PDA

Zobacz pełną wersję : Co ważniejsze - obiektyw czy matryca?



coroner
26-07-2008, 19:07
Witam.
Moja dziewczyna chce kupić aparat. Lustro definitywnie dla niej odpada, totalna amatorka, ale wciąga ją.. Trzeba więc aparat dla fotagrafa startującego od 0, ale w miarę rozwojowego. Tutaj wybór padł na Lumixa FZ18. Ma Najlepszą optykę w tej klasie, wszystkie bajery programy tematyczne, PASM, stabilizacja optyczna, 18zoom... Ale.. no wlasnie jest to ale.. Podobno matryca lubi sobie poszumieć.. Czy warto więc kupować ten aparat z racji świetnej (jak na tą klasę) niemieckiej optyki, czy może szukać czegoś z mniejszymi szumami?

sailor
26-07-2008, 19:10
kazdy kompakt bedzie ci szumial .. maja malutenkie matryce i wpakowane od zaje..nia pikseli wiec musza szumiec ..
wybor mysle jest ok .. lumixy sa calkiem przyzwoite .. ja osobiscie bralbym co prawda jakeigos olympusa (szegolnie z tych wodoodponych) ale to kwestia gustu

coroner
26-07-2008, 19:14
Sailor wszystkie szumią, nie ma się co czarować. Ale jedne bardziej drugie mniej. Nie znam niestety aparatów tej klasy z własnych doświadczen, tyle co się otarłem o FZ8, na ISO do 400 było do zniesienia. Olki odpadają, ona planuje wybierać jedynie między FZ18, Canonem S5 i Nikonem P80, ale wydaje mi się, że ten trzeci odstaje nieco od konkurentów...

m_a_j_k_e_l
27-07-2008, 02:39
ja wzialbym jednak s5 is canona poniewaz mam jeszcze s3 czyli gorszego od tego co masz na mysli... spisuje sie swietnie porownywalem go jak stal na rynku jako nowka z fz7 i zdecydowanie do przodu dla canona. guziki w panasie sa do kitu szpary wiec syf leci.. nie podoba mi sie ta obudowa plastikowa jakby miala pol milimetra stuka jak zabawka. Iso z s3 bylo akceptowane jak na taKi maly aparat. ekran uchylny to wielki plus tylko kolorow brakowalo... nie ma to jak d300:P ekran polepszony zostal w s5 wiec brac i nie gadac to moje zdanie... a filmiki z nieog sa swietne!

Erie
27-07-2008, 03:24
Jakość zdjęć/ optyki (od najlepszego do najgorszego) - FZ18 - P80 - S5
Możliwości/ cena (od najlepszego do najgorszego) - FZ18 - S5 - P80
Bajery (użyteczne) - S5 - FZ18 - P80

mniej więcej tak bym je oceniał

Vadim
27-07-2008, 09:20
Też polecam Canona S5, lub coś z Olympusa.

Pozdrawiam

superkomornik
27-07-2008, 09:52
A ja polecam Fuji S6500, lub S9600, ew nowy S100FS :)

Erie
27-07-2008, 10:16
A ja polecam Fuji S6500, lub S9600, ew nowy S100FS :)

co przy serwisie Fuji w Polsce może być bolesne

superkomornik
27-07-2008, 10:25
Na pewno nie gorszy niż serwis Nikona ;-)

Erie
27-07-2008, 10:32
Na pewno nie gorszy niż serwis Nikona ;-)

niestety nasz serwis przy serwisie Fuji w Polsce to niebo a ziemia :(

Miden
27-07-2008, 11:54
, tyle co się otarłem o FZ8, na ISO do 400 było do zniesienia.

Do iso 400 do zniesienia jest D80 :D:D:D

mój kuzyn miał Canona S5 - reklamował chyba z 3 razy. Ciągle się coś psuje. Ale może ma jakiś "lewy" egemplarz.
Ogólnie ten aprat jest bardzo przyzwoity :)
ps.A w cenie takiego kompaktu nie możesz jej przekonać chociażby do d40? To jest chyba nie wiele drożej.. a tryb auto w D40 jest znośny ;)

sailor
27-07-2008, 13:00
Olki odpadają, ona planuje wybierać jedynie między FZ18, Canonem S5 i Nikonem P80, ale wydaje mi się, że ten trzeci odstaje nieco od konkurentów...

z jakiegos konkretneg powodu olki odpadaja???
z podanych bralbym fz18 ale szczerze przyznam ze malo mam do czynienia z kompaktami

Erie
27-07-2008, 13:08
z jakiegos konkretneg powodu olki odpadaja???
z podanych bralbym fz18 ale szczerze przyznam ze malo mam do czynienia z kompaktami

może z powodu wolnych, drogich i mało dostępnych kart xD?

sailor
27-07-2008, 13:40
moze ... :)

mcl
27-07-2008, 15:26
Przez rok używałem Lumixa FZ50 i uważam, że na początek aparat tej klasy to świetny wybór. Przy dobrym oświetleniu robi bardzo dobre zdjęcia, przy słabszym różnie to bywa. Odnośnie ISO to jest jedno: 100, wyższych nie ma sensu włączać i trzeba się z tym pogodzić. Wątpię, żeby inne kompakty zaoferowały coś znacznie lepszego.

Fotozwierz
27-07-2008, 21:23
z tego wszystkiego najlepiej do nauki wybrać analogowe lustro...:)

Jeger
27-07-2008, 22:04
Jeśli to aparat dla totalnej amatorki to przede wszystkim kupił bym lustrzankę.

Ryan
27-07-2008, 22:32
a może poczekaj na Nikona P6000? ;) Podobno ma mieć matrycę APS-C z D80 więc z szumami będzie rewelka jak na kompakty...

coroner
28-07-2008, 00:23
Do iso 400 do zniesienia jest D80 :D:D:D
D40 też

ps.A w cenie takiego kompaktu nie możesz jej przekonać chociażby do d40? To jest chyba nie wiele drożej.. a tryb auto w D40 jest znośny ;)

Ile razy się mówi.. lusto to nie sprzęt dla początkujących. Poza tym ona lustra nie chce. Lustra sa większe, mniej poręczne, cięższe i cały czas trzeba do nich dokupywac graty. Wiem po sobie :P


W grę wchdzą tylko kompakty w cenach 900 - 1200

Erie
28-07-2008, 00:30
D40 też


Ile razy się mówi.. lusto to nie sprzęt dla początkujących. Poza tym ona lustra nie chce. Lustra sa większe, mniej poręczne, cięższe i cały czas trzeba do nich dokupywac graty. Wiem po sobie :P


W grę wchdzą tylko kompakty w cenach 900 - 1200

weź swą dziewczynę do MM/ FJ i pokaż jej te aparaty - niech wybierze ten który jej się najbardziej podoba

wasilewskipiotr
28-07-2008, 03:25
Jednego nie moge polecic F9600 zniechecisz dziewczyne do fotografi...
Swietne fotki wychodza z canonow (dobre AUTO) ale i co fotek z Sony nie mozna sie przyczepic biorac pod uwage ze to kompakty.
Ja bym stawial na Sony najlepiej W170 chyba najlepsza cena co do mozliwosci szczerze powiem ze kilku znajomych ma ten sprzet i zaden nie jest niezadowolony a kobietom tez sie bardziej spodoba (zewnetrznie:D)
Moja tez mnie na taki naciaga:X :D

nowart
28-07-2008, 09:55
a może poczekaj na Nikona P6000? ;) Podobno ma mieć matrycę APS-C z D80 więc z szumami będzie rewelka jak na kompakty...

Kto Ci to niby powiedział, że taki mały kompakcik ma mieć matrycę APS-C ??

Erie
28-07-2008, 10:05
Kto Ci to niby powiedział, że taki mały kompakcik ma mieć matrycę APS-C ??

nikon kiedyś twierdził, że zrobi aparat kompaktowy z DXową matrycą to ludzie liczą że to P6000

Jeger
28-07-2008, 11:39
Ile razy się mówi.. lusto to nie sprzęt dla początkujących. Poza tym ona lustra nie chce. Lustra sa większe, mniej poręczne, cięższe i cały czas trzeba do nich dokupywac graty. Wiem po sobie :P



Rozumiem, że "ona lustra nie chce", że są większe i cięższe ale, że mniej poręczne i nie są dla początkujących to totalna nieprawda.

Erie
28-07-2008, 11:47
Rozumiem, że "ona lustra nie chce", że są większe i cięższe ale, że mniej poręczne i nie są dla początkujących to totalna nieprawda.

no mniej poręczne to one są na 100% - do kieszeni żadnego nie zmieścisz (chyba, że damskie lusterko ale to nie o nie raczej tutaj chodzi)

nowart
28-07-2008, 13:22
Przed kilkoma dniami zwróciłem uwagę na ten oto wynalazek. Prezentuje się nad wyraz ciekawie - jakby ucieleśnienie kompakcika, jakiego szukam od dawna. Oby tylko obrazek był równie dobry co parametry a będzie to sprzęt godny uwagi...

http://www.fotografuj.pl/News/Panasonic_Lumix_LX3_RAW_24mm_f_2/id/2071

co sądzicie?