czy teraz tego nie załują.

tomecki
25-05-2006, 08:50
...te 4/3 nie bardzo sie przyjmuje. nie wiem czy teraz tego nie załują.

Jacek_Z napisz swoje stwierdzenie (swoją tezę) na forum olka to pewnie Cię zlinczują :mrgreen:

szymony
25-05-2006, 10:13
...te 4/3 nie bardzo sie przyjmuje. nie wiem czy teraz tego nie załują.

Jacek_Z napisz swoje stwierdzenie (swoją tezę) na forum olka to pewnie Cię zlinczują :mrgreen:

Ponieważ u nich 4/3 się przyjęło :mrgreen:

wyrwiflak
25-05-2006, 20:14
Spinner, Konika łyka (z pierscionkiem) i stabilizuje M42 bardzo przyjemnie i bez bekania ;)

na poziomie D50 to bym widzial niestabilizowaną wersje Pentaxa czyli K110, a juz za 2 tygodnie zobaczymy co pokaże Sony :)

Spinner
26-05-2006, 01:34
A skad wie jaka jest aktualnie ogniskowa :?: :D No tak - ino takich manuali jak u Pentaksa to nie popodpinasz... :mrgreen:

BTW - pierwsze ofcjalne sampelki: http://www.digital.pentax.co.jp/ja/35mm/k100d/ex.html

Pzdr
Spinner

wyrwiflak
27-05-2006, 00:17
Spinner, ano nie wie jaka jest ogniskowa i zdaje sie ze przyjmuje 50mm. Prawda jest taka ze dane o ogniskowej potrzebne sa do optymalizacji pracy AS, bez nich tez dziala i to calkiem skutecznie. Co do manuali Pentaxa - oczywiscie :)

slasz
27-05-2006, 10:18
Pentax jak to Pentax, ale ten DA 21 mm F3.2 AL Limited!!! Pierwszy raz pożałowałem, że nie mam Pentaxa. Dlaczego firma, któa ma mniejsze dochody niż Nikon potrafi wypuścić takie cudeńko???

Smurf
27-05-2006, 16:47
Pentax jak to Pentax, ale ten DA 21 mm F3.2 AL Limited!!! Pierwszy raz pożałowałem, że nie mam Pentaxa. Dlaczego firma, któa ma mniejsze dochody niż Nikon potrafi wypuścić takie cudeńko???
No nie wiem czy Samsung ma mniejsze dochody od Nikona. :lol:

Spinner
27-05-2006, 17:08
No wlasnie - w Pentaksie w manualach wpisujesz ogniskowa w menu i gra :P A co do Limitedow - sa trzy w analogu (cudenka - podsylalem link do nich: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=711) i sa/beda trzy do cyfry (jeszcze 70/2,4 - wszystkie "nalesniki"): http://manufactura.home.pl/p-pl/viewtopic.php?t=132

Tomecki: http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=3981

Pzdr
Spinner

slasz
27-05-2006, 17:49
Pentax jak to Pentax, ale ten DA 21 mm F3.2 AL Limited!!! Pierwszy raz pożałowałem, że nie mam Pentaxa. Dlaczego firma, któa ma mniejsze dochody niż Nikon potrafi wypuścić takie cudeńko???
No nie wiem czy Samsung ma mniejsze dochody od Nikona. :lol:

Aha, to myślisz, że jak Samsung kupił Pentaxa, to pierwsze co zrobił wypuścił takie obiektywy??? Szybko chłopaki pracują, pozazdrościć. :lol:

Smurf
27-05-2006, 22:57
Pentax jak to Pentax, ale ten DA 21 mm F3.2 AL Limited!!! Pierwszy raz pożałowałem, że nie mam Pentaxa. Dlaczego firma, któa ma mniejsze dochody niż Nikon potrafi wypuścić takie cudeńko???
No nie wiem czy Samsung ma mniejsze dochody od Nikona. :lol:

Aha, to myślisz, że jak Samsung kupił Pentaxa, to pierwsze co zrobił wypuścił takie obiektywy??? Szybko chłopaki pracują, pozazdrościć. :lol:
Nie, ale pozwala Pentaxowi to robić (i daje na to pieniążki) :lol:

slasz
27-05-2006, 23:33
Pentax jak to Pentax, ale ten DA 21 mm F3.2 AL Limited!!! Pierwszy raz pożałowałem, że nie mam Pentaxa. Dlaczego firma, któa ma mniejsze dochody niż Nikon potrafi wypuścić takie cudeńko???
No nie wiem czy Samsung ma mniejsze dochody od Nikona. :lol:

Aha, to myślisz, że jak Samsung kupił Pentaxa, to pierwsze co zrobił wypuścił takie obiektywy??? Szybko chłopaki pracują, pozazdrościć. :lol:
Nie, ale pozwala Pentaxowi to robić (i daje na to pieniążki) :lol:

Podążając Twoją logiką to alfa Sonego wywali takie obiektywy, że Zeiss z Pentaxem ze wstydu spłoną, bo Sony jest pewnie bogatsze od Samsunga i Zeissa :lol:
Daj sobie spokój, wiesz o co mi chodziło w pierwszej wypowiedzi, a próbujesz mnie wciągać w gadki zaśmiecające temat, miej szacunek dla tych, którzy to muszą czytać ;)

Smurf
28-05-2006, 01:12
Pentax jak to Pentax, ale ten DA 21 mm F3.2 AL Limited!!! Pierwszy raz pożałowałem, że nie mam Pentaxa. Dlaczego firma, któa ma mniejsze dochody niż Nikon potrafi wypuścić takie cudeńko???
No nie wiem czy Samsung ma mniejsze dochody od Nikona. :lol:

Aha, to myślisz, że jak Samsung kupił Pentaxa, to pierwsze co zrobił wypuścił takie obiektywy??? Szybko chłopaki pracują, pozazdrościć. :lol:
Nie, ale pozwala Pentaxowi to robić (i daje na to pieniążki) :lol:

Podążając Twoją logiką to alfa Sonego wywali takie obiektywy, że Zeiss z Pentaxem ze wstydu spłoną, bo Sony jest pewnie bogatsze od Samsunga i Zeissa :lol:
Daj sobie spokój, wiesz o co mi chodziło w pierwszej wypowiedzi, a próbujesz mnie wciągać w gadki zaśmiecające temat, miej szacunek dla tych, którzy to muszą czytać ;)
Nie wiem skąd takie wnioski - przeczytaj co sam napisaleś na poczatku - ja odpowiedzialem Ci
Dlaczego firma, któa ma mniejsze dochody niż Nikon potrafi wypuścić takie cudeńko???
A tak na marginesie - alfa firmy Sony będzie produkowana przez Minoltę, a tej szacownej firmie kilka obiektywow sie udalo - wiec kto wie?

Poza tym to Ty uskuteczniasz
gadki zaśmiecające temat wyciągając coraz to nowe dziwne wnioski.
Aha - Zeiss ma zdecydowanie niższe dochody niż Nikon - jak im sie udaje robić tak dobrą optykę? :lol:

Spinner
28-05-2006, 02:49
[quote="slasz"]
Zeiss z Pentaxem ze wstydu spłoną, bo Sony jest pewnie bogatsze od Samsunga i Zeissa :lol:
[quote]

No radze sprawdzic... :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

Pzdr
Spinner

Michu
28-05-2006, 08:36
Sorry - ale skąd tak idiotyczny pomysł, że Samsung kupił Pentaksa? Z sympatii do tego systemu śledzę wydarzenia również o owym systemie i jak do tej pory NIGDZIE z takim stwierdzeniem się nie spotkałem.
Poza tym nie sądzę, by tradycyjna, Japońska firma sprzedała się Koreańczykom.

Vadim
28-05-2006, 10:17
Maras

To nie idiotyczny pomysł, tylko prawa rynku. Tradycyjna japońska firma sprzeda się nawet chińczykom, bo będzie miała g... do gadania jak jej akcje zostaną wykupione.

Spiner, to teraz MZS w wersji cyfrowej??? Też bym chciał...

Pozdrawiam

biszkoptwielki
28-05-2006, 10:24
TEz nie wiem skad ten pomysl z samsungiem i przejeciem pentaxa ? To ze samsung wypuscil blizniaczy model nie znaczy ze kupil firme? O ile sie dobrze orientuje to nie bylo oficjalnego oswiadcenia o tym.

Smurf
28-05-2006, 10:41
TEz nie wiem skad ten pomysl z samsungiem i przejeciem pentaxa ? To ze samsung wypuscil blizniaczy model nie znaczy ze kupil firme? O ile sie dobrze orientuje to nie bylo oficjalnego oswiadcenia o tym.
I wcale nie musi być - przecież są jeszcze fani Pentax'a, a który z nich kupi Samsunga. :lol:
Kupno pakietu kontrolnego akcji danej firmy nie zawsze odbywa sie w swietle jupiterów, bardzo często dokonuje sie tego przez firmy zależne, a powody sa bardzo różne.

cypherdid
28-05-2006, 11:05
fajny ten pentax...mam duużo szkła do systemu więc ja sie skusze...w końcu od pentaxa zaczynałem..ech ta sentymentalność :)

slasz
28-05-2006, 11:50
Smurf,
może mnie nie zrozumiałeś, więc wytłumaczę o co mi chodziło, by nie wdawać się w niekończące się spory. W mojej pierwszej wypowiedzi chciałem zwrócić uwagę na to, że firma, taka jak Nikon, która pretenduje do giganta fotograficznego powinna z większą troską dbać o jej wizerunek i częściej zaskakiwać nas jakimiś "smaczkami" w postaci np. takich obiektywów, jakie udało się zrobić Pentaxowi. I nic do rzeczy nie ma, że Pentaxa wykupił Samsung, bo nawet jeżeli tak jest, to stało się to tak niedawno, że fakt ten nie miał znaczenia. Pomijam fakt, że firmy są dzielone wewnętrznie i to, że możemy kupić drukarki, telewizory czy odkurzacze Samsung, to nie znaczy, że wszystkie pieniążki Samsunga są wkładane do jednego worka i hojnie obdarowywany jest np. dział fotograficzny. Oni muszą sami na siebie zarobić i tyle, pod jedną marką oczywiście. Myślę, że Nikon ma większe możliwości, by wypuścić przynajmniej taki sam obiektyw jak Pentax, więc pytanie dlaczego tego nie robi? Hm, marketing, pewnie znów ten cholerny marketing...
EOT

Smurf
28-05-2006, 11:57
Smurf,
Myślę, że Nikon ma większe możliwości, by wypuścić przynajmniej taki sam obiektyw jak Pentax, więc pytanie dlaczego tego nie robi? Hm, marketing, pewnie znów ten cholerny marketing...
EOT
A mnie sie wydaje, że biznes - Nikon znacznie wiecej zarabia np. na plastiku 70-300G niz mógłby zarobic na takich perełkach, a prawdziwych entuzjastów "dawnego" solidnego Nikona ma gdzieś. Zwróć uwagę, że Nikon mial wiele znakomitych czy bardzo dobrych obiektywów, ktore później zastapil znacznie słabszymi.
Firma Nikon, do niedawna stosunkowo konserwatywna, dostosowala sie do wyscigu zaproponowanego przez Canona - dużo bajerów, tanio, ale plastikowo.

zielin
28-05-2006, 12:47
eh czemu on nie wyszedł jak kupowałem lustro...

tomecki
28-05-2006, 13:01
eh czemu on nie wyszedł jak kupowałem lustro...
zawsze możesz zmienić :wink:

Spinner, dzięki.

Spinner
28-05-2006, 13:30
eh czemu on nie wyszedł jak kupowałem lustro...
zawsze możesz zmienić :wink:

Spinner, dzięki.


No ja tak zrobilem :mrgreen: "Niestety" to system i ludzie, ktorzy zapadaja w pamiec... :oops: BTW - mialem w reku wczoraj D50 w Macro... Porownalem ze swiezo posiadanym w pamieci K100D... :lol: NIE MA porownania, w niczym, przykro mi Panowie - takie sa fakty :mrgreen:

Tomecki, na zdrowie, ladnie to sie zapowiada, co :?: :wink:

Pzdr
Spinner

meliszipak
28-05-2006, 14:38
Spinner, a dużo mniejszy jest gabarytowo, czy może podobny?

Spinner
28-05-2006, 15:55
IMHO bardzo podobne ale wg mnie lepiej trzyma sie Pentaksa - kwestia wyprofilowania uchwytu chyba... Natomiast wszystko wskazuje na to, ze 10mpix na jesien bedzie duze, z gripem, moze uszczelnione, z SR i kompatybilnoscia... No i wizjer "jak ta lala" :wink:

Pzdr
Spinner

Władca Pixeli
28-05-2006, 17:51
TEz nie wiem skad ten pomysl z samsungiem i przejeciem pentaxa ? To ze samsung wypuscil blizniaczy model nie znaczy ze kupil firme? O ile sie dobrze orientuje to nie bylo oficjalnego oswiadcenia o tym.
I wcale nie musi być - przecież są jeszcze fani Pentax'a, a który z nich kupi Samsunga. :lol:
Kupno pakietu kontrolnego akcji danej firmy nie zawsze odbywa sie w swietle jupiterów, bardzo często dokonuje sie tego przez firmy zależne, a powody sa bardzo różne.

http://www.dpreview.com/news/0510/05101201samsung_pentaxdslrs.asp
Oficjalnie podpisano umowę o współpracy

Smurf
28-05-2006, 18:11
"Współpraca" - to brzmi niezbyt ciekawie - w ubr. umowę o współpracy podpisały firmy Sony i Konica-Minolta. Jak się ta współpraca zakończyła - wszyscy wiemy. :mrgreen:

Spinner
28-05-2006, 18:58
A moze Minolcie wlasnie to na zdrowie wyjdzie :?: Wlasciwie to ludziom "z bagnetu Minolty" :mrgreen: Zastrzyk kaski, technologia - Sony mocne jest... No ale to juz OT... :lol:

Pzdr
Spinner

szymony
28-05-2006, 19:10
A moze Minolcie wlasnie to na zdrowie wyjdzie :?: Wlasciwie to ludziom "z bagnetu Minolty" :mrgreen: Zastrzyk kaski, technologia - Sony mocne jest...
Na CB toczyła się "spiskowa" dyskusja na temat sony. Co niektórzy twierdzą i próbowali to udowodnić że sony umoczyło już sporo razy, a ewentualna klapa PS3 może nieźle zatrząść tym mololchem. Pożywiom uwidmim :wink:

tomecki
28-05-2006, 21:48
Tomecki, na zdrowie, ladnie to sie zapowiada, co :?: :wink:


nawet bardzo, tylko zawsze w tego typu nowościach, we łbie mam jedno pytanie czemu tak drogo :wink: