PDA

Zobacz pełną wersję : 360 stopni virtual tour



BrylantS
22-05-2006, 05:20
Pilnie potrzebuje informacji na temat zrobienia zdjec i odpowiedniego sklejenia zdjec z wykorzystaniem do 360 stopni virtual tour...wykorzystywane czesto na stronach agencji nieruchomosci lub hoteli. Jakie programy sa najlatwiejsze ?? Czy sklejac zdjecia czy wykorzystac nakladke na obiektyw 360 stopni ? Ktos moze ma doswiadczenie w takich zdjeciach....Prosze o pomoc....jakie obiektywy sa najodpowiedniejsze do takich zdjec..? Moze ktos widzial jakis tutorial jak to robic......Chetnie zaplace Za wyczerpujace informacje jak zrobic 360 virtual tour ze zdjec. Kontakt czarny5@op.pl

Antonina
24-05-2006, 09:50
Możesz taką panoramę zrobić w Photoshopie zaraz napiszę jak, najpierw musisz zaopatrzyć się w stabilny statyw najlepiej z głowicą kulową aparat ustawić w tryb manualny ustawić wszystkie parametry pośrodku to znaczy między najjaśniejszą a najciemniejszą częścią twoich zdjęć teraz taka mała podpowiedz nie korzystaj szerokokątnych obiektywów, ponieważ będą problemy z połączeniem.Teraz dobrze by było wszystkie zdjęcia dopasować kolorystycznie i pod względem jasności zapisujesz sobie wszystkie zdjęcia, które dopasowałeś a następnie znowu otwierasz je w Photoshopie wchodzisz w FILE > AUTOMATE > PHOTOMERGE zaznaczasz plik, w którym są twoje zdjęcia i klikasz OK. następnie program próbuje je połączyć w niektórych przypadkach musisz to zrobić ręcznie chwytasz za zdjęcia i przesuwasz tak, aby pasowały (Łączysz je oczywiście na tym dolnym panelu) to tak z grubsza ten przepis dotyczy Photoshopa CS2, jeśli nie masz z tej strony możesz ściągnąć 30 dniową wersję PL http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1047&t=12
Pozdrawiam

JK
24-05-2006, 10:19
Antonina, tylko chyba ta głowica kulowa to nie jest najlepszy pomysł. Panoramy zazwyczaj robi się obracając body wokół osi pionowej, a położenie względem pozostałych osi (pochylenia body) pozostaje niezmienione. Z głowicą kulową będzie to raczej trudno wykonalne, ale próbować można.

Antonina
24-05-2006, 10:21
Antonina, tylko chyba ta głowica kulowa to nie jest najlepszy pomysł. Panoramy zazwyczaj robi się obracając body wokół osi pionowej, a położenie względem pozostałych osi (pochylenia body) pozostaje niezmienione. Z głowicą kulową będzie to raczej trudno wykonalne, ale próbować można.

No tak miałam na myśli głowicę która obraca się o 360 stopni
:wink:

stig
24-05-2006, 11:47
Antonina, tylko chyba ta głowica kulowa to nie jest najlepszy pomysł. Panoramy zazwyczaj robi się obracając body wokół osi pionowej, a położenie względem pozostałych osi (pochylenia body) pozostaje niezmienione. Z głowicą kulową będzie to raczej trudno wykonalne, ale próbować można.

No tak miałam na myśli głowicę która obraca się o 360 stopni
:wink:

Przeciez kulowa tez obraca sie o 360 stopni.
Jackowi chodzilo o glowice, ktora ma mozliwosc obracania w jednej osi z jednoczesnym blokowaniem pozostalych.

rabijki
24-05-2006, 13:15
takie zabawy robi sie tak:
glowica kaidan lub manfrotto dla qtvr - koszt samej glowicy okolo 1500zl brutto ( cwiczylem bez glowicy i jest to do d...)
programy:
realviz stitcher - taki se w obsludze ale dobre rezultaty
QuickTime vr authoring stidio firmy apple - nie ma sobie rownych
mozna w nim zrobic hot spoty i cala wycieczke
tanie programy maja tak malo punktow pomiarowych ze wychodza bledy na parkietach, firankach, tapetach i innych powtarzalnych wzorach. zawsze i tak konieczny jest finalny retusz w ps.
obroty przy fotografowaniu wyznacza sie dla kazdego obiektywu oddzielnie.
koniecznie jest tez wyznaczenie nodal pointa - musisz znac centrum optyczne obiektywu i miejsce usytuowania blony czy matrycy.
dodatkowo poziomiczka - nie mowie o tej na statywie - dodatkowa
wbrew temu co sie twierdzi ze najlepsze sa szkla w okolicach 50mm to nie jest tak. najlepiej 24mm lub mniej.

przykladowa prezentacje z wykorzystaniem tej techniki mozesz sciagnac z mojej strony:
www.pressphoto.neostrada.pl
wejdz do dzialu download
w dziale multimedia znajdziesz panorame wykonana w czasie proby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
wszystko okolo 18-15mm szkla

wiecej ew na priv

powodzenia
olo

Lolas
24-05-2006, 13:46
rabijki, nie zawsze trzeba kupowac glowice za 1500zl. Co wiecej nie zawsze musi to byc glowica z oddzielnymi zaciskami dla kazdej osi obrotu. Ja mam glowice z jednym pokretlem blokujacym, ale delikatne poluzowanie powoduje uwolnienie glowicy tylko w osi pionowej (panoramowanie).

Zrobilem np. taka panoramke 360st.:
http://www.lolas.pl/zdjecia/200505_hiszpania/jezioro/panorama-la-vinuela.mov
(uprzedzajac krytyczne uwagi: artefakty na niebie sa wynikiem bledu w programie kompresujacym panorame do formatu mov)

Jesli nie masz bardzo wysokich wymagan, mozna poradzic sobie bez specjalnego, dedykowanego sprzetu.

rabijki
24-05-2006, 13:55
no ale przeciez ja to wlasnie pisze:
jesli nie masz wysokich wymagan to tak - mozna nawet zwyklym statywem na sile.
podany opis jest dla tych ktorzy nie chca kompromisow.

wasyl1965
25-08-2008, 17:02
glowica kaidan lub manfrotto dla qtvr - koszt samej glowicy okolo 1500zl brutto ( cwiczylem bez glowicy i jest to do d...)
powodzenia
olo

eee tam da cię kupić 5 razy taniej ja kupiłem za 300 PLN :)

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68235

hoyecky
21-10-2008, 13:30
eee tam da cię kupić 5 razy taniej ja kupiłem za 300 PLN :)

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=68235



a ja mogę kupić już za 230 zł ;)
i pasuje nawet do zwykłęgo statywu.

Głowica Vizyer - http://www.allegro.pl/item464420589_panoramy_3d_glowica_panoramiczna_viz yer.html

rabijki
21-10-2008, 14:18
a kup nawet zespawane w stodole, przeciez nie bronie. napisalem tylko czego uzywam i tyle.
olo

manfred
22-10-2008, 07:56
hoyecky a mógłbyś mi doradzić gdzie można kupić głowicę do niezwykłego statywu?

pd
22-10-2008, 08:32
a ja zapytam o zdjęcia 360" z możliwością prezentacji góra - dół (na zasadzie sfery tak jak to jest w Google Maps 360 Streetside Views)... sklejenie zdjęcia do 360" to żaden problem, a jak obracać je również w górę i dół?

rabijki
22-10-2008, 09:45
normalnie
robisz pano jak do 180
pozniej przeczylasz 45 st w gore i w dol a na koncu robisz gore. najtrudniejszy jest dol bo stoi statyw i trudno polaczyc bo na zdjeciu zwykle jest balagan. czesto wklada sie tam logo.

jedyne co stwarza problem to oprogramowanie
musi miec funkcje multirow

pozdro
olo

pd
22-10-2008, 09:46
musi miec funkcje multirow
znasz taki?

rabijki
22-10-2008, 09:50
stitcher
jak pogrzebiez w archiwach computer arts angielskiego to w numerze 99/08.04 byl pelny stitcher 3.1 na maca i pc. warto poszukac bo to jest soft za 500usd.

olo

pd
22-10-2008, 09:56
znalazłem plugin do ACDSee http://www.soft32.com/download_13653.html trial ;)
warto spróbować ;)
dzięki

rabijki
22-10-2008, 09:57
sprawdz tez pt gui jest trial w necie

Damianus
22-10-2008, 22:31
Trochę się bawię w takie panoramy i uważam że najlepszy statyw (najlepsza relacja ceny do efektów) to Nodal Ninja
http://www.nodalninja.com/
Nie można tego dostać z Polsce ale łatwo ściąga się ze Stanów .Bardzo dobrze wykonany statyw dający wiele możliwości precyzyjnego wykonania zdjęć .Do tego stabilny statyw i głowica najlepiej Manfroto.

Programów jest od diabła trzeba tylko trochę poczytać i poszukać w necie .Zapraszam na stronkę :
www.zdjecia3d.com

hoyecky
04-06-2009, 13:29
hoyecky a mógłbyś mi doradzić gdzie można kupić głowicę do niezwykłego statywu?

troszkę mnie tu nie było :)
zatem piszesz, że masz nie zwykły statyw. potrzeba więcej szczegółów np. czy statyw ten ma już głowicę obrotową, czy jest "surowy" - od razu ma śrubę 3/4 cala na inne głowice, czy też inne nowsze lub dziwne konfiguracje, których można się spodziewać, bo technologie cały czas się zmieniają.

A głowicę do panoram pewnie już kupiłeś. Możesz się pochwalić jaką?

pozdrawiam

cammal
06-06-2009, 01:32
ja swoja glowice kupilem za jakies 300zl od polskiego producenta. slabo wykonana, ale dziala.
programy: ptgui do laczenia zdjec, potem pano2vr do tworzenia panoramy

zapraszam: