PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupic Cokina???



Buculus
22-05-2006, 15:14
Witam,

przymierzam sie do zakupu filtrow systemu Cokina (chyba typ P bedzie najbardziej uniwersalny). Mam do was pytanie - gdzie mozna je dostac w rozsadnej cenie? Na allegro jest masa alternatywnych producentow. Nie wiem jak z jakoscia. Podobno hitech (chyba tak sie pisze) robi rowniez dobre filtry.

Przeczytalem kompedia Alfa na temat tego systemu, przewertowalem 100 stron ksiazeczki Cokina na temat jego systemu i jestem zdecydowany. Nie wiem tylko gdzie sie udac :(

Bardzo prosze o wskazowki gdzie mozna kupic oryginaly lub dobrej jakosci zamienniki. Interesuje mnie holder, pierscienie na 52 i 62mm i na poczatek szara polowka.

Patrzylem troszke po sklepach w necie ale nie wiem, czy oferowane przez nich 'podrobki' sa warte grzechu :wink:

Pozdrawiam
Buculus

darsedz
22-05-2006, 15:31
www.raysfoto.pl .... filtry hitech, do tego holder cokina i pierscionki

Buculus
22-05-2006, 15:40
Dzieki za link :) Patrzylem na ich oferte. Maja filtry Hitech ale nie znalazlem u nich holderow Cokina i pierscionkow. Czekam na maila z cennikiem :( Moze na stronie brakuje informacji :)

Pozdrawiam
Buculus

darsedz
22-05-2006, 15:49
maja holdery i pierscionki ...

Valdek_Tychy
22-05-2006, 17:35
Ja zakupiłem kilka dni temu na allegro od gościa o loginie fot-to ma pełen wybór pierścieni,holdery i filtry wszystko jest produkcji chińskiej.Może nie jest to jakość oryginałów ale i nie ta cena np. pierścienie po 25 zł. holder 26 a filtry połówkowe po 50 zł. jest jeszcze jeden sprzedawca nie przypominam sobie loginu ale ten ma wszystko o kilka złociszy drożej.Generalnie to co kupiłem nie jest złe zrobiłem trochę próbnych zdjęć i wydaje mi się,że przy odrobinie wprawy w posługiwaniu sie tymi filtrami efekty będą jak należy.

Buculus
22-05-2006, 18:43
Przejzalem cenniki Raysfoto i chyba jeszcze poszukam :wink: Valdek_Tychy - dzieki za informacje. Ceny Tiffena sa... powiedzmy malo konkurencyjne. Boje sie tylko troche jakosci tych tanich filtrow z allegro. Holder chyba wezme jakis porzadny (raysfoto ma aluminiowe). Z tymi filtrami to jeszcze musze sie zastanowic :)

Dzieki za odzew :)

Pozdrawiam
Buculus

HYPER
22-05-2006, 18:50
szukaj oryginalnych filtrow i akcesoriow Cokina na allegro. bardzo czesto pojawiaja sie i mozna kupic w dobrych cenach. omijaj przy okazji tandetna chinszczyzne.

Buculus
22-05-2006, 19:58
HYPER - zabiles mi cwieka :wink: Ech, zycie to nie je bajka - to je bitwa :mrgreen: Cos czuje, ze z tym systemem to nie bedzie takie hop - siup :(

Pozdrawiam
Buculus

Markysz
23-05-2006, 20:12
a ja tez kupiłem te o których mówi Valdek_Tychy, i jestem zadowolony...kupiłem pierscien holder i filtr szary połókowy i wszytsko jest ok. Moze nie tak dobre jak oryginał-chociaz niewiem-ale za taką cene to jest naprawde dobrze