PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Sigma/Quantaray to ta sama firma?



elanek
30-07-2008, 11:39
Znajomy chce sprowadzić sobie to szkiełko:
http://www.ritzcamera.com/product/251666137.htm?bct=t13079503%3Bcilenses-for-digital-cameras%3Bcislr-lens%3Bcilenses-for-canon

Mam pytania:
Czy to ta sama firma sprzedająca produkt w USA pod inną nazwą?
Czy to szkiełko jest identyczne z 18-200 OS Sigma?
Czy ktoś wie, czy polski dysytrybutor honoruje gwarancję na takie szkiełko?

wrrum
30-07-2008, 13:46
Ta sama. Sigma sprzedawała swoje produkty w USA pod nazwą Quantaray.
Dlaczego? Nie wiem. Podobnie jak nie wiem dlaczego teraz na rynku są i Quantaraye i Sigmy. Nie mogłem się nawet dopatrzeć rozdziału na klasę sprzętu.
Tylko marketing Sigmy to wie...

124miko
30-07-2008, 14:00
Nie jestem pewien, ale chyba Adorama kupuje od różnych producentów branży foto ich wyroby i oferuje pod tą marką w korzystniejszych cenach.

pebees
30-07-2008, 14:05
W necie znalazłem tyle (oryginalny wątek: http://www.pentax.osw.pl/forum/watek.asp?id=18988), wkleję tekst z kopii google, bo coś nie chce mi się ten oryginalny wyświetlić:


Dla scislosci: Quantaray to marka amerykanskiego domu handlowego Ritz Camera (analogicznie do Revue - Quelle, czy Porst - Photo Porst). Kto dokladnie robi dla nich te szkla jest tajemnica - tym niemniej z porównania parametrów, ksztaltów, itd., wychodzi, ze to w wiekszosci Sigma (co nie znaczy w 100%). Problem polega na tym, ze obiektywy Quantaray sa tansze od Sigmy. Pytanie zatem na czym Sigma oszczedza, ze oplaca im sie sprzedawac te same szkla po duzo nizszych cenach (i jeszcze Ritz sie przy tym wyzywi?)? Plotki glosza cos o innych powlokach... Ale to tylko plotki.

SzM 3/11/2005, 16:42

Quantaray to faktycznie marka na rynek amerykanski. Obiektywy robi Sigma a lampy Sunpak. Osobiscie nie polecam, przynajmniej jesli chodzi o lampy. Mialam taka, po roku wysiadla a problem polega na tym, ze sprzet na rynek amerykanski zawiera inne czesci niz ten na rynek europejski, w zwiazku z czym w zadnym serwisie nie mogli mi tego naprawic. Przypuszczam, ze z obiektywami moze byc podobny klopot.

KM 3/10/2005, 20:31

A tu z grup dyskusyjnych, z dawnych czasów (2000 rok)

Here's the word on Quantaray. The only shop around here that sells Canon AF stuff is a Ritz store, so I have gotten to know it quite well, plus I gaduated from high school with their general manager.
Nearly all Quantaray lenses are relabeled Sigma lenses. In fact, all AF lenses from Quantaray are Sigmas. There are some MF lenses made by.... Kalimar, like the big 800-1200 T-mount f9.??. There are a couple made by Cosina, also.

Władca Pixeli
30-07-2008, 19:25
Ale po co kupować w Ritz Quantaray kiedy w B&H Sigma jest taniej?
http://www.bhphotovideo.com/c/product/485229-REG/Sigma_888_306_18_200mm_f_3_5_6_3_DC_OS.html

elanek
31-07-2008, 11:12
Ale po co kupować w Ritz Quantaray kiedy w B&H Sigma jest taniej?
http://www.bhphotovideo.com/c/product/485229-REG/Sigma_888_306_18_200mm_f_3_5_6_3_DC_OS.html

Z tego co wiem to chodzi o odbiór osobisty - koleś nie jest w NY, tylko gdzieś w Connecticut, choć do końca tego nie rozumiem...

qooba
31-07-2008, 12:09
Kiedyś miałem tokinę 19-35 firmowaną przez quantaray. Od "prawdziwej" tokiny różniła się jedynie napisem :) Jak widać cytowany Amerykanin nie ma racji mówiąc, że wszystkie szkła AF firmowane przez quantaray to sigmy

pebees
31-07-2008, 12:16
Jak widać cytowany Amerykanin nie ma racji mówiąc, że wszystkie szkła AF firmowane przez quantaray to sigmy
Cytowany Amerykanin napisał 'Nearly all... ()' .. :)

qooba
31-07-2008, 14:09
Cytowany Amerykanin napisał 'Nearly all... ()' .. :)
" In fact, all AF lenses from Quantaray are Sigmas."
to chyba brzmi jednoznacznie ;)

Macro
31-07-2008, 14:25
Cytowany Amerykanin napisał to w 2000-ym roku

qooba
31-07-2008, 16:12
moja tokina miała na oko 10-15 lat :)

puch24
01-08-2008, 16:46
Quantaray to marka handlowa Ritz Camera. W czasie gdy byłem za wielką wodą, wszystkie obiektywy Quantaray to były Sigmy - ale to było wiele lat temu. Trwała wtedy dyskusja na grupach dyskusyjnych czy jakość tych obiektywów jest taka sama, i podobno jeden z amerykańskich miesięczników fotograficznych przeprowadził test porównawczy kilku modeli pod różnymi nazwami - i - podobno, bo nie czytałem tego testu - obiektywy Quantaray wypadły gorzej niż "oryginalne" Sigmy - ale powtarzam tu tylko co sam zasłyszałem czy przeczytałem, i nie mogę tego potwierdzić. Możliwe, że to plotka.
Jednocześnie Ritz sprzedawał pod marką Quantaray lampy błyskowe, chyba różnych chińskich producentów, bo nie stwierdziłem podobieństwa do żadnej bardziej znanej marki.

Później jednak widywałem obiektywy Quantaray identyczne z Tokiną, Tamronem... być może także Cosina/Soligor/Vivitar - chyba zaopatrywali się u różnych producentów.

plusfoto
04-08-2008, 15:47
Z tym to chyba tak jak z każdym innym sprzętem w USA dawniej u nas był nikon F80 a tam N80 i.t.p i żaden serwis europejski nie chciał ich serwisować dla przykładu teraz chociaż to przykład z europy i z branży samochodowej ale na kontynencie jeżdzą ople a w GB voksale. Ponadto za napis się płaci.

ALF
06-08-2008, 13:38
ponieważ to jest marka "marketowa", to jak wszystko w marketach jest tańsza, a tańsza, bo użyto inne elementy lub inne materiały, a co za tym idzie spada jakość lub trwałość - darował bym sobie, zwłaszcza, że są inne szkła w niezłej cenie :)