PDA

Zobacz pełną wersję : System 4/3 Olympusa...



StruceL
22-12-2004, 01:07
No właśnie, chciałem poznać opinie szanownych kolegów i koleżanek na temat Systemu E Olympusa i jego flagowego modelu E-1.
W najnowszym FOTO jest ten system opisany i powiem szczerze, że zainteresował mnie.
Z tego co się zorientowałem aparat E-1 robi świetnej jakości zdjęcia i używa go wielu profesjonalistów.

Co myślicie na temat tego aparatu i systemu 4/3.

PS. E-1 można teraz kupić za 4999 pln z obiekt. 14-54 mm f/2.8-3.5 i gigową pamiątką. :shock:

Anonymous
22-12-2004, 01:31
Cena E-1 którą podałeś faktycznie wywołuje poważne myślenice wśród osób, które zamierzają wejść w dSLR (czyli np u mnie).

Trochę martwi jedynie nieco ograniczony wybór obiektywów (na dodatek niezbyt tanich). Ale to pewnie kwestia czasu (chyba że idea 4/3 padnie).

Pawel Pawlak
22-12-2004, 01:37
Ten system ma sporo zalet. Ale jeszcze nie ma jednej podstawowej ! Nie jest tak naprawdę powszechnym standardem. Jeśli chciłabym kupić coś 4/3 to poczekałbym jeszcze parę miesięcy, może roczek i zobaczył czy inni producennci rzeczywiści dołączą do Olak.

pozdrawiam

Krzysiek29
22-12-2004, 14:43
Dla osób nie posiadających balastu szkieł jakiejś firmy bez znaczenia jest czy kupi format 4/3 czy APS-C czy cokolwiek zostanie jeszcze wymyślone. Liczy się przede wszystkim maximum jakości dla danych potrzeb i stosunek ceny do jakości.
Do kompa można podłączyć i zgrać zdięcia każdego cyfraka.

Pawel Pawlak
22-12-2004, 16:59
W zasadzie masz rację, ale jak do tej pory rynek obiektywów jest niezbyt pokaźny. Jeśli standard się przyjmie to w krótkim czasie może to być rewelacyjny system. Body, obiektywy i akcesoria różnych producentów od wyboru do koloru a wszystko ze sobą zgodne. Ale jeśli się nie przyjmie to może to być ślepa uliczka...
Czas pokazał że wiele bardzo fajnych "wynalazków" mimo wspaniałych walorów urzytkowych i przystępnej ceny skończyło marnie.