PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia za ślub jako drugi fotograf



Floyd Rose
31-07-2008, 18:40
Witam, szukam doświadczonego fotografa ślubnego który przyjął by drugą osobe (wspólnik) na ceremonie ślubną w ramach wymiany zdjęcia za ślub (Głowny fotograf robi zdjęcia mlodej parce a drugi bliskiemu otoczeniu i od czasu do czasu mlodej parce).
Sprzęt jaki posiadan to lustrzanka cyfrowa firmy Nikon, obiektyw firmy Tamron (28-75 f2.8), lampa sb800.
Najlepiej Kraków i okolice, Bochnia i okolice, Nowy Sącz i okolice, Łeba i okolice (Slupsk,Wejherowo,Gdynia,Sopot,Gdańsk).
Zdjęć ślubnych nigdy nie robiłem ale popełniłem maly reportaż z parady równości jaka miała miejsce w Warszawie i jakby co to moge podesłać kilka na wgląd.
Za udostępnienie przestrzeni w kościele będe bardzo wdzięczny.
Prosze pisać na: d76@gazeta.pl

sote
31-07-2008, 19:14
tu masz podobny watek ;) http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=64586

Widze ze jestes nowy na tym forum - tym bardziej powinienes przeszukac archiwum ;p

Floyd Rose
26-08-2008, 15:05
Witam ponownie.Na początku wrzesnia będe w Krakowie, może jakiś Krakowianin lub ktos kto będzie robił zdjęcia w Krakowie zabierze mnie ze sobą na ślub.Obiecuje że będe stal z boku i nie bede wchodzil w kadr (nie jestem początkującum fotografem i nie podniecaja mnie cyfrowe wodotryski).

Franeq
28-08-2008, 23:22
Pogadaj z Adamem Trzcionka, z tego co słyszałem szuka pomocnika z Krakowa na sezon 2009

giziol
29-08-2008, 01:12
Ale mysle Ze Adam byle kogo na pomocnika nie wezmie, tzreba go tez zaskoczyc swoim warsztatem ;)

Niedzwiedz
29-08-2008, 01:27
nie latwo kolego bedzie ci zdobyc doswiadczenie w ten sposob w trojmiescie masz silna grupe REDWEDIGN moze sproboj tam , ale podobnie jak u slawnego Adama T poki warsztatu nie zaprezentujesz to marne twe szanse , ja foce glownie wawa i tez bez twoich umiejetnosci niewziol bym cie do pomocy chba ze na kierowce pod warunkiem ze przyjedziesz swoim autrem ;)

elanek
29-08-2008, 08:54
i tez bez twoich umiejetnosci niewziol bym cie do pomocy chba ze na kierowce pod warunkiem ze przyjedziesz swoim autrem ;)

Po to jest asystent - trzymać blendę, zmieniać karty, obiektywy, baterie, wozić..., a jak chce to podpatrywać. Potem może focić trochę z boku.


Floyd Rose:
20 września focę w Krakowie, ale tylko będziesz mógł z daleka popatrzeć, dwóch fotografów będzie. Nie jestem mistrzem świata, ale poobserwować pracę 2 fotografów możesz - w sensie zachowania w kościele, poruszania się podczas mszy itp. To bardzo ważne, żeby Cię nic na takiej uroczystości zaskoczyło, np. przed komunią jest hasło: "podajcie sobie znak pokoju" - młodzi podają sobie ręce albo czasem wstają i idą do rodziców - wtedy możesz coś ładnego ustrzelić - początkujący zawsze taki moment przesypia bo po wkładaniu obrączek emocje i stres mu opadają.

Trudno Ci będzie tak gdzieś wejść na przebój - rzucasz ogłoszenie, bierze Cię dobry fotograf, uczysz sie szybko i najkrótszymi ścieżkami. W każdym razie życzę powodzenia.

Floyd Rose
31-08-2008, 19:23
Elanek dzięki za zaproszenie jak będe w okolicach 20 września w Krakowie to chetnie podpatrze.
Asystenetm byłem ale w studio u M.Straszewskiego "Snap studio" na burakowskiej, teraz tam już nie ma zadnego studio bo czynsz podbili.Chodziłem tam w ramach praktyk szkolnych, bo jestem absolwentem szkoły policealnej w Warszawie "Fotospokojna".Do Adama Trzcionki napisałem ale nie odpisal, nawet nie wiem czy chciał by sie ze mna spotkać, pokazal bym mu reportaż jaki zrobiłem w 2005 roku w Warszawie (parada równości), taki podgląd umiejetności czy bym sie nadawał czy też nie.
Byłem na stronie REDWEDIGN, fajna grupa przyjaciół, wątpie w to że któras z tych osób weźmie obcą osobę z zewnątrz nawet w ramach praktyk (ale można sprubować).
Teraz to już nie chodzi nawet o doswiadczonego fotografa slubnego (ale najlepiej uczyc sie jednak od najlepszych), moze nawet być fotograf ktory zaczyna przgode wogóle z fotografią (w dobie cyfry jest takich osób coraz więcej) a juz robi zdjecia na ślubach, ma dojście.Chetnie bym sie przyłączyl do takiej osoby.Albo do fotografa amatora który będzie pstrykał zdjęcia swoim znajomym, bo ci nie zaprosili profesjonalisty (też jest takich dosyć wielu), byłby na pewno bardziej spokojny podczas focenia, bo wiedział by że jest jeszcze druga osoba.Ja byłbym zadowolony że mnie zaprosił, że wreszcie mam troche ujęc ze ślubu, on byłby zadowolony z tego że nie był tak spiety bo wiedział że jest druga osoba i miał jakies zabezpieczenie, oraz z dodatkowych ujęc z innej perspektywy.

elanek
01-09-2008, 08:32
Teraz to już nie chodzi nawet o doswiadczonego fotografa slubnego

Właśnie, chodzi o poligon, żeby zobaczyć jak to wygląda w praktyce

Łopal
02-09-2008, 10:59
Przesadzacie, Tawarisi. DLa chcącego nic trudnego. Co szkodzi wziąć klienta nawet na trzeciego. Poprosić go nie wiem, o robienie fotek gościom w samym końcu kościoła, albo coś. To od Waszej wyobraźni zalezy, a ręce do pracy zawsze można wykorzystać.

Zuzus
02-09-2008, 22:57
elanek czyzbysmy focili ten sam slub? :mrgreen: 20 wrzesnia w Krakowie, z dwoma fotografami :):)

Floyd Rose
07-09-2008, 23:58
Ostatnio przypadkiem trafiłem na ślub, nie miałem szerokiego pola do popisu, bo byłem tam joko przypadkowy turysta, który miał akurat przy sobie aparat i w dodatku manuala (zamiast skupić na kadrze cały czas bawiłem sie z przesłoną i odpowiednim czasem).
Zdjęcia robione byly na filmie analogowym, a te które umieszczam, to reprodukcje (nie skaner-odbitka tylko kompakt cyfrowy-odbitka), dlatego są słabej jakości, sa malo ostre (oczywiście negatyw i orginalne odbitki są w miare ostre).
1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images50.fotosik.pl/8/0a3a6da9bcccbcd8.jpg)

Floyd Rose
15-09-2008, 21:04
Ooo a gdzie reszta?.
Niestety 20 wrzesnia w Krakowie mnie nie bedzie, szkoda bo bym sobie coś malego ustrzelił.