Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Fastpack 350 vs. SlingShot 300



szwagir
27-07-2008, 10:41
Jaka jest różnica między tymi plecakami? Z tego co sie orientuję to FastPack ma kieszen do laptopa i tym się chyba rózni od Slingshota. Ma ktoś je może? Podstawiowe pytanie, który z nich jest bardziej pojemny?

Pozdrawiam

mini21
27-07-2008, 17:00
Fastpack jest zykłym plecakiem na oba ramiona, a slingshot na jedno tzn. Mi się fastpack dużo bardziej podoba

autograf
27-07-2008, 17:12
Kwestia gustu Mini21. Ja miałem SS100, teraz mam SS300. I jestem zadowolony. Choć chyba w ogóle to przesiądę się na torbę.
Ja w swoim SS300 pomieszczę: D80 z podpiętym gripem i 18-200VR. SB-600, dysk przenośny, T12-24, 50mm1.8, dwie ładowarki, filtry, osłony przeciwsłoneczne i jeszcze wsadzisz spokojnie 3 piwa ;)
Jest naprawdę duży.

http://img247.imageshack.us/img247/374/dsc3956ed7.jpg (http://imageshack.us)

mini21
27-07-2008, 17:26
Ja też miałem SS 100, ale to za czasów kompakta. SS 200 był za mały a 300 jest od niedawna. Od tamtego czasu miałem już nove 4, naneu alphe i olbrzyma Mekko P206. Został mi tylko plecak naneu który bardzo chwalę. Ma już ponad 2 lata a jest w stanie niemal idealnym. O ss 300 czytałem że jest niewygodny bo jest za duży. Mi się Fastpacki bardzo podobają, ale mają za mało miejsca w górnej komorze

autograf
27-07-2008, 17:31
Ja się kolego zastanawiam nad Reporterem D300. Albo Nova 5. Nad Mekko przyznam nie myślałem.

szwagir
27-07-2008, 18:41
Czyli Fastpack 350 jest mniejszy od SS 300??? Ja mam teraz SafepaQ'a i nie dość, że robi się za mały, nie mogę schować do niego laptopa to jeszcze rzepy juz się nie przyczepiają i w środku robi się straszny burdel.

verus
27-07-2008, 19:31
Sling Shot jest dobry jak niewiele w nim masz :-) Wypakowany jest uciążliwy bo ciężar jest na jednym pasku. Jak trzeba iść na krótki spacer to ok ale jak chcesz iść w góry to da się we znaki. Niedawno przerabiałem ten temat - miałem SS200 ale już zaczęło w nim miejsca brakować. Chciałem kupić SS300 ale w końcu kupiłem Fastpack 350. I to jest to.

szwagir
27-07-2008, 20:05
Dzieki za opinie :) wezme chyba FastPacka :)

Pozdrawiam

michal8791
28-07-2008, 17:20
Mam FastPacka 250 i jak dla mnie jest wystarczajacy, laptop, kupa przewodow, głosniki do lapa i inne duperele, moja D50 + szkiełka i powiem szczerze rewelacja pomimo ze plecak ważył chyba ze 20kg to nosi sie go rewelacyjnie, po wyjeciu lapa jest jeszcze lepiej a zakładajac ro tylko na jedno ramie mamy podobny sposob dostepu do sprzetu co w SS.

wywar
09-01-2009, 19:14
Ja kupując SlingShota 350AW chciałem pomieścić:
- D700 z założonym 24-70/2.8 i tulipan w pozycji do pracy,
- D300 z założoną Sigmą 10/2.8 Fish
- Nikkor 14-24/2.8
- Nikkor 85/1.8
- SB-900

Tym co napalili się nosić w tym laptopa od razu odradzam - producent twierdzi że 15,4 tam wchodzi - mi z bólami 14 się upycha - po zapakowaniu laptopa wzrasta ciężar - ja tą kieszonkę na laptopa używam do przenoszenia dokumentów. Po całodniowej walce z przegródkami udało mi się dojść do optymalnego ustawienia że to co chciałem wchodzi. Podstawa to dopasować kieszonki. Do jest dobry plecak na jakieś reportaże, pojedyncze plenery i taką u mnie spełnia rolę. Jak się nawali sprzętu to trochę karczycho boli, ale dostęp do sprzętu błyskawiczny.
To moja konfiguracja.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img378.imageshack.us/img378/5148/78329847ei8.jpg)

S_Works
09-01-2009, 19:28
Uzywam Slingshot 200 i szukam czegos lepszego w tym guscie, sporo jezdze na rowerze z aparatem a wtedy Slingshot jest niezastapiony z uwagi na bardzo latwy dostep do aparatu. Teraz calkiem rozwazam zakup Fastpack 350 z uwagi na wygode noszenia, jestem sklonny poswiecic latwosc dostepu dla komfortu, zreszta na mniejsze wycieczki nadal moge uzywac Slingshota.
Szukam rowniez innych opcji ale z ciekawszych znalazlem tylko KATA KT D-3N1-30. Teraz jestem na etapie zastanawiania sie (dopoki nie uzbieram siana) co bedzie dla mnie lepsze? Gdyby chociaz mozna bylo te plecaki gdzies zobaczyc/przymierzyc.

Articool
09-01-2009, 20:16
S_Works: Nie wiem czy na Twój sprzęt nie wystarczy Fastpack 250. Będzie wygodniejszy na rower, tak mi się wydaje. Mam 350 ale szukam coś mniejszego, właśnie na jakieś krótkie wypady w miasto itp

wywar
09-01-2009, 20:26
Teraz wymyśliłem jeszcze inny rozkład. Jego zamiarem był szybki dostęp do D700 oraz na szybka zmianę obiektywów 14-24/24-70 i do tego D300 z zapiętą sigmą 10/2.8 lub nikkorem 85/1.8. Lampa Sb 900 wchodzi w tą górną komorę.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img510.imageshack.us/img510/8420/ss2co2.jpg)

dobryjanek
09-01-2009, 21:21
Że się podepnę: a znacie może jakieś plecaki umożliwiające sprawny dostęp do aparatu bez zdejmowania całości, kładzenia na ziemi, rozpinania itp.? Chodziłoby mi o coś na dwie szelki, poza Fastpackiem i Flipsidem? Najlepiej z jakąś komorą/kieszenią na dodatki niefotograficzne też.

wywar
09-01-2009, 22:36
dostęp do aparatu bez zdejmowania całości, kładzenia na ziemi, rozpinania itp.?

Są chyba dwie opcje: 1) Tak to tylko chyba w Erze, 2) pasek aparatu chyba spełni takie wymogi:bez rozpinania, zdejmowania ... :) a na poważnie to chyba Lowepro Primus będzie spełniał te wymagania :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-1995-IMG6L.jpeg)

dobryjanek
09-01-2009, 22:53
Są chyba dwie opcje: 1) Tak to tylko chyba w Erze, 2) pasek aparatu chyba spełni takie wymogi:bez rozpinania, zdejmowania ... :)
Ad 1: Bez przesady, skoro są dwa takie plecaki, to może być ich równie dobrze więcej. Nie pamiętam już konkretów, ale widziałem też jakiś inne otwierane od pleców, tj. wysuwasz ręce z szelek i przekręcasz plecak na tym pasku biodrowym do przodu i możesz grzebać, ale imho to mało wygodne.
Ad 2: Za duży przeciąg i brak drugiej komory. Ale przynajmniej niedrogi. ;>

Dzięki za cynk z tym Primusem, przeglądając zdjęcia w necie nie widziałem dotąd, że ma wylot z boku. Może niekoniecznie w ten przedział cenowy (~450 zł) celuję, niemniej zbadam model :)

Myślałem też o jakimś Tamracu Adventure albo ew. Lowepro CompudayPack, ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić wygody takiego "łamanego" plecaka...

PS: Tak, wiem, marudzę... ;)

------
EDIT:
Znalazłem jeszcze coś tego typu: http://www.tamrac.com/3375.htm Na pierwszy rzut oka bardzo fajne. Na razie nie mogę tylko zlokalizować wersji Speed Pack na rodzimym rynku (o ile jest...).

mini21
10-01-2009, 01:02
Że się podepnę: a znacie może jakieś plecaki umożliwiające sprawny dostęp do aparatu bez zdejmowania całości, kładzenia na ziemi, rozpinania itp.? Chodziłoby mi o coś na dwie szelki, poza Fastpackiem i Flipsidem? Najlepiej z jakąś komorą/kieszenią na dodatki niefotograficzne też.

Jest taki plecak - Think Tank Rotation 360, ale w Polsce go raczej nie uświadczysz, a kosztuje nie mało.
http://www.rotation360.com/

S_Works
10-01-2009, 10:41
S_Works: Nie wiem czy na Twój sprzęt nie wystarczy Fastpack 250. Będzie wygodniejszy na rower, tak mi się wydaje. Mam 350 ale szukam coś mniejszego, właśnie na jakieś krótkie wypady w miasto itp
Wole zakupic wiekszy bo sprzetu na bank przybedzie a potrzebuje tez troche miejsca na inne rzeczy, detka, narzedzia, portfel, komorka, cos z dlugim rekawem itp.

124miko
10-01-2009, 10:46
SS300 jest na prawdę ciężki jeśli się go zapakuje w całości. Jest też przy okazji b.pojemny. Wchodzi wszystko z mojej stopki, ale można go nosić tylko na krótkie wędrówki.

S_Works
10-01-2009, 16:21
Jest też przy okazji b.pojemny. Wchodzi wszystko z mojej stopki
Ten Naneu tez sie miesci? ;-)

124miko
10-01-2009, 22:30
Ten Naneu tez sie miesci? ;-)



No dobra złapałeś mnie:) Oczywiście nie wchodzi.